Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kranjska Gora - rozhraní tří států - 2023 - CK Poznání
8denní zájezd
Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kranjska Gora - rozhraní tří států
Zájezd nás zavede na rozhraní tří států, a to Slovinska, Itálie a Rakouska. Nádherné scenérie nás čekají na hraničních horách všech tří států, kam se dostaneme lanovkami a odkud jsou jedinečné výhledy na okolní velikány. Nádherné jsou především pohledy od rozhraní tří států. Půjdeme se podívat k pramenu řeky Sávy, který je jen pár km od hotelu, projdeme se kolem úchvatných, romantických jezer Laghi di Fusine atd. A soutěska Vintgar u Bledského jezera určitě potěší všechny romantiky. Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu ve Slovinsku v Kranjske Goře, v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, trezorem a fénem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté. Součástí hotelu je například i vlastní krytý bazén, vířivka a dvě sauny. Dále můžeme využít jedinečný wellness Larix s bazény.

Poznámka: Svozy se realizují od 4 osob.

Poznámka II: Dětské ceny platí pouze při ubytování s 2 dospělými.

Termíny a ceny

Termín 22.07. - 29.07.23 sobota - sobota
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: M. Obadálek
Kód termínu 23AFD01434
Cena
16 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v podvečerních hodinách odjezd do Slovinska.
2. den: příjezd do KRANJSKE GORY (810 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2,5 z 5; 5 hod., ↑760 m, ↓760 m): od hotelu pěšky k jezeru JASNA, kde je možnost i koupání a podél potoka k úžasnému kostelíku RUSKA KAPELICA. Zpět stejnou trasou. Odpoledne relax v bazénu či vířivce. Večeře.
3. den: snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓700 m): krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora tří států - Rakouska, Itálie, Slovinska. Menší okruh k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m), od chaty po hranici k vesnici RATEČE (865 m). Přejezd busem k hornímu jezeru LAGHI DI FUSINE. Základní varianta (1,5 z 5; 2,5 hod., ↑150 m, ↓300 m): okružní cesta kolem kouzelných, jedinečných jezer přes chatu BELVEDERE, zpět na parkoviště, kde na nás bude čekat náš bus, který nás doveze do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): od chaty Tromeja k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou do údolí a busem k jezerům Laghi di Fusine, večeře.
4. den: snídaně, busem na parkoviště pod skokanské můstky, pěšky k chatě DOM V TAMARJU (1 108 m), krátký výstup k menším vodopádům IZVIR NADIŽE, zpět k pramenům řeky SÁVY a pěšky do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): od skokanských můstků přímo k pramenům Sávy a zpět do hotelu, odpoledne možnost využít hotelového bazénu, večeře.
5. den: snídaně, odpočinkový den - odjezd busem do BLEJSKA DOBRAVA (591 m), pěšky soutěskou VINTGAR, kde poznáte obrovskou sílu vody v krásných tůních. Od dolního výstupu pak pěšky na prohlídku jezera BLED s přilehlým kouzelným městečkem, kde můžete strávit krásné odpoledne procházkou kolem jezera (1,5 hod.) nebo projížďkou po jezeře, kde si na ostrově OTOK můžete zazvonit na zvon přání nebo se svést na letní sáňkařské dráze. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
6. den: snídaně, odjezd busem do TARVISIA, výjezd lanovkou ke kostelu SANTURIO DI MONTE LUSSARI (1 751 m), což je staré poutní místo založené již v roce 1360. Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓900 m): krásný okruh kolem velikánu CIMA DEL CACCIATORE (2 071 m) do sedla SELLA PRASNIG (1 491 m), údolím VALLE DI RIOFREDDO, na konci údolí na nás bude čekat bus. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑150 m, ↓350 m): ze sedla zpět k horní stanici lanovky po druhé straně masívu Cacciatore, sjezd do Tarvisia a přejezd pro první skupinu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
7. den: snídaně, dopolední vyklizení pokojů, poslední využití bazénů či prohlídka městečka KRANJSKA GORA. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Stravování: polopenze

Snídaně i večeře jsou velmi bohaté.

Ubytování: hotel ****

Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu ve Slovinsku v Kranjske Goře, v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, trezorem a fénem. Součástí hotelu je například i vlastní krytý bazén, vířivka a dvě sauny. Dále můžeme využít jedinečný wellness Larix s bazény.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do krytého bazénu a sauny, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 560 Kč

Podobné zájezdy

Dobrý den, dovolte mi touto cestou poděkovat Vaší cestovce, hlavně Vašemu průvodci Romanu Fleischmanovi za super průvodcovský výkon. Minulý rok jsme jako SŽDC Pardubice pořádali zájezd VAL DI FASSA, letos KRANJSKA GORA. Vždy všechno super připravené. Naprostá spokojenost všech zúčastněných. Ještě jednou přijměte dík Vaší cestovce za super zážitky a vstřícný přístup ke klientům. S pozdravem pěkného pracovního dne Ing. Miloslav Ježek