Krásy Apulie a Basilicaty - letecky - 2024/25 - CK Poznání
Apulie_shutterstock_211559167

Krásy Apulie a Basilicaty - letecky

8denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze různé ubytovánírůzné letecky dopravaletecky
Letecký zájezd na prosluněný jih Itálie vás zavede do Apulie, oblasti vyhlášené křišťálovým mořem a bohaté na historické památky. Kraj Basilicata je zatím méně navštěvovaný, nicméně horská městečka včetně světoznámé Matery jsou pro turisty nečekaně příjemným zážitkem.

Termíny a ceny

Termín 27.06. - 04.07.24 čtvrtek - čtvrtek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24BSI08200
Cena
33 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: Přílet do Itálie, transfer z letiště, ubytování.
2. den: Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené OBLASTI "TRULLI" - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená "krásný strom" - s více jak tisíci domky "trulli". Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie. Výlet může být i první nebo poslední den s ohledem na letový řád.
3. den: Nejdříve si prohlédneme městečko GRAVINA DI PUGLIA zajímavé svojí polohou na skalách i bohatou historií. Poté návštěva jednoho z vrcholů našeho zájezdu velmi pozoruhodného města MATERA, které leží v zajímavé přírodní oblasti a kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely, kamenné domy a obydlí vytesané do skály. Pro svou krásu byla Matera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a je rájem pro milovníky fotografování.
4. den: Pobyt u moře.
5. den: Výlet po tzv. "podpatku boty" Itálie, SALENTINSKÉM POLOOSTROVĚ v Apulii . Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka centra městečka se spletí křivolakých uliček a malebných zákoutí. Dále zastávka u BAUXITOVÉHO JEZÍRKA nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. Návrat na hotel pozdě večer.
6. den: Výlet po pobřeží. Městečko MONOPOLI – pěkné historické centrum, malý přístav. POLIGNANO A MARE – městečko vyhledávané pro svoji nádhernou polohu na skalních útesech. Své působivé kouzlo ukrývá ve vyhlídkách z útesů na tyrkysové zátoky a v křivolakých uličkách historického centra. Zajímavý je starobylý římský most, pod nímž je malá pláž zasazená mezi skalisky.
7. den: Pobyt u moře.
8. den: Transfer na letiště. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 7x polopenze, v ceně večeří jsou nealko nápoje a víno, zpáteční letenka do Itálie, transfery, výlety dle programu, průvodce

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje případnou pobytovou taxu splatnou na místě v Eur, vše ostatní co není uvedeno v "cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 900Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 600 Kč