Chorvatsko - Národní parky a přírodní krásy Chorvatska - 2024/25 - CK Poznání
Kornati

Chorvatsko - Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

10denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. V Chorvatsku budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou Paklenica nebo zavzpomínat na slavného Vinnetoua v NP Plitvická jezera. Chorvatsko ale také nabízí významné historické monumenty ve starobylých městech Zadar, Šibenik, Split a Trogir. Chorvatsko je ale mezi českými turisty samozřejmě nejvíce proslavené díky svému nádhernému moři a pohodové relaxaci na plážích Jadranu.

Poznámka II: v termínu od 14.6., 5.7. a 30.8. nástupní místa: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Brno.
V termínu od 28.6. a 23.8. nástupní místa: Praha, Plzeň, České Budějovice, Příbram.

Termíny a ceny

Termín 23.08. - 01.09.24 pátek - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NPC08105
Cena
15 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 30.08. - 08.09.24 pátek - neděle
Kód termínu 24NPC08505
Cena
14 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Návštěva ZADARU s prohlídkou historického centra (dle dopravní situace po trase může být prohlídka Zadaru zařazena 3.den společně s Paklenicí). Příjezd na ubytování, možnost koupání.
3. den: dopoledne návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice.
4. den: výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád Skradinski Buk, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).
5. den: ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.
6. den: výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála.
7. den: pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.
8. den: pobyt u moře.
9. den: návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.
10. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.

Stravování: polopenze

7x polopenze.

Ubytování: hotel

7x ubytování v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 7x polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • Vstupné do NP Plitvice - nutná rezervace a platba předem:
  • Dospělí (980 Kč)
  • studenti s ISIC kartou (680 Kč)
  • děti 7-18 let (380 Kč)
  • děti do 6,99 let - zdarma
  • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 750 Kč

Podobné zájezdy