USA, Velká Británie - Vánoční New York s plavbou přes Atlantik na legendární Queen Mary 2 - 2024/25 - CK Poznání
Queen Mary 2 vánoční iteriér

USA, Velká Británie - Vánoční New York s plavbou přes Atlantik na legendární Queen Mary 2

11denní zájezd
  Náročnost 1
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA, Velká Británie - Vánoční New York s plavbou přes Atlantik na legendární Queen Mary 2
Vánoční New York má svou magickou atmosféru. A co kdybyste místo do letadla nasedli při zpáteční cestě na jedinou a zřejmě poslední zaoceánskou loď a cestu přes Atlantik absolvovali jako za starých časů? Připravili jsme pro Vás zcela mimořádný vánoční zážitek, jehož součástí je 7-denní luxusní plavba na legendární Queen Mary 2 v kajutách s oknem již v ceně. Na vánočně laděnou transatlantickou plavbu si nezapomeňte zabalit smoking či večerní šaty, které jsou nedílnou součástí večerního oblečení každého, kdo má tu čest se na královně oceánů plavit a vrátit se tak do minulosti, kdy se ve stejném stylu přes oceán přepravovali nejvýznamnější osobnosti. Po celou dobu Vám bude k dispozici český průvodce, který poradí nejen s využitím nabitého programu na lodi (živá hudba, divadla, koncerty, planetárium, přednášky slavných osobností, bazény atd.), ale i s poznáváním města, které nikdy nespí. V ceně je i rozšířená plná penze v nejluxusnější restauraci na moři (Britannia) i legendární odpolední čaje, které věrně dokreslují atmosféru přelomu 19. a 20. století. Před plavbou navštívíme nejznámější místa vánočně vyzdobeného New Yorku a přespíme přímo na Manhattanu, abychom si vychutnali i noční život. Součástí ceny je samozřejmě i letecká přeprava z Prahy do New Yorku, odkud vyplujeme do Evropy, jakož i letenka z Anglie do Prahy při zpáteční cestě. Exkluzivně pro malou skupinu klientů.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 01.12. - 11.12.24 neděle - středa
Uzavřeno
Kód termínu 24QEN02344
Cena
109 000 Kč
cena za 11 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do NEW YORKU (s přestupem), transfer na ubytování přímo do srdce MANHATTANU. První kroky povedou k ROCKEFELLEROVU CENTRU, před kterým je tradičně ozdoben asi nejznámější vánoční strom světa. Je to jistě to pravé místo, kde nasajeme vánoční atmosféru.
2. den: snídaně, metrem se přesuneme do BROOKLYNU a zahájíme prohlídku "Big Apple". Přejdeme po slavném stejnojmenném mostě do čtvrti DOWNTOWN, kde navštívíme CHINATOWN a zejména památník 9/11 nebo burzovní ulici WALL STREET. Po přesunu do MIDTOWNU nemůžeme minout BRODWAY, impozantní budovu nádraží GRAND CENTRAL a po 5. avenue doputujeme až do CENTRAL PARKU, jehož zimní atmosféra neodmyslitelně patří k newyorským Vánocům. Zájemci se západem slunce navštíví některý ze slavných mrakodrapů jako EMPIRE STATE BUILDING nebo TOP OF THE ROCK. Ubytování v bezprostředním centru přímo vyzývá navštívit také večerní TIMES SQUARE.
3. den: snídaně, dopoledne individuální volno pro návštěvu muzeí, nákupy apod. popřípadě návštěva dalších zajímavých míst s průvodcem jako například HIGHLINE nebo čtvrt CHELSEA. Po poledni se přesuneme na ROOSEVELT ISLAND, kde nastoupíme na trajekt a pod několika slavnými mosty s výhledem na newyorské mrakodrapy se přesuneme do brooklynského přístavu. Zde už nás vítá královna oceánů, nejslavnější a v současnosti jediná zaoceánská loď. Ztělesnění noblesy, luxusu, prestiže a nostalgie navazující na své slavné předchůdce společností Cunard a White Star Line – přesně taková je legendární QUEEN MARY 2, která jako poslední loď příležitostně vyplouvá na jediné zaoceánské lince NEW YORK – SOUTHAMPTON. Nejenže budeme mít unikátní příležitost být svědky této události a zažít atmosféru minulosti na vlastní kůži, ale celý náš zážitek bude umocněn bohatou vánoční výzdobou a obecně vánočně zaměřenou plavbou. Večer zahájíme plavbu proplutím nedaleko SOCHY SVOBODY a podplutím mostu VERRAZANO BRIDGE. Poté se již ocitneme na otevřeném a nekonečném oceánu a vychutnáme si první exkluzivní večeři. V rámci základní ceny zájezdu je již zahrnuta KAJUTA S OKNEM (tedy vyšší úroveň než vnitřní kajuta).
4. - 9. den: plavba přes ATLANTICKÝ OCEÁN na poslední existující pravidelné sezónní lince Southampton – New York. Po celou dobu plavby je v ceně zahrnuto využívání zábavního programu, strava formou rozšířené plné penze, využívání vnitřního a venkovního bazénu. K dispozici je rovněž český průvodce, který s využitím programu ochotně poradí a bude Vám po celou dobu plavby k dispozici. Při západu slunce v poslední večer plavby se před námi začíná objevovat pobřeží jižní Anglie.
10. den: v ranních hodinách míříme okolo ostrova WIGHT do přístavu v SOUTHAMPTONU. Kdysi slavná vstupní brána do Nového světa na mnoha místech připomíná svou slavnou rejdařskou minulost. Dopolední vylodění, nenáročná procházka po místech souvisejících právě se slavnými zaoceánskými loděmi jako původní Queen Mary, Lusitania nebo Titanic. Krátký přejezd vlakem do WINCHESTERU, tradičního staroanglického města. Ubytování, posezení v typickém anglickém pubu, návštěva nádherné katedrály a starých uliček.
11. den: snídaně, transfer na letiště (zpravidla vlakem) jižně od Londýna, odlet. Návrat do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • jednosměrná letenka Praha – New York (s přestupem) vč. let. tax a poplatků, místní doprava ze Southamptonu do Winchesteru a na letiště, jednosměrná letenka Londýn – Praha vč. let. tax a poplatků, plavba lodí Queen Mary 2 s plnou penzí dle standardu společnosti Cunard, 7x ubytování ve 2 lůžkových kajutách s oknem na lodi, 1x ubytování ve 2 lůžkových pokojích v Anglii se snídaní, 1x ubytování ve 2 lůžkových pokojích v centru New Yorku s kontinentální snídaní, MHD v New Yorku dle programu, transfery na letiště a do přístavů, český vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů a na atrakce, registraci ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • cestovní pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu do 85 000 Kč za 1 850 Kč, registrace ESTA pro vstup do USA za 650 Kč, jednolůžkový pokoj na vyžádání, kajuta s balkonem na vyžádání