Florencie, Itálie - Siena, Lucca - poklady Toskánska letecky i vlakem - 2024/25 - CK Poznání
Lucca_shutterstock_106817537

Florencie, Itálie - Siena, Lucca - poklady Toskánska letecky i vlakem

5denní zájezd
  Náročnost 1
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Florencie, Itálie - Siena, Lucca - poklady Toskánska letecky i vlakem
Vypravte se s námi do srdce Toskánska, poznejte renesanční Florencii, gotická Siena a románská Lucca. Pro Vás, kteří máte slabost pro italskou historii, světoznámá muzea a galerie i atmosféru uliček, dobrou kávu i vynikající kuchyni a shopping a jste pro leteckou přepravu pro pohodlí a úsporu času a rádi bydlíte v centru měst.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo záměn dnů a úpravu programu dle jízdních a letových řádu.

Termíny a ceny

Termín 06.06. - 10.06.24 čtvrtek - pondělí
VYPRODÁNO
Kód termínu 24KRC04012
Cena
22 990 Kč
cena za 5 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy odpoledne, přílet do Bologni/Pisy, transfer do FLORENCIE, dle času procházka.
2. den: FLORENCIE (UNESCO), prohlídka s místním průvodcem: Santa Maria Novella, Bargello, PIAZZA DUOMO, dóm, Palazzo Vecchio a Michelangelův David, Giottova kampanila, Baptisterium a Cupola di Brunelleschi (rezervace nutná včas), dle zájmu kostel Santa Maria del Carmini z 13. st. a KAPLE BRANCACCIŮ, návštěva galerie Uffizi s díly Botticelliho Zrození Venuše, Tinttoretta, Leonarda da Vinciho, Tizziana či Albrechta Dürera (je nutno rezervovat předem), večerní atmosféra u řeky Arno.
3. den: polodenní výlet busem/vlakem do města LUCCA, kouzelné náměstí, krásný dóm San Martino z 11. stol., SAN FREDIANO s mozaikami, SAN MICHELE IN FORO, Via Fillungo, oblíbená obchodní ulice, ideální shopping, staré domky uvnitř bývalého amfiteátru, návrat do FLORENCIE, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti a zahrady, možnost společné večeře v trattorii.
4. den: fakultativní výlet vlakem do SIENY (UNESCO), kulturního centra TOSKÁNSKA, náměstí Campo, Palazzo Pubblico (Museo Cívico s obrazy a freskami), Torre del Mangia, lodžie CAPELLA DI PIAZZA, fontána Fonte Gaia, Piazza del Duomo a DUOM DI SIENA s nádhernou fasádou, uvnitř je Battistero di San Giovanni s krásnou křtitelnicí zdobenou reliéfy nejlepších sochařů, Ospedale di Santa Maria della Scala s galerií nebo posezení v tradiční místní trattorii, návrat a večerní Florencie; místo fakult. výletu doporučujeme ind. návštěvu GALERIE BARGELLO, GALERIE ACCADEMIA nebo indiv. výlet vlakem k archeologickému antickému areálu CITTÁ DI FIESOLE.
5. den: FLORENCIE, nejstarší florentský kostel – bazilika sv. Lorenza, MEDICEJSKÁ KAPLE hrobky Medicejských s Michelangelovými náhrobky (ev. přesun na 3. den), obchodní ulice a trhy, dle zájmu nákupy, cesta vlakem na letiště, plán. přílet do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Pisa/Bologna - Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 000 Kč, doprava do Florencie a zpět, 4x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • místního průvodce po Florencii a Sieně, místní dopravu, vstupné (cca 90 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, vstup do Ufizzi s rezervací 800 Kč, Brunelleschiho kupole 850 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 350 Kč