Pohodový týden v Alpách - Chamonix – Mont Blanc s kartou - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Mont Blanc, Chamonix, ledovec Mer De Glace či Aigiuille du Midi – jedny z nejslavnějších míst v Alpách s námi nyní můžete nově navštívit bez nutnosti dalších výdajů!!! V ceně zájezdu je karta na neomezené využití lanovek a MHD v hodnotě přes 10 000 Kč!! Jeden z našich nejpopulárnějších zájezdů Vás kromě turistiky překvapí i množstvím atrakcí (opět již v ceně), jako ledovcová jeskyně, prosklená vyhlídka 1 000m nad údolím a mnoho dalšího. Ubytováni jsme v hotelu v Les Houches na předměstí Chamonix. Snídaně je podávána přímo v hotelu, jakož i 3-chodová večeře. Čeká nás výjezd lanovkou až do výšky 3 842 m projedeme se vyhlášenými trasami s nejkrásnějšími výhledy na masiv Mont Blancu. Ukážeme Vám i neobjevené stezky vedené přímo mezi mohutnými ledovci, kterých se skutečně dotkneme! Díky kartě si náročnost zájezdu zvolíte dle vlastní chuti a zdatnosti. Tato exkluzivní lokalita je tím pravým rájem pro milovníky alpských velikánů! Námi zajištěná karta dává navíc těmto zážitkům zcela mimořádný rozměr!

Poznámka: Dětské ceny platí při ubytování se 2 dospělými.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno (svozy budou zařizovány od 4 osob).

