Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko - 2024/25 - CK Poznání
Skotsko - Loch Lomond

Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko

9denní zájezd
  Náročnost 1
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Tento zájezd nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District, skotské hory, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj.), ani zajímavá skotská města včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.

Poznámka: nástupní místa Pardubice a Hradec Králové pouze v termínu od 3.8.

Poznámka II: pro skupinu se předem objednává vstup do Stonehenge (dospělý 19 GBP). Pokud o vstup nemáte zájem, je potřeba toto nahlásit do CK.

Termíny a ceny

Termín 03.08. - 11.08.24 sobota - neděle
vyprodáno
Kód termínu 24AWS08629
Cena
20 990 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v poledních hodinách.
2. den: prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
3. den: YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIÁNOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
4. den: okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
5. den: EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
6. den: zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb. Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Večerní LIVERPOOL (UNESCO) - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawberry Fields, Cavern Club).
7. den: Wales: návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
8. den: STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Zastávka v městečku BRIGHTON - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. 9hodinová pauza, v pozdních hodinách odjezd.
9. den: trajekt na pevninu. Přejezd. Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být 9hodinová pauza přesunuta do jiného místa po trase.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, přejezd La Manche, 6x ubytování v hotelu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 675 Kč, 5x snídaně v hotelu 875 Kč/osoba

Podobné zájezdy