Austrálie - za klokany a protinožci do Austrálie - 2024/25 - CK Poznání
17denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Austrálie - za klokany a protinožci do Austrálie
Austrálie nabízí mnoho záminek, proč se sem vydat. Pobřeží je tvořeno pustými břehy, rozeklanými útesy a lemují ho malé ostrůvků a skalní věže. Právě tady, v této nádherné krajině, žijí klokani, koaly nebo třeba ptakopyskové. Města na pobřeží jsou nejobydlenější částí Austrálie a překypují životem a zábavou. Australské vnitrozemí je vyprahlé a nabízí nejlepší porozumění původní kultuře Aboriginců, kteří žijí izolovaně od soudobé společnosti a zachovávají si tak svou historii.
Většina lidí pravděpodobně odsune cestu do Austrálie na později kvůli časově velice náročné cestě, proto jsme pro vás připravili zájezd, kde nebudete sbírat tisíce kilometrů sezením v autě, ale díky pohodlným vnitrostátním přeletům nám vychází i čas na odpočinek na plážích, koupání, prozkoumávání městských uliček a ochutnávky vyhlášených australských vín. A samozřejmostí je i přelet do nitra Severního teritoria, kde budeme ubytováni jen pár kilometrů od magické skály Uluru, pravděpodobně největšího symbolu Austrálie. Na tomto zájezdu neuvidíte celou Austrálii, ale výběrem následujících navštívených míst pokryjete většinu toho, co činí Austrálii tak výjimečnou.
Zájezd je určen pro malou skupinu max. 5 klientů na jednoho průvodce. V případě velkého zájmu možnost max. 10 klientů, ale se dvěma průvodci.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 09.03. - 25.03.24 sobota - pondělí
Kód termínu 24AUS02510
Cena
141 900 Kč
cena za 17 dní
Termín 20.11. - 06.12.24 středa - pátek
Kód termínu 24AUS02511
Cena
141 900 Kč
cena za 17 dní

Program zájezdu

1. - 3. den: odlet z Prahy a 3. den přílet do ADELAIDE. Srovnání s časovým posunem, první procházky malebným Adelaide, které se dostává na turistický radar, nocleh.
4. den: dnešní den náš čeká poznávání "města hudby" ADELAIDE na seznamu UNESCO, které je plné příjemných uliček. Nejprve se vydáme do CENTRÁLNÍ TRŽNICE s možností ochutnání a nákupu místních sýrů a salámů, projedeme se typickou adelaidskou tramvají až do Adelaide Parku se slavným kriketovým hřištěm ADELAIDE OVAL. Naše kroky povedou do svěží botanické zahrady se skleníkem palem z r. 1877 a mokřinami. Odpoledne opustíme město a zamíříme do okolních kopců na vyhlídku MOUNT LOFTY, která nabízí dechberoucí výhled na pláně Adelaide a blyštivý Záliv sv. Vincenta. Zdejší oblast ADELAIDE HILLS je proslulá fantastickým bílým vínem, které tu rovněž ochutnáme.
5. den: ráno navštívíme THE BAY, záliv s koloniálním přístavem. Odsud putujeme dále na jih vinařským regionem McLAREN VALE, který se podobá Toskánsku a produkuje se tu vynikající vinná odrůda shiraz. Po cestě budeme zastavovat na plážích s různorodými skalními formacemi, možnost koupání.
6. den: lodí přeplujeme na KLOKANÍ OSTROV, 3. největší australský ostrov, který proslul svou bohatou populací klokanů, koal a tučňáků. Budeme projíždět kouzelnými městečky, kde se zastavil čas, zajedeme se podívat do HANSON BAY WILDLIFE SANCTURY, kde žijí koaly v přirozeném prostředí. Dostaneme se až na vyhlídku ADMIRAL’S ARCH, ze které se dají pozorovat tuleni a lvouni, jako na Sahaře si budeme připadat u dunové oblasti LITTLE SAHARA.
7. den: návrat do Adelaide a přelet do MELBOURNE, procházka po nábřeží čtvrtí ST KILDA s Luna parkem z r. 1912, díky kterému si místa zachovává staromódní atmosféru.
8. den: procházka elegantním centrem kosmopolitního MELBOURNE s velkolepou architekturou. Seznámíme se s FEDERATION SQUARE, které je vydlážděno 460 tisíci ručně položenými dlažebními kostkami, nedaleko stojí první vlakové nádraží Melbourne FLINDERS STREET, nejikoničtější budova města, projdeme slavnou uličkou HOSIER LANE s uměleckými graffiti, v CHINATOWNU, který je centrem čínské komunity, můžeme ochutnat místní dim sum a odpočinout si. Odpoledne odjezd na začátek epické australské silniční trasy GREAT OCEAN ROAD, která protíná množství plážových destinací proslulých surfingem, vede kolem pískovcových útesů, kde duní vlny Jižního oceánu. Přijedeme do městečka TORQUAY s pláží BELLS BEACH, na kterou je krásný výhled z vyhlídky POINT ADDIS.
