Laos, Kambodža - ve stínu Buddhů a Mekongu s polopenzí - 2024/25 - CK Poznání
17denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Laos, Kambodža - ve stínu Buddhů a Mekongu s polopenzí
Laos a Kambodža, dvě země, kterou jsou si velmi podobné náboženstvím, přátelským obyvatelstvem, kulturou. Země, které mají společnou královnu, řeku Mekong. Vnitrozemský Laos, často opomíjený turisty, a proto tak krásný a stále ještě nedotčený. Kambodža, království s nezapomenutelnou perlou Angkor Watem, kam musíte zamířit, pokud jste přijeli navštívit tuto zemi. My vám navíc do programu přidáváme i ostrov Koh Rong se skvělým mořem téměř bez turistů. Pojeďte objevovat fascinující Indočínu podél Mekongu.

Termíny a ceny

Termín 21.10. - 06.11.24 pondělí - středa
Kód termínu 24LAO01565
Cena
75 990 Kč
cena za 17 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Laosu.
2. - 3. den: 2. - 3. den: přílet do LUANG PRABANGU, vznešeného mystického města v údolí lemovaném horami, na břehu magické řeky Mekong. Navštívíme staré město ležící na kopci PHOUSI, jemuž dominuje buddhistická stúpa, kterou je vidět na kilometry daleko. V centru starého města si prohlédneme někdejší KRÁLOVSKÝ PALÁC, který dnes slouží jako Královské palácové muzeum s exponáty z dob zaniklé monarchie. Na západ od paláce stojí klášter VAT MAI, jeden z nejfotografovanějších v Luang Prabangu, který znázorňuje Buddhovu předposlední reinkarnaci. Přestože jsou na Luang Prabangu nejúchvatnější všudypřítomné chrámy, velikým zážitkem je i večerní procházka po SISAVANGVONG ROAD s všudypřítomnými francouzskými kavárničkami, restauracemi, obchody s tradičním zbožím a s obrovským nočním marketem, kde můžete poprvé ochutnat pravé laoské polévky či skvělý papájový salát.
4. den: dnes se vydáme pomalou lodí proti proudu Mekongu k Buddhovým jeskyním PAK OU, kterou leží ve velice působivé scenérii na soutoku řek Mekong a Nam Ou. V protější vesničce BAN XANG HAI se již delší dobu vyrábí místní "whisky", což je spíše destilát z rýže lao lao, ale této vesnici se neřekne jinak než "whisky village". Navíc tu můžete nakoupit i výrobky z pravého hedvábí za velice příznivé ceny. Skvělým zážitkem bude také zastávka ve sloní farmě, kde můžete slony sami nakrmit a nebo se na nich projet. Nebude náhodou, když se po chvíli ocitneme na sloním hřbetu přímo v Mekongu. Večer zakončíme v nejstarším a nekouzelnějším z buddhistických klášterů v Laosu - VAT XIENG THONG, který přežil i řádění čínských drancovníků v 19. st. Zdejší socha ležícího Buddhy je jednou z nejvýznamnějších v Laosu.
5. den: ráno odjezd do VANG VIENGU, pohádkového tropického ráje obklopeného krasovými kuželovými horami, tzv. mogoty. Samotné město Vang Vieng je obrovským kontrastem k jeho přímému okolí. Uvnitř ve městě naleznete jakékoliv druhy zábavy, mimo město se pokocháte přírodními krásami, akčnější povahy si mohou užívat různorodé adrenalinové sporty. Projdeme se společně městem a budeme si užívat všudypřítomnou volnomyšlenkářskou atmosféru v doprovodu buvolů procházejících se podél krásné řeky Nam Song, ve které se vykoupeme. Navštívíme některý z místních chrámů, popřípadě si užijeme plavbu na tuších, co je přední atrakce Vang Viengu.
6. den: dopoledne se vydáme na projížďku na kole mezi mogoty a třtinová pole. Po chvíli dorazíme k vodopádu KAENG YUI, který se ukrývá v lese mezi kopci a bambusovým porostem chránícím Vang Vieng. Nejenže se můžete pokochat dvojitým vodopádem, ale zároveň si odpočinout v oáze tropů, pozorovat pestrobarevné květiny a motýli. Vrátíme kola a vydáme se na skútrech či minivan na cestu stoupání na vyhlídku NAM XAY, která je opravdovým skrytým klenotem Vang Viengu. Z jejího vrcholu budete mít rýžová pole a kokosové palmy jako na dlani. Na zpáteční cestě se schladíme v jedné z množství modrých lagun, které se v okolí nachází.
7. den: ráno odjezd do pozoruhodně hezkého hlavního laoského města VIENTIANE, kde si prohlédneme koloniální PREZIDENTSKÝ PALÁC, vítězný oblouk PATOUXAI s reliéfy hinduistických božstev a chrám VAT SISAKET s kouzelnými nástěnnými malbami. Večer si užijeme malebný západ slunce nad Mekongem s výhledem do Thajska.
8. den: dopoledne odlet do Kambodži do PHNOM PENH. Odsud přejezd do SAMBOR PREI KUK, nocleh.
9. den: prohlídka předangkorského chrámového komplexu SAMBOR PREI KUK, podle kterého je nazvané jedno z období khmerského království. Přejezd k jezeru TONLE SAP, ve kterém žije více než 200 druhů ryb. Vydáme se na pozoruhodnou plavbu do plovoucí vesničky, kde se běžně chovají pod plovoucími domky krokodýli. Odjezd do SIEM REAP.
10. - 11. den: jen pár kilometrů od Siem Reapu leží rozlehlý soubor starobylých památek, chrámy ANGKORU. Prohlédneme si chrám ANGKOR WAT, nejproslulejší ukázku khmérské architektury, který každý pozná již z velké dálky, ale i starobylé město ANGKOR THOM s mohutnými kamennými tvářemi. Dobrodružnou cestou džunglí se dostaneme až k chrámu TA PROHM schovaném mezi obřími tropickými stromy. V případě dostatku času si můžeme prohlédnout i další chrámy komplexu. Návrat do Siem Reapu, kde si projdeme centrum, kterému dominuje Královská zahrada a množství pěkných svatyní, večer ochutnáme kambodžskou kuchyni.
12. den: dopoledne odlet do SIHANOUKVILLE na pobřeží Thajského zálivu, kam míří většina turistů, pokud si chtějí v Kambodže na chvilku odpočinout a užít si nedotčenou přírodu. My tu ale nekončíme. Pokračujeme krátkou plavbou na ostrov KOH RONG, kterému se přezdívá kambodžské "Koh Samui". Ostrov je pokrytý hustou džunglí a nabízí krásné pláže a příjemné šnorchlování. Po zbytek dne relax na pláži.
13. den: dnes nás čeká jednodenní lodní výlet po nejlepších plážích v okolí ostrova KOH RONG se zastávkou v malé rybářské vesničce, kde se setkáte s milými khmerskými obyvateli. Navštívíme opuštěnou LONELY BEACH lemovanou kokosovými palmami, kde si na chviličku užijeme klid na bílé písčité pláži.
14. - 16. den: volno na pláži, procházky po okolí, možnost zapůjčení kajaku či účasti na masáži. Odpoledne odlet zpět domů.
17. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Luang Prabang, Vientiane-Phnom Penh, Siem Reap-Sihanoukville, Sihanoukville-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 45 000 Kč, místní doprava v rámci programu (místní autobusy, mikrobus, loď), 14x ubytování v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 900 Kč, kambodžské vízum 1 300 Kč, laoské vízum 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 85 000 Kč za 2 250 Kč

Podobné zájezdy