Pohodový týden v Alpách - Itálie - Moře Dolomit - Lago di Garda - 2024/25 - CK Poznání
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Itálie - Moře Dolomit - Lago di Garda
V průběhu zájezdu poznáte asi nejhezčí, nejčistší, ale i největší italské jezero Lago di Garda, které je plné kontrastů. Na severu jsou vidět skalnaté úseky, ale na jihu mírná nížina se subtropickou vegetací. Teploty v létě dosahují vysokých hodnot, které umožňují koupání v jezeře. Poznáme podrobně severní, západní a část východního pobřeží. Budeme se procházet starými uličkami kouzelného městečka Arco, vyjedeme lanovkou na Monte Baldo, odkud jsou asi nejhezčí pohledy na jezero, projedeme se lodí. Celý zájezd je spíše poznávací formou, pěší turistiky zde moc nenajdete. Ubytovaní jsme v krásném ***hotelu na okraji Riva del Gardy, jen 1,9 km od jezera v 2lůžkových pokojích se sprchou a WC, sat. TV, a telefonem. Bohatá snídaně, večeře menu o 3 chodech s výběrem a sklenkou vína. Asi největší devizou hotelu je venkovní bazén s lehátky a možnost večerních či odpoledních procházek po tomto kouzelném městečku (střed města cca 20 minut pěšky).

Poznámka: Dětské ceny platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami. Svoz pořádáme od 4 osob.

Poznámka II: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2. den: příjezd do RIVA DEL GARDY, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté procházkou do historické části ARCA (historické budovy a vily s přepychovými fasádami, studna z 16. století atd.), výstup k hradu, který vyčnívá 130 metrů nad městem, zpět do hotelu pěšky, večeře.
3. den: snídaně, pěšky do RIVY, základní varianta (náročnost 2,5 z 5; 5,5 hod., ↑1 100 m, ↓1 050 m): den ve skupině GRUPPO DELLA ROCHETTA - výstup k poutní kapličce S. BARBARA. Lehčí varianta: prohlídka městečka RIVA. Všichni odjezd k jezeru LAGO DI LEDRO, možnost koupání. Poté odjezd na hotel, večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do MALCESINE, poté lanovkou na MONTE BALDO do výšky 1 750 m. Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): výstup na nejvyšší bod celého zájezdu vrchol Cima delle Rozette (2 132 m) a zpět k lanovce - krásné výhledy na jezero a severní města, sjezd lanovkou k jezeru. Lehčí varianta (1,5 z 5; 2 hod., ↑100 m, ↓100 m): krátká vrcholová túra na vyhlídku CIMA MALCESINE, odjezd na ochutnávku výtečných trentinských vín, večeře.
5. den: snídaně, odpočinkový den. Odjezd busem na prohlídku skvostných vodopádů CASCATTA VARONE. Přejezd na krátkou prohlídku MALCESINE včetně hradu, kde byl vězněn i Goethe. Přejezd lodí do dalšího krásného městečka na břehu jezera LIMONE, prohlídka, lodí do Rivy a pěšky (či místním busem) do hotelu, večeře.
6. den: snídaně, odjezd pod masiv MONTE BRIONE, túra po náhorní plošině masivu. Základní varianta (1,5 z 5; 2,5 hod., ↑100 m, ↓100 m): túra s výhledy na jezero jedinečným biotopem s nebývalým počtem druhů rostlin, místy válečných bojů v průběhu 1. světové války. Odpoledne návštěva Torbole s možností koupání. Odjezd na hotel, večeře.
7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd ve velmi pozdních večerních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ***

Ubytovaní jsme v krásném ***hotelu na okraji Riva del Gardy, jen 1,9 km od jezera v 2lůžkových pokojích se sprchou a WC, sat. TV, a telefonem. Asi největší devizou hotelu je venkovní bazén s lehátky a možnost večerních či odpoledních procházek po tomto kouzelném městečku (střed města cca 20 minut pěšky).

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 1x ochutnávka vína, využití bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 490 Kč

Podobné zájezdy