Indonésie - Souostroví Raja Ampat – zapomenutý ráj s výlety - 2024/25 - CK Poznání
14denní zájezd
polopenze stravapolopenze bungalov ubytováníbungalov letecky dopravaletecky
Indonésie - Souostroví Raja Ampat – zapomenutý ráj s výlety
Zájezd nabízíme všem, kteří si chtějí užít opravdový odpočinek v unikátním světovém ostrovním ekosystému – souostroví Raja Ampat. Skládá se celkem z 1 500 ostrůvků, kam ještě mnoho turistů nejezdí, a kde najdete čarokrásné ostrovy s fantastickou a pořád ještě neporušenou přírodou, která za pár let bude již minulostí. Budeme ubytováni malém ostrově v utulných bungalovech, které jsou postaveny v tradičním stylu a jsou s velkým oknem, ze kterého si můžete vychutnat výhled i na moře.Mají velkou vlastní koupelnu s teplou a studenou vodou, včetně fénu.V tomto resortu s bazénem strávíme opravdu ničím nerušenou dovolenou s nádhernými výhledy na fantastické moře s úžasným podmořským životem. Večer budeme moci sledovat velké množství hvězd na obloze, protože zde je ještě pořád "nádherná" tma. Majitelé se budou starat i o náš žaludek 3x denně, ochutnáme zde místní indonéskou stravu skládající se převážně z ryb. Poznáme i nádherné okolí tohoto ostrova na výletech, které jsou, jak je v této kategorii zvykem, již v ceně. Ať už je to asi nejhezčí vyhlídka na dechberoucí malé ostrůvky v zátoce Piaynemo, další kouzelné ostrovy pro šnorchlování mezi korály či jen tak lenošení nebo plavání. Jelikož se jedná o jednu z nejvyhlášenějších potápěčských lokalit světa, je po celou dobu pobytu možné zprostředkovat ponory s přístroji. Po celou dobu pobytu bude přítomen náš český průvodce. Na ostrově je možné zapůjčit fakultativně jak šnorchlovací vybavení, tak i potápěčskou výstroj a již vám nic nebrání tomu pozorovat jeden z nejfantastičtějších pohledů pod mořskou hladinu.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.10. - 16.10.24 čtvrtek - středa
změna programu proti katalogu, GARANCE ODJEZDU, doobsazení pro muže, průvodce: V. Lemberk
Kód termínu 24AMP01282
Cena
83 990 Kč
cena za 14 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování.
3. den: snídaně, odlet do SORONGU, nejzápadnějšího města ostrova NOVÁ GUINEA. Transfer na hotel a odpoledne volný program s možností návštěvy města na nákupy.
4. den: po snídani trajektem do města WASAI na ostrově WAIGEO, přesun na ubytování, kde budeme po dobu 8 dnů (7 nocí) ubytováni v resortu s plnou penzí, volné odpoledne na odpočinek.
5. den: plná penze, půldenní výlet na malý ostrov YENBRAIMUK, který je pokrytý bujnou vegetací ohraničeníý kanálem a malými zátokami.
6. den: brzy ráno odjezd na fakultativní výlet - lodí na ostrov BATANTA. Nádherný vodopád na vás čeká v srdci tropického lesa, na konci kanálu obklopeného vysokými mangrovovými porosty, na ostrově Batanta. Jen pro ty odvážnější se po hodinové procházce v horách dostanete k druhému působivějšímu vodopádu, který tvoří nádherné sladkovodní jezero. Zpět na ubytování.
7. den: přesun lodí k snad nejčastěji navštěvovanému místu celého RAJA AMPAT - vyhlídce PIAYNEMO s nádherným výhledem na malé okolní ostrůvky a nádherně zbarvené moře, poté navštívíme lagunu TELEGA BINTANG, kde se okolní ostrovy stáčejí v lagunu ve tvaru hvězdy, přejezd k ostrovu RUFAS, jehož vnitrozemí téměř celé zabírá okouzlující smaragdově zbarvená laguna. Výhled z chaty na vrcholu kopce, kam se dostaneme za pár minut stouání je fantastický. Odjezd na ubytování.
8. den: plná penze, šnorchlování a další mořské radovánky v blízkosti okolních ostrovů, užijeme si bohatý podmořský svět na místech s největší biodiverzitou na světě. Fakultativně je možné se vydat na prohlídku tropické řeky, která protéká mezi dvěma ostrovy Gam a Waigeo v délce asi dvou kilometrů. Vody bohaté na plankton, které přicházejí prostřednictvím přílivu a odlivu, živí obrovské bohatství mořské biologické rozmanitosti. Krátká odbočka vám umožní navštívit pozůstatky kostí japonských vojáků pocházejících z 2. světové války. Převislé vápencové stěny nad vodou dělají z tohoto primitivního prostředí skutečný světový unikát.
9. den: plná penze, projížďka lodí na PASIR TIMBUL, Uprostřed ničeho, obklopený mořem, leží malý ostrůvek, který je pro mnohé skrytý. a který se vynoří z oceánu na několik hodin denně, když je odliv nízký.
10. den: plná penze, možnost relaxace v resortu před rozloučením s tímto magickým místem, poslední šance užít si rozmanitosti místního moře.
11. den: odjezd lodí zpět do WAISAI, přestup na trajekt dále do SORONGU, ubytování, možnost posledních nákupů či fakultativně návštěva pagody VIHARA BUDDHA JAYANTI, večeře.
12. den: snídaně, přelet do JAKARTY, hlavního města Indonésie, v případě dostatku volného času možnost prohlídky města s průvodcem (národní monument MONAS, největší mešita mimo arabský svět - ISTIGLAL, staré město s holandskými koloniálními domy, katedrála, národní muzeum), večeře.
13. den: odlet do ČR dle letového řádu.
14. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Jakarta-Praha a vnitrostátní letenka Jakarta-Sorong-Jakarta v max. výši 30 000 Kč, 11x ubytování, 7x plná penze v resortu Agusta Eco Raja Ampat, 3x polopenze, všechny výlety v programu (kromě fakultativních), místní doprava dle programu (mikrobusy, lodě apod.), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, vízum cca 35 USD, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 400 Kč nebo do 85 000 Kč za 2 150 Kč

Podobné zájezdy