Národní parky Peru s Amazonií a lehkou turistikou - 2024/25 - CK Poznání
19denní zájezd
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Národní parky Peru s Amazonií a lehkou turistikou
Putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Latinské Ameriky, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor, začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu a pokračuje přes Altiplano k bájnému jezeru Titicaca s rákosovými ostrovy, oko potěší zářící město Arequipa a na závěr Huascarán se stejnojmenným národním parkem v Bílé Kordilleře. Během zájezdu poznáte celkem šest památek zařazených na seznamu UNESCO.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 10.07. - 28.07.24 středa - neděle
Kód termínu 24PBA02151
Cena
106 990 Kč
cena za 19 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do LIMY, nocleh v LIMĚ.
2. - 4. den: ráno přelet do PUERTO MALDONADO. Po příletu do srdce jihoperuánské Amazonie Puerto Maldonado se motorovým člunem přesuneme do národní rezervace Tambopata, kde si vytvoříme na dvě noci základnu v pohodlných bungalovech. Projdeme se po pralesních stezkách, zavítáme na Ostrov opic a podnikneme noční výpravu za kajmany. Zavítáme k magickému jezeru Sandoval, které je domovem nepřeberného množství živočišných druhů typických pro Amazonský prales. Během plavby na kánoi budeme pozorovat lenochody, kapibary, amazonské vydry, říční želvy, motýly, vřešťany a celou řadu dalších druhů opic. Jedinečným zážitkem bude ranní ptačí výprava k místu s koncentrací ary velké a dalších druhů papoušků. Ochutnáme typickou amazonskou kuchyni, porelaxujeme v hamakách, zaplaveme si v bezpečných tropických vodách a necháme se okouzlit podmanivou harmonií největšího deštného pralesa světa. 4. den dopoledne přelet do CUZCA, srdce bývalé Incké říše ležící 3 399 metrů nad mořem. Odpoledne aklimatizace, prohlídka města s křivolakými uličkami, koloniálními paláci a chrámy na inckých základech, Plaza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Chrám slunce a Zlatá zahrada Coricancha.
5. - 7. den: 3denní výlet za inckými památkami v okolí CUZCA: pevnost - svatyně SACSAYHUAMAN, lázně TAMBO MACHAY a údolí řeky Vilcanoty neboli POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ, terasy a chrámy v PISACU a poslední útočiště Inků OLLANTAYTAMBO s tajemnými obřími kvádry. Přejezd do nižších poloh s tropickou vegetací (banánovníky, kávovníky, koka), pěšky cca 10 km "botanickou stezkou" do Aguas Calientes a podvečerní koupání v místních termálních bazénech. Návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU s panoramatickým výhledem na celý komplex s dominantou WAYNA PICCHU tyčící se nad ruinami a návrat turistickým vlakem do Ollantaytamba.
8. den: nenáročná turistika na náhorní plošině ve výšce 3 300 metrů s výhledy na zasněžené andské vrcholky, kterým dominuje Nevado Verónica (5 682 m. n. m.), návštěva záhadných kruhových inckých teras MORAY a fascinující solné pánve SALINERAS DE MARAS, kde stejně jako v minulosti těží místní rodiny pověstnou růžovou sůl v terasovitých solných jezírcích, v jejichž hladině se odráží ostré vysokohorské slunce - voda je důmyslným systémem rozváděna do jednotlivých jezírek úzkými kanálky.
9. den: časně ráno odjezd do Duhových hor VINICUNCA (RAINBOW MOUNTAINS) v masivu posvátné hory Ausangate (6 384 m) - tentokrát nás čeká výstup náročnější na aklimatizaci - budeme se pohybovat v nadmořské výšce okolo 5 000 m n. m. Putování kouzelnou krajinou velehor nás odmění nezapomenutelnými pohledy na neskutečně barevné horské svahy Duhové hory. Odpočinkovou alternativou může být procházka mezi nesčetnými poklady historického srdce Cuzca a dostatek času na posezení v kavárničce na Plaza de Armas a pozorování působivého místního koloritu.
10. - 11. den: přejezd pohodlným busem přes náhorní planinu ALTIPLANO a průsmyk ABRA LA RAYA (4 318 m) do města PUNO na březích jezera TITICACA, odpoledne plavba po jezeře TITICACA na plovoucí rákosové ostrovy LOS UROS a setkání s jejich pestře oblečenými obyvateli. Přejezd do Arequipy. AREQUIPA -"bílé město" s nejkrásnějšími skvosty koloniální architektury na úpatí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prohlídka "města ve městě" - mystického kláštera SANTA CATALINA, ochutnávky vyhlášených místních tradičních pokrmů v typické místní restauraci.
12. - 13. den: 2denní výlet do kaňonu COLCA, který dosahuje hloubky asi 3 400 metrů, to znamená dvakrát více než severoamerický Grand Canyon. Cestou konečně uvidíme stáda vikuní, navštívíme pověstnou vyhlídku do kaňonu Cruz del Condor, kde hnízdí desítky andských kondorů a lze je tu v dopoledních hodinách pozorovat. Uvidíme i zdejší typické vesničky s bílými kostelíky a vykoupeme se v místních termálních vodách.
14. den: dopoledne přelet do hl. města LIMY, jehož historické centrum je již od roku 1985 dědictvím UNESCO. Prohlídka centra peruánské metropole (Pizzarova hrobka v katedrále, prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, pěší zóna aj.). Noční přesun luxusním busem do Huarazu.
15. - 17. den: HUARÁZ - horské středisko v NP HUASCARÁN (CORDILLERA BLANCA) s výhledem na 15 pětitisícovek: výlet ke smaragdově zbarveným jezerům LLANGANUCO s výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6 768 m) a s návštěvou pomníčku výpravy čsl. horolezců z roku 1970 a města YUNGAY pohřbeného pod lavinou. Návštěva arch. lokality s pozůstatky nejstarší kultury v Peru CHAVÍN DE HUANTAR s podzemními chrámy. Návštěva místního tržiště s možností nákupu místních produktů (andský sýr, koka, byliny aj). Návrat do Limy - denní přejezd pohodlným busem.
18. - 19. den: LIMA, ZOO, botanická zahrada i archeologické památky v PARQUE DE LAS LEYENDAS, Mercado Indio - nákup suvenýrů atd., návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Lima a vnitrostátní přelety vč. let. tax a poplatků v max. výši 37 000 Kč, veškerá místní doprava v rámci programu (vlak na Machu Picchu, plavba po jezeru Titicaca, autobusy, minibusy, taxi), 16x ubytování v turistických hotelech latinskoamerického standardu se snídaní (v kaňonu Colca plná penze), 1x noční přejezd dálkovým busem v Amazonii, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 800 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 2 755 Kč, do 85 000 Kč za 3 505 Kč

Podobné zájezdy