Itálie - Ischia - smaragdový ostrov - letecky - 2024/25 - CK Poznání
Ischia - přístav

Itálie - Ischia - smaragdový ostrov - letecky

8denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Zelený ostrov, ostrov zdraví, zahrada Evropy - to všechno jsou názvy pro Ischii, malý hornatý italský ostrov v Neapolském zálivu, který oplývá největší koncentrací termálních vod v Evropě. Ostrov si oblíbili již staří Římané, ale i malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, dánský pohádkář Christian Andersen či hollywoodská hvězda Liz Taylorová. Objevte s námi kouzlo ostrova, vykoupeme se na krásných plážích, ale především budeme relaxovat v místních termálních vodách.

Poznámka: na základě letového řádu může dojít k posunutí termínu zájezdu o 1-2 dny.

Termíny a ceny

Termín 08.06. - 15.06.24 sobota - sobota
Kód termínu 24ISD14110
Cena
25 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 29.06. - 06.07.24 sobota - sobota
VYPRODÁNO
Kód termínu 24ISD14111
Cena
27 490 Kč
cena za 8 dní
Termín 21.09. - 28.09.24 sobota - sobota
Kód termínu 24ISD14109
Cena
25 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.
2. den: odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech u hotelu nebo koupání v moři. Doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově - POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 34 €), v blízkosti pláž CITARA.
3. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech nebo dopoledení fakult. výlet za poznáním ostrova, zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. IL FUNGO - ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku LACCO AMENO, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku, ochutnáme místní likéry (zdarma), zvláště vyhlášené limoncello, z panoramatického místa nad ISCHIA PORTO uvidíte majestátní ARAGONSKÝ HRAD a v nejvýše položené vesnici FONTANA si budete moci vychutnat výborné cappuccino nebo rajčatovou bruschettu a zažijete jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem MONTE EPOMEO. Pokud čas dovolí, prohlédneme si též kostelíček ze zeleného tufu. Na závěr výletu nás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního SANT´ANGELA, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka. Cena výletu cca 30 €.
4. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL, kam jezdí místní doprava. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO, kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní "bazény", horké prameny, které až 90 °C "jehličkami" atakují naše těla jako čínská akupunktura. Další variantou je fakultativní polodenní výlet na ostrov citrónů a námořníků - PROCIDA. Místo, kde se ve středověkém centru přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky naskládané jak krabičky od sirek, uzounké uličky se starými kostely a středověkou pevností na skále Terra Murata. Okružní lodní výlet se zastávkou na ostrově, cena cca 35 € nebo celodenní lodní výlet na ostrov CAPRI, cena cca 90 €.
5. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro zájemce fakult. polodenní výlet k jednomu z nejléčivějších pitných pramenů na ostrově - NITRODI. Nejstarší lázně světa, sprchy s léčivou, omlazující a pitnou termální vodou v nádherné přírodní oáze v oblasti Barano. Možnost nákupu omlazující přírodní kosmetiky Nitrodi, vína, domácí grappy, limoncella i ochutnávka osvěžující granity z termální vody (cca 55 €). Další variantou možného polodenního fakult. výletu je návštěva majestátního ARAGONSKÉHO HRADU založeného Řeky v roce 474 př. n. l tyčí se na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv (cena cca 25 €) nebo polodenní lodní okružní plavba kolem ostrova Ischia se dvěma zastávkami na koupání v moři přímo z lodi (cena cca 30 €).
6. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Těm z vás kdo upřednostní individuální poznávaní nabízíme další z krásných termálních parků NEGOMBO nebo prohlídku botanické zahrady La Mortella. Možnosti fakult. výletů dle aktuální nabídky: např. Neapol a Pompeje (70 €) nebo Amalfi a Positano (55 €).
7. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme trekking formou fakult. výletu na nejvyšší vrchol ostrova MONTE EPOMEO, pod jehož vrcholem se nachází lidmi zapomenuté místo, kde se zachovaly pozůstatky osídlení - kamenných domů - vytesaných přímo do tufových skal (cca 25 €). Další možností je i celodenní fakult. výlet kolem ostrova Ischia na soukromé lodi. Zastávky v zátokách, celodenní lenošení a opalování na lodi, koupání v moři přímo z paluby, možnosti šnorchlování. Po celý den občerstvení, voda a neomezená konzumace vína, v ceně zahrnutý také oběd na bázi darů moře (po domluvě možnost i oběd bez mořských plodů). Cena výletu cca 70 €.
8. den: transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet dle letového řádu do Prahy.

Ubytování: hotel

Oblíbený a ubytovanými hosty ceněný hotel *** Villa Melodie. Hotel nabízí vnitřní a venkovní bazén, restauraci, zahradu a pokoje zařízené v tradičním stylu. Je vzdálen 2,5 km od samotného centra Foria. Všechny pokoje mají satelitní TV, trezor, vlastní koupelnu s toaletními potřebami zdarma a fénem, některé z nich balkon nebo výhled do zahrady. Ve společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.
Hotel disponuje výbornou polohou. Leží jak v blízkosti pláží, termálních parků, tak i přírodních zajímavostí Ischie.
Známá pláž Cava dell´Isola 350 m, pláž Citara 500 m, termální park Poseidonovy zahrady 900 m, zátoka Sorgeto s vyvěrajícími horkými prameny 3 km.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha - Neapol vč let. tax a poplatků v max. výši 7 000 Kč , transfer z/na letiště, trajekt na Ischii a zpět , 7x ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x snídani formou bufetu, 7x večeři - 3 chodové menu výběrem, delegát na Ischii

Cena nezahrnuje

  • vstupné, pobytovou taxu cca 1,5 – 2 eur os./noc (platba na místě) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", dále
  • místní fakult. výlety dle aktuální nabídky – přihlášení a platba na místě u delegátky
  • Pokud upřednostňujete individuální poznávání místo fakult. výletů, doporučujeme zakoupení celotýdenní jízdenky na místní autobus
  • cca 15 eur. Busem se dostanete na pláže po celém ostrově, do termálních parků, do měst. Kolem celého ostrova pak jezdí busy
  • s označením CD a CS. Mají interval po 15 a 30 minutách, takže si můžete kdekoliv na zastávkách vystoupit a pak zase nastoupit
  • 1lůžk. pokoj 6000 Kč (povinné při nedoobsazení), odbavené zavazadlo 1890 Kč,, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 600 Kč