Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova Siladen - 2024/25 - CK Poznání
14denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova Siladen
Tento zájezd je určen především milovníkům exotiky, kteří nemají v lásce přelidněná nejnavštěvovanější místa, ale přitom hledají tropickou přírodu, pohodu na písčitých plážích, koupání a k tomu poznávání zajímavostí. Vše, co si představíte pod pojmem "tropický ráj" najdeme totiž i na severu indonéského ostrova Sulawesi (Celebes) – bílé i černé písčité pláže, bohatý život korálových útesů v křišťálově čistém moři, sopky s kráterovým jezerem na vrcholu, bizarní pralesy s jedinečnou faunou a flórou i pozoruhodnou kulturu místních obyvatel. Ubytování je zajištěno v prvních 7 dnech v hotelu na západní pláži v blízkosti Manada v pokojích s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a polopenzí. Po týdenním prozkoumání nádherné přírody se přesuneme na malý kouzelný ostrov Siladen, kde budeme ubytováni v bungalovech přímo na krásné pláži s úžasnými západy slunce, a dokonce zde budete rozmazleni plnou penzí. Samozřejmostí je po celou dobu pobytu i náš český průvodce. Pro zájemce je možné zajistit i potápěčský kurz.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 30.05. - 12.06.24 čtvrtek - středa
Kód termínu 24SWS01365
Cena
79 990 Kč
cena za 14 dní
Termín 19.09. - 02.10.24 čtvrtek - středa
Kód termínu 24SWS01366
Cena
79 990 Kč
cena za 14 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování a večeře.
3. den: snídaně, ráno odlet na ostrov SULAWESI do města Manado, transfer na ubytování, večeře.
4. den: po snídani se vydáme do centra etnika Minahasa v TOMOHONU, kterému místní říkají město květin, kde je možnost ochutnávky místních specialit (krysa, kaloň, krajta, …), jezero TONDANO s rybářskými vesničkami a plovoucími domky, pozoruhodné pohřebiště se zdobenými sarkofágy waruga z 9. století u SAWANGANU, pěší túra (1,5 km) pralesem k vodopádu TUNAN s možností koupele ve studené vodě. Zpět na ubytování, večeře.
5. den: snídaně, celodenní výlet lodí na ostrov BUNAKEN (unikátní mořský park, zdejší korálové útesy patří k nejbohatším na světě), koupání v moři teplém až 29 °C, pohodová plážová idylka, možnost šnorchlování, procházka vesnicí rozdělenou na muslimskou a křesťanskou část. Lodí opět na pevninu, přesun na ubytování, večeře.
6. den: snídaně, dopoledne koupání a relaxace u moře, odpoledne výlet k nádherným vodopádům KALI jen pár kilometrů od našeho hotelu do vnitrozemí, večeře.
7. den: snídaně, celodenní výlet do sopečné oblasti, unikátní tržnice (lokální "bushmeat"), pohodový pěší okruh pralesem kolem vulkanického jezera Linow s různobarevnou vodou a s horkými sopečnými jezírky, výstup na sopku MAHAWU (1 331 m) s kráterovým jezerem. Zpět na ubytování, večeře.
8. den: snídaně, výlet do města MANADO. Město má velmi bohatou portugalskou, španělskou i holandskou historii. Největší zajímavostí je buddhistický chrám BAN HIN KIONG z počátku 19. století. Naleznete zde i čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě (50 m). Odpoledne zpátky na ubytování, večeře.
9. den: dopoledne odjezd do rezervace TANGKOKO, (mj. pozorování nejmenších primátů – nártounů – s velkýma očima) příroda v deštném pralese, pozorování skupin opic makaků černých a ptáků, koupání na černých sopečných plážích, zpět na ubytování, večeře a poslední nocleh na pevnině.
10. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů a transfer včetně lodního přesunu na ostrov SILADEN, kde budeme ubytováni v menším resortu přímo na pláži s fantastickými západy slunce, koupáním v teplém moři a šnorchlováním, večeře.
11. den: snídaně, odpočinkový den již s obědem a večeří, fakultativně možnost lodního výletu s pozorováním delfínů. Naše úspěšnost je téměř 100 %, nalezení trvá obvykle 15 až 45 minut.
12. den: pohoda na ostrově s plnou penzí a s možností koupání na úžasných bělostných pláží tohoto malého ostrova. Můžete ochutnat i místní ořechy PILI, které jsou velmi bohaté na minerály a z kterých místní ženy dělají jedinečné koláčky.
13. den: po snídani přejezd na letiště Manado (podle času jednotlivých letů), odlet do ČR přes JAKARTU.
14. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha – Jakarta a vnitrostátní zpáteční letenka Jakarta – Manado v max. výši 30 000 Kč, 11x ubytování, 8x polopenze, 3x plná penze, všechny výlety v programu (kromě fakultativních), transfery z letiště, lodní transfery na Siladen, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, vízum (cca 35 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 400 Kč, do 85 000 Kč za 2 150 Kč

Podobné zájezdy