Island - Nejznámější místa Islandu - 2024/25 - CK Poznání
island-vodopad-SKOGARFOSS_170753816

Island - Nejznámější místa Islandu

9denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze chata ubytováníchata letecky dopravaletecky
Jedno z nejpodrobnějších poznání Islandu během pobytově – poznávacího zájezdu.
Zavítáme na nejzajímavější místa jižní části Islandu. Uvidíme vše, co tamní unikátní příroda nabízí: nespoutané vodopády, termální prameny, ledovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývěry síry. Zhlédneme dvacetimetrový gejzír Strokkur, impozantní "zlatý" vodopád Gullfoss a projdeme se národním parkem Þingvellir (UNESCO). Navštívíme též perlu jihovýchodního Islandu v národním parku Vatnajökull – ledovcovou lagunu Jökulsárlón (plavba po laguně obojživelným vozidlem je v ceně zájezdu). Duhové hory s jejich nádhernými pastelovými barvami budeme moci obdivovat v geotermální oblasti Landmannalaugar a nevynecháme prohlídku hlavního města Islandu Reykjavík s možností plavby za pozorováním velryb. Lahůdkou bude návštěva vulkanického ostrůvku Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar. Ubytování 5 nocí na jednom místě v dobře vybavených chatkách a 2 noci v hotelu. V ceně je rovněž chutná polopenze.

Poznámka: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Změna pořadí dnů programu dle aktuálních podmínek na Islandu vyhrazena.

Poznámka II: Celkové doporučené kapesné cca. 160 EUR (24 000 ISK)

Termíny a ceny

Termín 25.07. - 02.08.24 čtvrtek - pátek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24MMI17721
Cena
61 600 Kč
cena za 9 dní
Termín 08.08. - 16.08.24 čtvrtek - pátek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24MMI17724
Cena
61 600 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy. Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík. Transfer na ubytování.
2. den: Dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 – 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing.
3. den: Celý den strávíme v islandském vnitrozemí. Vydáme se do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Vykoupeme se v teplé říčce a projdeme se po okolních barevných rhyolitových horách s aktivní postvulkanickou činností.
4. den: V hlavním městě Reykjavík se zájemci zúčastní plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost Reykjavíku – víceúčelový kulturní dům Harpa. Poté si společně prohlédneme největší pozoruhodnosti města. Uvidíme radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja.
5. den: Dnes uskutečníme výlet lodí na ostrov Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar (jízdenka v ceně zájezdu), kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov je též známý početnými ptačími koloniemi.
6. den: Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž.
7. den: Celodenní výlet do pohádky. Zavítáme k perle jihovýchodního Islandu - ledovcové laguně Jökulsárlón nacházející se pod největším islandským ledovcem Vatnajökull. Aby fotografie ledových ker, ledovce a jezera byly co nejatraktivnější, zahrnuli jsme do ceny zájezdu projížďku po jezeře obojživelným člunem. V nedalekém národním parku Skaftafell se projdeme k vodopádu Svartifoss s pozadím tvořeným čedičovými sloupy. Návrat na nocleh.
8. den: Dopoledne přejezd zpět až na sopečný poloostrov Reykjanes, kde uskutečníme krátké vycházky: včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021, spatříme divoká skaliska nad mořem, geotermální pole Seltún a Gunnuhver a projdeme se k majáku Reykjanesvíti. Před odletem budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy dle aktuálních letových řádů po půlnoci (s přestupem).
9. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenku z Prahy do Keflavíku a zpět vč. let. tax, dopravu autobusem, loď na Vestmannské ostrovy a zpět, 5x ubytování v chatkách nebo penzionu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou) a 2x ubytování v hotelu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 7x večeře o dvou chodech, plavba po ledovcové laguně Jökulsárlón, průvodce, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč

Cena nezahrnuje

  • vstupné cca 15 000 ISK (tj. cca 100 EUR) vč. velrybího safari, další výše neuvedené služby
  • 1lůžkový pokoj: 10 500 Kč, vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem (vč. ručníku a 1 nápoje): 1 900 Kč, vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem

Podobné zájezdy