9. den: celý den pojedeme po slavné GREAT OCEAN ROAD, po cestě budeme dělat časté zastávky na zajímavých místech. V ANGLESEA budeme obdivovat mohutné oranžové útesy spadající do oceánu. Útesy kontrastují s kopcovitými okolními svahy. Sedneme si na pláž, dáme si rybu s hranolky a budeme jen tak pozorovat vlny. Pak pokračujeme dále do LORNE s 30 metrů vysokým vodopádem ERSKINE FALLS, dokonce tu rostou i eukalypty, které lemují ulice. Odpoledne přijedeme do APOLLO BAY, komunity rybářů a umělců s plážemi pokrytými bílým pískem. Dostaneme se až na MYS CAPE OTWAY, 2. nejjižnější místo pevninské Austrálie, s početnou populací koal. Vyhlídku od majáku si nesmíme nechat ujít.
10. den: ráno odjedeme k DVANÁCTI APOŠTOLŮM, nejnavštěvovanější atrakci na silnici Great Ocean Road. Jedná se o 70 metrů vysoká skaliska tyčící z oceánu v NP PORT CAMPBELL, které se kvůli erozi neustále mění. Projdeme si pěší stezku vedoucí na malebnou pláž a k jeskyni u soutěsky LOCH ARD GORGE a pak už se vydáme zpět do Melbourne.
11. den: brzy ráno odlet do SYDNEY, největšího australského města, kde strávíme dva dny, abychom si prohlédli opravdu to nejdůležitější. Prohlídku začneme ve čtvrti ROCKS, vyjedeme na vyhlídkovou věž SYDNEY TOWER EYE (309 m), která nabízí panoramatické výhledy. Odtud pokračujeme dále ke KRÁLOVSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADĚ s dechberoucí vyhlídkou na SYDNEYSKOU OPERU, největší symbol Sydney.
12. den: dnes se projdeme po druhé nejoblíbenější stavbě Sydney - HARBOUR BRIDGE, který poskytne turistovi nejkrásnější výhledy, nejen na operu. Odpoledne nás čeká relax a odpočinek na jedné z nejlepších pláží světa BONDI BEACH. V případě zájmu je možné se projít na další pláže, které na Bondi Beach navazují.
13. den: jednodenní výlet ze Sydney do MODRÝCH HOR (UNESCO), které sestávají z hustých zelených lesů, hlubokých údolí a pískovcových věží. Vyrazíme na vyhlídkovou plošinu ECHO POINT s fantastickými výhledy na formaci skal Three Sisters, prohlédneme si jeskyni RED HANDS CAVE s galerií aboriginského skalního umění. Rozhodně nezapomeneme na vodopády WENTWORTH FALLS padající z výšky 300 m, které nám nabídnou skutečnou scenérii NP MODRÝCH HOR. Odpoledne návrat zpět do Sydney.
14. - 15. den: na konci zájezdu přeletíme do oblasti ULURU (AYERS ROCK), která pravděpodobně představuje pro mnohé zlatý hřeb celého zájezdu. Přestože jste tento slavný monolit (348 m vysoký a 3,6 km dlouhý) viděli na fotografií již mnohokrát, spatřit ho na vlastní oči je něco neuvěřitelného. Jeho majestátnost v pouštní krajině vás ohromí. Následující dva dny strávíme v tomto NP ULURU-KATA TJUTA, kde budeme zároveň i ubytovaní a to nám poskytne dostatek času si tuto úžasnou krajinu vyfotografovat a projít si jednotlivé pěší stezky, při kterých narazíme na jeskyně i skalní malby lidu Anangu, kteří považují zdejší oblast za posvátnou. Nutností je pořízení klasického snímku šafránově červené skály při západu slunce. Neopomeneme prozkoumat ani skaliska KATA TJUTA (OLGAS), které jsou 500 milionů let stará.
16. den: odlet z Uluru domů.
17. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • mezinárodní letenka Praha-Adelaide a Uluru-Praha, vnitrostátní přelety Adelaide-Melbourne, Melbourne-Sydney a Sydney-Uluru vč. let. tax a poplatků v max. výši 60 000 Kč, pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného, trajekt na Klokaní ostrov, 13x ubytování v turistických hotelech, motelech a apartmánech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • strava, ochutnávka vína, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 7 900 Kč/os., vízum 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 85 000 Kč za 2 450 Kč