Pohodový týden - Rumunsko - Drákulova Transylvánie - 2024/25 - CK Poznání
Rumunsko - hrad Peles

Pohodový týden - Rumunsko - Drákulova Transylvánie

8denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Vážení přátelé, pokud jste v posledních letech Rumunsko nenavštívili, budete žasnout nad změnami poměrů v této rychle se rozvíjející zemi. Nové silnice, moderní benzinové pumpy, fungující obchody plné zboží, perfektní služby v turistických střediscích. Bucegijské hory v Drákulově Transylvánii jsou nejnavštěvovanějšími horami v Rumunsku a vzhledem ke své malebnosti a historickým památkám ve svém okolí mají proč.

Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Bratislava, svoz Plzeň, svoz České Budějovice, svoz Ostrava. Svozy do jednotlivých nástupních míst jsou zajišťovány linkami Student Agency anebo formou proplacení jízdného 2. třídy vlaku do nejbližšího nástupního místa.

Termíny a ceny

Termín 05.07. - 12.07.24 pátek - pátek
VYPRODÁNO, průvodce: M.Hyťhová
Kód termínu 24ALT01713
Cena
16 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 03.08. - 10.08.24 sobota - sobota
volná místa + doobsazení pro muže, GARANCE ODJEZDU, průvodce: M.Hyťhová
Kód termínu 24ALT01714
Cena
Sleva 6%   16 990 Kč 15 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v ranních hodinách přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
2. den: ráno příjezd do města SINAIA, horského městečka ležícího v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, ubytování v hotelu, dopolední snídaně, pěší procházka k pohádkově krásným zámkům PELEŠ, které byly kdysi vládní odpočinkovou rezidencí Nicolase Ceaucesca, večeře v hotelu.
3. den: snídaně, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2 200 m, možnost pěší túry do údolí IALOMITA s návštěvou dlouhé krápníkové jeskyně a klášteru nebo okruh k válečnému kříži (M. Caraiman), k vysílači (M. Costila) v sedle s výhledem na nejvyšší vrchol Omul (2 507 m), pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol. Zpět na Babele a lanovkou do Busteni, večeře.
4. den: snídaně, celodenní výlet do pohoří PIATRA CRAIULUI, turistika z vesničky Zarnesti do sedla Crapaturii (1 640 m), přes CABANA CURMATURA a soutěsku Prapastiile Zarnestilor zpět do Zarnesti, návrat a večeře.
5. den: snídaně, celodenní výlet - návštěva jednoho z Drákulových hradů BRAN, město BRAŠOV - prohlídka historického jádra s Černým kostelem, večeře.
6. den: snídaně, turistika v "perle Karpat" SINAIE, která leží v nádherné přírodní scenérii Bucegijských hor, na VARFUL CU DOR, pěší přechod po hřebeni k pozoruhodnému skalnímu útvaru, který je známý jako BABELSKÁ SFINGA, poté lanovkou do Busteni, večeře.
7. den: po snídani odjezd z Busteni do starobylého města SIGHISOARA - rodiště Vlada Tepeše Draculy, prohlídka starého města, noční přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.
8. den: návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

v ***hotelu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v hotelu, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje". Částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 150 EURO
  • 1lůžkový pokoj 4 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 560 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

V
Libor V.    Zahájí, České Budějovice
95%
Velmi milá delegátky, mimořádně ochotní řifiči
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 07 2024
P
A. P.    Klecany (okres Praha-východ)
100%
Zajímavý program, kvalitní ubytování, výborná doprava, pohodová atmosféra.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 07 2024