Pohodový týden v Alpách - Itálie - Turistika a moře v Cinque Terre - 2024/25 - CK Poznání
Itálie - Portofino

Pohodový týden v Alpách - Itálie - Turistika a moře v Cinque Terre

8denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Itálie - Turistika a moře v Cinque Terre
Tentokrát nás zájezd zavede na pobřeží Ligurského moře k asi nejznámějším městečkům celé Itálie a to oblast Cinque Terre, která je pod záštitou UNESCO a určitě vás nadchne svoji jedinečností a neopakovatelnou atmosférou. Pokud chcete jen ležet u moře, i to je zde možné, protože hotel leží jen 150 m od pláží, kde lze nalézt i neplacenou část. Každý den pro vás bude připraven program, kdy postupně navštívíme všech 5 městeček zasazených do skal na pobřeží Ligurského moře. Chodníky od jednoho městečka k druhému jsou neopakovatelným zážitkem. Je to vcelku lehce zvládnutelná procházka, protože je rozdělena do více dní a tak nemusíte během jednoho dne obejít vše. Dalším zážitkem je jistě i návštěva a prohlídka poloostrova Portofino, kterou absolvujeme i lodí. Prohlídneme si i krásnou vilu Durazzo s kouzelnou zahradou. I atmosféra přístavního městečka Santa Margherita je pozoruhodný zážitek. Ubytování jsme v ***hotelu v blízkosti pláže v útulných, 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, klimatizací. Bohaté snídaně a večeře menu o min. 3 chodech s výběrem. Součástí hotelu je i velká odpočinková terasa.

Poznámka: Dětská cena platí v doprovodu 2 dospělých osob.

Poznámka II: Svoz organizujeme od 4 osob.

Dětské slevy: 0 - 8 let: 2 000 Kč, 9 - 12 let: 1 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 18.09. - 25.09.24 středa - středa
Kód termínu 24TRR01952
Cena
19 390 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: z ČR odjezd odpoledne do Itálie.
2. den: ráno příjezd do CAVI, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odjezd do městečka SESTRI LEVANTE, jehož atmosférou byl okouzlen i Hans Christian Andersen, který zde pobýval v roce 1833. Prohlídka půvabné promenády i historického středu městečka. Zpět buď pěšky, nebo fakultativně místním busem, večeře.
3. den: snídaně, odjezd busem do LEVANTO, základní varianta (náročnost 2 z 5; 6 hod., ↑390 m, ↓390 m): po krátké prohlídce města nastoupíme na první část věhlasné cesty v Cinque Terre, tentokrát přes MONTEROSSO (krátká prohlídka, možnost oběda či občerstvení) až do VERNAZZA, kde opět po krátké prohlídce odjedeme vlakem zpět do Levanta. Lehčí varianta je vynechání části trasy a to Levanto-Monterosso. Všichni odjezd busem do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, odjezd vlakem do SANTA MARGHERITA, kde dále pojedeme fakultativně lodí až SAN FRUTTUOSO, krátká zastávka, možnost koupání v překrásně čisté vodě, přejezd zpět do PORTOFINA, kde můžeme obdivovat jedno z nejhezčích městeček celé Itálie a opět lodí do Santa Margherity. Prohlídka vyhlášené vily DURAZZO s okouzlující zahradou, všichni odjezd na hotel opět vlakem, večeře.
5. den: snídaně, odjezd busem do LEVANTO, vlakem do RIOMAGGIORE, základní varianta (2 z 5; 6 hod.,↑200 m, ↓200 m): tentokrát dokončíme poslední úsek cesty přes skalnatá města tzv. Cestou lásky do MANAROLY, kde můžeme opět obdivovat krásu tohoto místa a dále přes CORNIGLII, kde se můžeme občerstvit, až do VERNAZZA, kde nastoupíme na vlak a dojedeme zpět do Levante. Všichni busem na hotel, večeře.
6. den: snídaně, volný den, koupání, možnost vypůjčení kola nebo fakultativně vlakem do dalšího městečka Ligurské riviéry - RAPALLO, kde můžete obdivovat sídlo panovníka maltézských rytířů CASTELLO DI PUNTA PAGANA či historickou věž atd. Zpět opět fakultativně vlakem, večeře.
7. den: snídaně a dopoledne odjezd domů, zastávka na prohlídku TRENTA.
8. den: do ČR příjezd v ranních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ***

ubytováni jsme v ***hotelu v blízkosti pláže v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, ledničkou i klimatizací. Součástí hotelu je i velká odpočinková terasa.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vlakové lístky dle programu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 600 Kč

Podobné zájezdy