Národní parky a moře Černé Hory na kole - hotel - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem.

Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.

Poznámka: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program.
Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Poznámka II: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Termíny a ceny

Termín 28.06. - 07.07.24 pátek - neděle
VYPRODÁNO, průvodce: V. Suchý
Kód termínu 24CCJ01731
Cena
20 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 23.08. - 01.09.24 pátek - neděle
GARANCE ODJEZDU, průvodce: R. Tomín
Kód termínu 24CCJ01733
Cena
20 490 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. Návštěva pašovy mešity GAZI HUSEIN s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky Tary (možnost 40 km po nefrekventované silnici v závislosti na příjezdovém čase). Nocleh v hotelu v horském středisku ŽABLJAK (3 noci na stejném místě).
3. - 4. den: DURMITOR nabízí cyklotúry dle individuálních schopností. Od nejjednodušší túry po hrubých asfaltkách k tajemným jezerům VRAŽJE, RIBLJE k řeckému pohřebišti, nebo na vyhlídku ČUROVAC s výhledem do 1 300 m hlubokého kaňonu divoké Tary. Pro zdatné okružní cesta DURMITORSKÝ PRSTENEC kolem úbočí celého masivu ve výšce kolem 1 500 m s lahůdkovým převýšením 2 000 m a výhledy na celé pohoří (40-80 km).
5. den: na kolech sjezd do kaňonu řeky TARA. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) až do DOBRILOVINY (klášter sv. Jiří z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltce). Přejezd do NP BIOGRADSKA GORA se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1 094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Prohlídka kláštera MORAČA, přesun k moři do aparthotelu nebo apartmánu v okolí Budvanské riviéry (4 noci na stejném místě). Večerní koupání.
6. den: cesta autokarem desítkami serpentin a panoramatických vyhlídek na BOKU KOTORSKOU (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v NJEGUŠI (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, za příplatek ochutnávka, přejezd přes pohoří LOVČEN, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy, asfalt).
7. den: celodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO obklopeného vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb), návštěva městečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE podél jezera přes RIJEKU CRNOJEVICI (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, nebo projížďka loďkou po jezeře s rybí pochoutkou k obědu (45 km prázdnou asfaltkou). Další variantou je individuální volno u moře.
8. den: odpočinkový den u moře, možnost projížďky po Budvanské riviéře. Pro zájemce dopolední výlet busem do Kotoru.
9. den: odjezd busem do TIVATU, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), koupání, průjezd městem slavných námořníků, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Noční přejezd přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domů.
10. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem (3 500 km) se speciálním krytým vlekem na kola, 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje". Na vstupy a fakultativní výlety budete potřebovat cca 100-150 eur
  • 1lůžkový pokoj 5 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 750 Kč, přeprava elektrokola 1000 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

H
Jan H.    Jablonec nad Nisou
90%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
15. 07 2024
   
100%
Skvělí řidiči :-), krásná Černá hora. Dobré ubytko v Sutomore, dobré jídlo na hotelu v Žabljaku. Cyklistický průvodce byl fajn, průvodce pěšáků trochu zmatený :-). Dobří spolucestující :-).
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
12. 07 2024