Cykloputování krajem řeky Rhony k moři - 2024/25 - CK Poznání
r_20180910_1306331

Cykloputování krajem řeky Rhony k moři

9denní zájezd
  Náročnost 2
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Podél řeky Rhôny vede nová cyklotrasa VIA RHÔNA evropského systému dálkových cyklotras EuroVelo č.17. Cyklostezka prochází mnoha historickými městy a vesnicemi s malebnými pohledy na středověké hrady, chrámy a leckde na starší antické památky. Kraj řeky Rhôny je ovšem i značně industrializovaná oblast s mnoha průmyslovými lokalitami, kterým se cyklostezka nemůže úplně vyhnout, takže je možné se projet i přímo okolo atomové elektrárny. Krajina mezi městečky je plná vinic a ovocných sadů, kterými se projíždí po obou stranách řeky. Další část nás zavede do kraje vín a vinic okolo známého a slavného vinařského centra Châteauneuf-du-Pape. Vinice leží mezi historickým městem Orange a slavným papežským městem Avignon, jehož biskupové a papežové dali základ pěstování vína v této oblasti. Krajem vede několik cyklostezek, kterými je možné projet z města Orange přes Châteauneuf-du-Pape až do Avignonu a ochutnat místní vína. Z Avignonu vede cyklostezka Via Rhôna venkovskou krajinou přes dvojměstí Beaucaire/Tarascon do historického města Arles se známým římským amfiteátrem. Za Arles pokračují cyklostezky dál do kraje Camargue až do delty řeky Rhôny a k rozsáhlým plážím na břehu moře. V deltě Rhôny leží biosférická rezervace UNESCO, která je jedním z hlavních míst odpočinku pro migrující ptactvo v Evropě, Delta Rhôny a oblast Camargue je známá po celém světě díky růžovým plameňákům, divokým camarguským koním a chovu vyhlášených býků.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Termíny a ceny

Termín 20.09. - 28.09.24 pátek - sobota
UZAVŘENO
Kód termínu 24RHO01571
Cena
24 990 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Švýcarsko do Francie.
2. den: ranní příjezd do městečka VIENNE. Možnost prohlídky městečka s krásnou gotickou katedrálou. Cykloputování začneme od mostu Pont de Lattre de Tassigny přes řeku Rhonu na pravém břehu řeky. Etapa rozmanitou krajinou okolo přehrady Barrage de Vaugris přes vesničky až k přírodní rezervaci PILAT a le du Beurre (10 km), která nás seznámí i s původní divokou stránkou Rhôny. Pak dojedeme do městečka Sablons/Serriéres (33km), kde vstoupíme do malebných kopců kraje ARDÈCHE. Dále opustíme řeku a zamíříme do cíle etapy městečka ANNONAY. Možné jsou dvě cesty: a) kratší – zamíříme do vnitrozemí a přes Peaugres dojedeme po mírném stoupání po 17 km do Annonay na ubytování (celkem cca 50 km) b) delší – užijeme si ještě chvíli u řeky (dalších cca 20km), pojedeme po levé straně a dojedeme k mostu přes řeku před vesničkou Saint Vallier, přejedeme na pravý břeh, trochu se vrátíme přes Sarras a k řece La Cance (53km). Pak budeme mírně stoupat lesnatým údolím až do města Annonay na ubytování (celkem cca 70 km).
3. den: po snídani vyjedeme na první "horskou" etapu. Po cyklostezce GRANDE TRAVERSEE DE L’ARDÉCHE projedeme k městečku VILLEVOCANCE (10 km) a dál údolími mezi malebnými lesnatými kopci přes SAINT-BONNET-LE FROID (35km) dojedeme do cíle etapy městečka SAINT AGRÉVE (55 km) na ubytování.
4. den: snídaně, po které nás čeká jedna z nejkrásnějších cyklostezek, která vznikla místo zrušené železniční trati. Z městečka Saint-Agrève vyjedeme cyklostezkou DOLCE VIA lesy nad řekou L’Eyrieux. Stezka prochází malebnou krajinou kolem krásných horských vesniček, vede mnoha tunely skrz kopce, vysokými viadukty přes hluboká údolí, úbočími nad kaňonem řeky až k řece Rhôně v městečku LA VOULTE-SUR-RHÔNE (70 km) (alt. nebo na parkoviště asi 2 km před městečkem La Voulte-sur-Rhone). Odtud přejedeme autobusem asi 100km na ubytování do města Orange, kde si můžeme prohlédnout jeden z nejzachovalejších úžasných starověkých římských amfiteátrů.
5. den: snídaně, prohlídka ORANGE a odjezd některou cyklotrasou do vinařského centra CHÂTEAUNEUF-DU-PAPE. Na výběr je několik možností krátké (13 km), delší (22 km) nebo nejdelší (40 km) trasy. Z Châteauneuf-du-Pape pak pojedeme do papežského města AVIGNON. Opět možno volit z více variant tras. Prohlídka večerního Avignonu. (Celková délka etapy je dle variant od 40 do 70 km). Ubytování a nocleh.
6. den: snídaně, možná prohlídka Avignonu s monumentálním papežským palácem. Z Avignonu přejedeme na pravý břeh řeky Rhôny projedeme až do městečka MONTFRIN, kde přejedeme most přes řeku GARDON se slavným římským viaduktem PONT DU GARD. Pro zdatnější je možno odbočit na cyklotrasu vedoucí k viaduktu, cca 12 km. Zpět stejnou trasou. Od řeky Gardon se vracíme vinicemi nebo ovocnými sady zpět k Rhôně a přes dvojměstí BEAUCAIRE/TARASCON (cca 37 km) dojedeme do starobylého města ARLES, známého svým impozantním římských amfiteátrem. Ubytování, nocleh. (Celková délka etapy je cca 56 km nebo 80 km v případě návštěvy viaduktu Pont du Gard.)
7. den: snídaně, prohlídka Arles, na trasu vyjedeme na západ směrem k vesničce SAINT-GILLES, kde se dostaneme k Malé Rhoně (Le Petit Rhône), přejedeme most a projedeme přírodní rezervací SCAMANDRE kolem několika jezer a postupně dojedeme do cíle etapy do středověkého města AIGUES-MORTES dodnes chráněného mohutnými hradbami. Ubytování a nocleh (56 km). Možnost dojet k moři (cca 7 km) do městečka LE GRAU-DU-ROI na večerní relax u moře.
8. den: snídaně, trasa nás povede vnitřkem rezervace CAMARGUE až k moři a plážím městečka SAINTES-MARIES-DE-LA MER, cíle etapy. Blízko městečka ústí do moře řeka Malá Rhôna. My projedeme jezerní oblastí okolo rozsáhlých vodních ploch, mokřadů a pastvin až k moři. Máme na výběr ze dvou tras. Kratší trasa (cca 40 km) nás dovede do blízkosti řeky Malé Rhôny a podél řeky pak do cíle etapy. Delší trasa (cca 56 km) nás zavede přes Malou Rhônu až k největšímu solnému jezeru ÉTANG DE VACCARES, kde je možné zahlédnout i hejna plameňáků. Pak okolo jezera dojedeme do cíle etapy. Odjez domů ve večerních hodinách.
9. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Stravování: snídaně

snídaně

Ubytování: hotel

penziony/hotely

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 6x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 675 Kč, přeprava elektrokola 1000 Kč