Pohodový týden - Černá Hora - Tajemné a čarovné Prokletije - 2024/25 - CK Poznání
Tajemne_a_carovne_Prokletije_02.JPG

Pohodový týden - Černá Hora - Tajemné a čarovné Prokletije

9denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden - Černá Hora - Tajemné a čarovné Prokletije
Pojeďte s námi poznat vápencová pohoří Komovi a Prokletije, které patří spolu s Durmitorem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Tato pohoří se hrdě tyčí nad řekami Tara a Lim. Perličkou je dvoutisícový hřeben Visitoru v sousedství čarovných Prokletých hor a překrásného Plavského jezera.

Poznámka: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Termíny a ceny

Termín 27.07. - 04.08.24 sobota - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24AAH01729
Cena
17 990 Kč
cena za 9 dní
Termín 23.08. - 31.08.24 pátek - sobota
UZAVŘENO
Kód termínu 24AAH01727
Cena
20 490 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
2. den: příjezd do PLAVU - prohlídka města s řadou muslimských památek z osmanské doby, koupání v Plavském jezeře. Večeře.
3. den: snídaně, krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALIJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérii, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑950 m, ↓1 050 m): celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch KARANFILU (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, zastávka v muslimském městečku GUSINJE, zpět do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, výjezd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovací základnou - již odtud se nám naskytne pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, základní varianta (3 z 5, 6 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup lesní pěšinou k salaším Štavnik, horský masiv KOMOVI se prudce zdvihá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět do hotelu, večeře.
5. den: snídaně, základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): místní dopravou se přesuneme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití, zpět do PLAVU, večeře.
6. den: snídaně, základní varianta - odpočinkový den (1,5 z 5, 6 hod., ↑250 m, ↓250 m): autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta (3,5 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je možný výstup do masivu pod nejvyšším bodem Černé Hory ZLA KOLATA (2 534 m). Autobusem návrat do hotelu, večeře.
7. den: snídaně, krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vojenském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika na masiv VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE, návrat do hotelu, večeře.
8. den: po snídani odjezd k moři do oblasti SUTOMORE, relaxace u moře, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
9. den: příjezd do ČR odpoledne.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

6x nocleh v hotelu

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 6x nocleh v hotelu, 6x snídaně, 6x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, místní doprava, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 700 Kč (v termínu od 23.8. 5 900 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 675 Kč

Podobné zájezdy