Národní parky Peru s Amazonií a lehkou turistikou - 2023 - CK Poznání
19denní zájezd
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Národní parky Peru s Amazonií a lehkou turistikou
Putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Latinské Ameriky, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor, začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu a pokračuje přes Altiplano k bájnému jezeru Titicaca s rákosovými ostrovy, oko potěší zářící město Arequipa a na závěr Huascarán se stejnojmenným národním parkem v Bílé Kordilleře. Během zájezdu poznáte celkem šest památek zařazených na seznamu UNESCO.

Termíny a ceny

Termín 10.08. - 28.08.23 čtvrtek - pondělí
Kód termínu 23PBA02151
Cena
102 990 Kč
cena za 19 dní

Program zájezdu

1. den: let do PERU (dle aktuálních podmínek), případně tranzitní ubytování v LIMĚ
2. - 4. den: ráno přelet do PUERTO MALDONADO. Po příletu do srdce jihoperuánské Amazonie Puerto Maldonado se motorovým člunem přesuneme do Národní rezervace TAMBOPATA, kde si vytvoříme na dvě noci základnu v pohodlných bungalovech. Projdeme se po pralesních stezkách, zavítáme na Ostrov opic a podnikneme noční výpravu za kajmany. Zavítáme k magickému jezeru Sandoval, které je domovem nepřeberného množství živočišných druhů typických pro Amazonský prales. Během plavby na kánoi budeme pozorovat lenochody, kapibary, amazonské vydry, říční želvy, motýly, vřešťany a celou řadu dalších druhů opic. Jedinečným zážitkem bude ranní ptačí výprava k místu s koncentrací ary velké a dalších druhů papoušků. Ochutnáme typickou amazonskou kuchyni, porelaxujeme v hamakách, zaplaveme si v (bezpečných) tropických vodách a necháme se okouzlit podmanivou harmonií největšího deštného pralesa světa. 4. den dopoledne přelet do CUZCA, srdce bývalé Incké říše ležící 3399 metrů nad mořem. Odpoledne aklimatizace, prohlídka města s křivolakými uličkami, koloniálními paláci a chrámy na inckých základech, Plaza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Chrám slunce a Zlatá zahrada Coricancha.
5. - 7. den: 3denní výlet za inckými památkami v okolí CUZCA: pevnost - svatyně SACSAYHUAMAN, lázně TAMBO MACHAY a údolí řeky Vilcanoty neboli POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ, terasy a chrámy v PISACU a poslední útočiště Inků OLLANTAYTAMBO s tajemnými obřími kvádry. Přejezd do nižších poloh s tropickou vegetací (banánovníky, kávovníky, koka), pěšky cca 10 km "botanickou stezkou" do Aguas Calientes a podvečerní koupání v místních termálních bazénech. Návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU s panoramatickým výhledem na celý komplex s dominantou WAYNA PICCHU tyčící se nad ruinami a návrat turistickým vlakem do OLANTAYTAMBA.
8. den: Nenáročná turistika na náhorní plošině ve výšce 3300 metrů s výhledy na zasněžené andské vrcholky, kterým dominuje NEVADO VERONÍCA (5682 m. n. m.), návštěva záhadných kruhových inckých teras MORAY a fascinující solné pánve SALINERAS DE MARAS, kde stejně jako v minulosti těží místní rodiny pověstnou růžovou sůl v terasovitých solných jezírcích, v jejichž hladině se odráží ostré vysokohorské slunce - voda je důmyslným systémem rozváděna do jednotlivých jezírek úzkými kanálky.
9. den: Časně ráno odjezd do DUHOVÝCH HOR VINICUNCA (RAINBOW MOUNTAINS) v masivu posvátné hory AUSANGATE (6384 m) – tentokrát nás čeká výstup náročnější na aklimatizaci – budeme se pohybovat v nadmořské výšce okolo 5000 m. n. m. Putování kouzelnou krajinou velehor nás odmění nezapomenutelnými pohledy na neskutečně barevné horské svahy Duhové hory. Odpočinkovou alternativou může být procházka mezi nesčetnými poklady historického srdce Cuzca a dostatek času na posezení v kavárničce na Plaza de Armas a pozorování působivého místního koloritu.
10. - 11. den: přejezd pohodlným busem přes náhorní planinu ALTIPLANO a průsmyk ABRA LA RAYA (4 318 m) do města PUNO na březích jezera TITICACA, odpoledne plavba po jezeře TITICACA na plovoucí rákosové ostrovy LOS UROS a setkání s jejich pestře oblečenými obyvateli. Přejezd do Arequipy. AREQUIPA -"bílé město" s nejkrásnějšími skvosty koloniální architektury na úpatí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prohlídka "města ve městě" - mystického kláštera SANTA CATALINA, ochutnávky vyhlášených místních tradičních pokrmů v typické místní restauraci.
12. - 13. den: dvoudenní výlet do kaňonu COLCA, dosahuje hloubky asi 3400 metrů, to znamená dvakrát více než severoamerický Grand Canyon. Cestou konečně uvidíme stáda vikuní, navštívíme pověstnou vyhlídku do kaňonu Cruz del Condor, kde hnízdí desítky andských kondorů a lze je tu v dopoledních hodinách pozorovat. Uvidíme i zdejší typické vesničky s bílými kostelíky a vykoupeme se v místních termálních vodách, to vše s plnou penzí.
14. den: dopoledne přelet do hlavního města LIMY, jehož historické centrum je již od roku 1985 dědictvím UNESCO. Prohlídka centra peruánské metropole (Pizzarova hrobka v katedrále, prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, pěší zóna aj.). Noční přesun luxusním busem do Huarazu.
15. - 17. den: HUARÁZ - horské středisko v NP HUASCARÁN (CORDILLERA BLANCA) s výhledem na 15 pětitisícovek: jednodenní výlet ke smaragdově zbarveným jezerům LLANGANUCO s výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6768 m) a s návštěvou pomníčku výpravy čsl. horolezců z roku 1970 a města YUNGAY pohřbeného pod lavinou. Návštěva arch. lokality s pozůstatky nejstarší kultury v Peru CHAVÍN DE HUANTAR s podzemními chrámy. Návštěva místního tržiště s možností nákupu místních produktů (andský sýr, koka, byliny aj). Návrat do Limy - denní přejezd pohodlným busem.
18. - 19. den: LIMA, ZOO, botanická zahrada i archeologické památky v PARQUE DE LAS LEYENDAS, Mercado Indio - nákup suvenýrů atd., návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Lima a vnitrostátní letenky Lima-Puerto Maldonado-Cuzco a Arequipa-Lima vč. let. tax a poplatků, veškerá místní doprava v rámci programu (vlak na Machu Picchu, plavba po jezeru Titicaca, autobusy, minibusy, taxi), 16x ubytování se snídaní v turistických hotelech latinskoamerického standardu (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením) se snídaní,, 1x noční přejezd dálkovým busem, v Amazonii a v kaňonu Colca plná penze, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 800 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 520 Kč, do 85 000 Kč za 2 120 Kč

Podobné zájezdy