Za portským vínem - Porto a údolí řeky Douro s degustacemi v ceně - 2023 - CK Poznání
6denní zájezd
Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Za portským vínem - Porto a údolí řeky Douro s degustacemi v ceně
Máte rádi portské víno a chcete ho vychutnat právě tam, kde vzniká? Nebo jste ho ještě neochutnali, ale chtěli byste začít právě v kolébce portského? Nebo chcete prostě spojit poznání Porta a údolí řeky Douro s ochutnávkou portského, jež je s nimi neoddělitelně spojeno? Pak právě pro Vás máme tuto novinku, zájezd, při kterém Porto a údolí řeky Douro poznáte nejen očima, ale i chuťovými pohárky, uvidíte, jak a kde se rodí portské víno, a ochutnáte některá z vynikajících portských vín. Prohlédneme si spolu Porto, navštívíme tamní vinné sklepy, a pak cestou kolem řeky Douro navštívíme čtyři excelentní vinařství, kde nám dají nejen ochutnat, ale v jednom z nich nás nechají i přespat. A aby nezůstalo jen u portského, dopřejeme si projížďku lodí a krásnou krajinou. Zájezd pořádáme ve spolupráci se specializovaným obchodem s portským Portugalsko v lahvi , provází jeho majitel a zároveň náš průvodce Pavel Pšeja.

Poznámka II: Velikost skupiny max. 8 osob.

Termíny a ceny

Termín 23.05. - 28.05.23 úterý - neděle
Kód termínu 23PDG02309
Cena
29 490 Kč
cena za 6 dní

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odlet z Vídně, přílet do Porta, ubytování v hotelu v centru města. Pro zájemce možnost večerní procházky městem.
2. den: Po snídani vyrazíme na prohlídku Porta, při níž budeme objevovat nejen krásy města, ale i jeho vinných sklepů nacházejících se ve Vila Nova de Gaia, vinařské čtvrti na levém břehu řeky Douro hned naproti historickému centru. Přes proslulou třídu dos Aliados a malebnými uličkami dojdeme k symbolu Porta, věži Torre des Clérigos, a okolním historickým budovám s pověstnými portskými kachličkami neboli azulejos, od nichž přejdeme k impozantní katedrále Sé, jež je spojena s osobou portugalského prince a iniciátora zámořských objevů Jindřicha Plavce. Od ní se pustíme dolů k řece, přičemž cestou nemůžeme vynechat nahlédnutí do prostor Institutu pro vína z Douro a Porta, certifikační autority veškerého portského. Pak již kolem nádherných památek, mezi nimiž vynikají Palácio da Bolsa a kostel sv. Františka, a se zastávkou v Muzeu portského vína dojdeme do atmosférické čtvrti Ribeira a na břeh řeky Douro. Zde užasneme jak nad vinnými sklepy, zvanými caves, které přes řeku poprvé uvidíme, tak i nad dvoupatrovým mostem Ludvíka I., přes který přejdeme na druhou stranu řeky – je to zážitek, který si nesmí nechat ujít žádný návštěvník Porta. Za mostem se lanovkou svezeme přímo na nábřeží a k vinným sklepům, kde vyrazíme na prohlídku nádherných sklepů značky Graham’s, která patří k nejproslulejším. Samozřejmě tam i portské ochutnáme – a aby toho nebylo málo, dopřejeme si posléze další ochutnávku ve sklepech další známé značky Cockburn‘s. Den zakončíme procházkou zpět na ubytování.
3. - 4. den: Ráno vyrazíme na dvoudenní výlet údolím řeky Douro, kde nás čeká nejenom krásná krajina s impozantními výhledy, ale zejména návštěva čtyř úžasných vinařství neboli quintas – prestižního Quinta do Noval, odkud pocházejí některá z nejvíce ceněných portských, tradičního Quinta do Cachao, srdce výtečné značky Messias, moderního Quinta do Pessegueiro s velmi inovativními víny, a také oslňujícího Quinta da Pacheca, které mají tak rádi vinaři. V každém z nich dají ochutnat svá portská vína a ukáží nám, jak portské víno vzniká, a v jednom z nich i přenocujeme. Během putování údolím nevynecháme ani zastávku v městečku Pinhao, které je centrem celé oblasti a odkud vyplouvají výletní lodě – a my se z paluby jedné z nich budeme kochat pohledy na strmé svahy okolních kopců, jež jsou hustě pokryty vinicemi známých i méně známých značek portského. A abychom si řeku Douro vychutnali opravdu ze všech možných úhlů, zastavíme se posléze i na několika vyhlídkách, z nichž budeme mít údolí jako na dlani. Pozdě odpoledne druhého dne vyrazíme zpět do Porta, ale cestou si ještě prohlédneme městečko Amarante s jeho historickým centrem. Večer příjezd do našeho hotelu.
5. den: Dopoledne po snídani vyrazíme na naši poslední ochutnávku, tentokrát do jednoho z nejlepších obchodů s portským vínem v Portu, kde nám nabídnou k ochutnání pestrou paletu portského různých značek a v rámci degustace nám řeknou řadu zajímavostí. Pro zájemce možnost nákupu s radami profesionálů. A abychom se po degustaci osvěžili a Porto si opravdu vychutnali, následně si ho prohlédneme i z paluby jedné z lodí, na níž absolvujeme plavbu městem po řece Douro. Odpoledne individuální volno.
6. den: Dle letového řádu odlet zpět do Vídně.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Vídeň - Porto vč. let. tax a poplatků a odbaveného zavazadla v max. výši 6 500 Kč, 4x nocleh v 3* hotelu v Portu, 1x nocleh v oblasti Douro, 5x snídaně, doprava místní hromadnou dopravou a půjčeným mikrobusem, 7x degustace vína a plavba lodí po řece Douro, vstupy dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 420 Kč

Podobné zájezdy