Dětské slevy: 0 - 12 let: 2 500 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 29.06. - 06.07.24 sobota - sobota
VYPRODÁNO, GARANCE ODJEZDU, průvodce: J. Ježek
Kód termínu 24CMX01824
Cena
27 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 28.06. - 05.07.25 sobota - sobota
průvodce: J. Ježek
Kód termínu 25CMX01824
Cena
29 290 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách do Francie.
2. den: příjezd na ubytování do městečka LES HOUCHES, nedaleko CHAMONIX. Proslulou zubačkou TRAMWAY DU MONT BLANC od hotelu až do nejvýše položené železniční stanice ve Francie NID D’AIGLE (2 372 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5; ↑250 m, ↓700 m, 4 hod.): po výstupové cestě na nejvyšší horu Alp krátce vystoupáme na fascinující vyhlídku na ledovec BIONNASSAY. Panorama dokreslí strmá severozápadní stěna MONT BLANCU v čele s vrcholem DOME DU GOUTER (4 304 m). V bezprostřední blízkosti ledovce dále sestupujeme do údolí podél ledovcového potoka TORRENT DU BIONNASSAY a dojdeme až ke stanici zubačky BELLEVUE (1 800 m). Poloha stanice přímo na hřebeni nám nabídne další fascinující výhledy na masiv MONT BLANCU, údolí včetně slavného města CHAMONIX a zahlédneme i nespočet vrcholů převyšující tří a čtyři tisíce metrů. Lehčí varianta (1 z 5; ↑150 m, ↓300 m; 2hod): pěšky jen na vyhlídku a zpět, sjezd zubačkou do BELLEVUE a následně možnost nenáročné procházky do stanice COL DU VOZA (1 650 m). Všichni sjezd k hotelu, večeře.
3. den: snídaně, busem do CHAMONIX (1 035 m), lanovkou s NEJVĚTŠÍM PŘEVÝŠENÍM NA SVĚTĚ až na AIGUILLE DU MIDI (3 842 m). Nezapomenutelné výhledy nejen na vrchol MONT BLANC (4 810 m), ale i na slavné švýcarské vrcholy MATTERHORN (4 478 m), MONTE ROSA (4 634 m) a na další alpské velikány. Sjezd do střední stanice, základní varianta (2 z 5; ↑200 m, ↓600 m; 4hod): traverzem pod soustavou ledovců GLACIER DU BLAITIERE (3 554 m) přes vyhlídku LE SIGNAL FORBES až k největšímu francouzskému ledovci MER DE GLACE (1 730 m). Poté, co si vychutnáme výhledy na toto ledovcové království se díky naší kartě zdarma podíváme i do úchvatné jeskyně GROTTE DE GLACE vytesané v ledu. Sjezd další z řady slavných zubaček TRAIN DU MONTENVERS zpět do CHAMONIX. Lehčí varianta spočívá ve sjezdu přímo do Chamonix, výjezdu k ledovci MER DE GLACE a procházky k ledovcové jeskyni. Všichni busem do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, busem do ARGENTIERE, lanovkou na PLAN JORAN (2 150 m), základní varianta (3 z 5; ↑750 m, ↓750 m, 6hod): nejprve nenáročnou cestou k chatě CHALET DE LOGNAN (2 070 m) na dohled od ledovce GLACIER D’ARGENTIERE. Následně dle chuti a zdatnosti každého z nás stoupáme podél po vyhlídkové cestě v blízkosti hrany ledovce s dramatickými pohledy na obrovské trhliny. K ledovci se můžete přiblížit na vzdálenost pouhých pár kroků. Zpět po stejné cestě nad chatu a následně malým okruhem k horní stanici lanovky. Lehčí varianta (2 z 5, ↑350 m, ↓350 m, 4hod) jen na vyhlídku k ledovci, odpočinek u restaurace a návrat k lanovce. Sjezd do údolí, zpět na hotel, večeře.
5. den: snídaně, busem do LES BOIS (1 035 m), výjezd lanovkou na INDEX (2 390 m). Panoramatickou cestou s výhledy na MONT BLANC tentokrát z protějšího svahu přes údolí až do mezistanice lanovky PLANPRAZ (2 000 m), kde se občerstvíme a v rámci odpočinku vyjedeme lanovkou na BREVENT (2 525 m) a zpět do mezistanice. Pěšky pokračujeme vyhlášeným "balkonem" s dalšími nádhernými výhledy na CHAMONIX pod námi i na okolní čtyřtisícovky. Dojdeme do mezistanici lanovky FLEGERE, kterou sjedeme zpět do údolí. Lehčí varianta (1,5 z 5; ↑200 m, ↓400 m; 3hod) výstup z busu v CHAMONIX, výjezd lanovkou na BREVENT, sjezd do mezistanice a pěšky "balkonem" do FLEGERE, sjezd do údolí, zájemci pěšky do CHAMONIX. Všichni přejezd na hotel, večeře.
6. den: snídaně, mírně odpočinkový den, busem do CHAMARILLON (1450 m), lanovkou na LES AUTANNES (2 200 m). Základní varianta (2 z 5; ↑100 m, ↓400 m, 3hod): na hranici se ŠVÝCARSKEM až k chatě TETE DE BALME (2 321 m), po švýcarském území na CROIX DE FER (2 342 m) s výhledy na přehradu LAC D’EMOSSON. Hranici přejdeme u LES POSETTES (1 900 m), kam sklesáme a sjedeme lanovkou do VALLOIRES. Busem do CHAMONIX – individuální volno s možností využití sáňkařské dráhy (1 sjezd v rámci naší karty zdarma) či jakékoli lanovky. Návrat na hotel. Zdatnější mohou v tento den od lanovky vystoupat k chatě REFUGE ALBERT (2 711 m) postavené doslova na dosah ruky od ohromujícího ledovce GLACIER DU TOUR. Zpět po stejné trase a místní dopravou do hotelu (fakultativně), večeře.
7. den: snídaně, vyklizení pokojů, platnost karty na lanovky a místní dopravu je v tomto zájezdu prodloužena i o tento den! Možnost využití kterékoliv lanovky, vlaku, zubačky apod. v celém údolí CHAMONIX (již zahrnuto v ceně karty!). Další šance vyjet například na AIGUILLE DU MIDI (3 844 m), jízda legendární TRAMWAY DU MONT BLANC či na vyhlídkový "balkón" BREVENT. Zájemci mohou na doporučení průvodce využít i některou z dalších pěších tras s využitím lanovek. Den lze ideálně využít jako rezervní v případě nepříznivého počasí v jiném programovém dni. Odjezd z údolí CHAMONIX v cca 15h, cesta do ČR s krátkou zastávkou v MONTREAUX (cca 1h).
8. den: návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.

Stravování: polopenze

Snídaně je podávána přímo v hotelu, jako i 3-chodová večeře. V ceně je rovněž sklenička vína či káva/čaj.

Ubytování: hotel

Ubytováni jsme v hotelu ve městě Les Houches nedaleko Chamonix; v pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 6 denní karta Multipass, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 600 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

P
Kateřina P.    Tachov, Česká republika
100%
Zájezd byl úžasný. Předčil naše očekávání. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie. Především chci vyzdvihnout průvodce Jiřího Ježka, který zpříjemnil zájezd natolik, že se nadále rozhodneme na další zájezd s vaší cestovní kanceláří. Zájezd naplánoval i podle počasí, abychom viděli co nejvíce z krásné přírody Mont Blancu.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
16. 07 2024
T
Jitka T.    Mělník
100%
Poprvé jsem byla na zájezdu s CK Poznání v r. 2000 (průvodkyně p. Antonínová), letošní zájezd byl již šestý v pořadí, z toho čtvrtý s Jirkou Ježkem. Na kladné hodnocení by mi nestačily řádky ve formuláři. Za rok jedu zase.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 07 2024