Indie - Ladakh - jediné prázdninové Himálaje - 2024/25 - CK Poznání
Leh - klášter Tikse

Indie - Ladakh - jediné prázdninové Himálaje

13denní zájezd
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Navštivte zemi úchvatných hor, tajemných buddhistických klášterů a nepřístupných údolí. Ladakh, přezdívaný, malý Tibet, je severní část Indie, kde se dále žije tradičním stylem života v panenské přírodě a podle starých duchovních tradic tibetského buddhismu. Během aklimatizace nás čeká návštěva nejvýznamnějších klášterů, prastarých paláců nebo pohled na soutok bájné řeky Indus a Zanskar. Během nenáročného šestidenního treku "nalehko" poznáme krásy jediné části Himaláje, která netrpí letním monzunem a nabízí během letních měsíců krásné slunečné počasí. Ubytování stylem "homestay" nabízí možnost poznat zblízka tradice a kulinářské speciality místních horských etnik. Putování údolí Markha až k majestátnímu vrcholu šestitisícové hory Kang Yatze. Na závěr navštívíme posvátné jezero Pangong položené vysoko v horách, které je známé z mnoha bollywoodských filmů.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 15.07. - 27.07.24 pondělí - sobota
Kód termínu 24LAD02507
Cena
72 990 Kč
cena za 13 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy do LEHU, který leží uprostřed Himaláje v nadmořské výšce přes 3 500 m. Po příletu následuje krátká podvečerní procházka malebnými uličkami známého kupeckého města, které je po staletí součástí hedvábné stezky.
3. den: dopoledne prohlídka muzea, impozantního královského paláce v LEHU a kláštera TSEMO, který se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled na okolní šestitisícové vrcholy. Odpoledne aklimatizační výlet spojený s návštěvou největšího a nejvýznamnějšího kláštera TIKSE. Ten je také pro svou impozantní velikost často srovnáván s tibetskou Potalou ve Lhase. Ladakh je s Tibetem neodmyslitelně kulturně a nábožensky spjatý a v oblasti žije nejpočetnější tibetská menšina z celé Indie.
4. den: celodenní přesun mikrobusem do výchozího bodu našeho treku, díky kterému zjistíme, proč se Ladakh jmenuje v překladu země vysokých horských sedel. Z oblasti ZINGCHEN, nás čeká výstup do horské vesnice RUMBAK a následná procházka do YURUTSE (10 km, ↑750 m, ↓80 m). Tam přespíme v tradičním horském sídle, které slouží pro ubytování pod sedlem GANDA LA již několik století.
5. den: vystoupáme opuštěným údolím do sedla GANDA LA ve výšce okolo 4 980 m n. m., kde si vychutnáme dechberoucí výhledy na celou horskou oblast a sestoupíme do rozhlehlého říčního údolí, které stráží tradiční tibetská vesnice SHINGO (10 km, ↑↓800 m), v homestay ubytování je zajištěn nocleh a ochutnáme místní ladackou kuchyni.
6. den: odpočinkový den, sestup nedotčenou himálajskou krajinou do větší vesnice SKYU (8 km, ↓800 m), kde nás bude čekat mikrobus, který nás odveze do horolezeckého tábora koňských karavan SARA, kde se mísí dobrodružné vyprávění o zdolaných vrcholech šestitisícových velikánů s tichým zklamáním těch, kterým nepřálo počasí či štěstí. Možnost osvěžujícího koupání v řece.
7. den: předposlední den našeho nezapomenutelného výletu budeme stoupat do odlehlého výškového tábora NIMALING ležícího na nekonečných travnatých pláních v 4 740 metrech nad mořem, který je zároveň výchozím bodem a základním táborem pro všechny horolezecké výpravy v oblasti (11 km, ↑800 m).
8. den: poslední den výpravy nás čeká krátký, ale strmý výstup do sedla KONGMARU LA (5 260 m) a následný sestup nádherným sevřeným říčním kaňonem až do vesnice SHANG SUMDO (17 km, ↑450 m, ↓1600 m), kde nás bude čekat mikrobus, který nás odveze do Lehu do hotelu, kde nás bude čekat zasloužený odpočinek.
9. den: odpočinkový pohodový výlet mikrobusem do klášteru ALČI, procházka po okolí spojená s nádherným výhledem na soutok řek Indus a Zanskar a návrat do Lehu. Odpolední výstup na SHANTI stúpu nad městem Leh bude odměněn výhledem na hřeben Zanskaru a Stok Kangri.
10. den: celodenní výlet mikrobusem k posvátnému jezeru PANGONG, ke kterému vede nejvýše položená silnice světa, která překonává například horský průsmyk Chang La ve výšce 5 360 m. U nádherného jezera odpolední procházka a nocleh.
11. den: návrat od jezera do Lehu, projížďka krásnou himalájskou krajinou, odpolední příjezd do Lehu a čas na poslední nákupy suvenýrů.
12. den: odlet z Lehu do Prahy. V případě delšího čekání v DILLÍ možná prohlídka města a nocleh.
13. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Dillí a vnitrostátní zpáteční let Dillí-Leh vč. let. tax a poplatků v max. výši 30 000 Kč,
 • 5-6x ubytování v ***hotelu (dle letového řádu),
 • 4x v jednoduchých penzionech, 1x v kempu,
 • 5x polopenze,
 • 5x plná penze po dobu treku (oběd formou balíčku),
 • doprava mikrobusem,
 • povolení a vstupy pro turistiku,
 • vedoucí zájezdu,
 • místní průvodce,
 • poníci na převoz zavazadel během treku,
 • informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • indické vízum 1 050 Kč, 1lůžkový pokoj na vyžádání, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 2 030 Kč, do 85 000 Kč za 2 780 Kč