Seychely - Přírodní skvosty indického oceánu - 2024/25 - CK Poznání
13denní zájezd
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Tato novinka roku 2024 vás zavede na nejproslulejší pláže světa a do skutečného ráje na zemi, na ostrovy Mahe, Praslin a La Digue, které jsou hlavním lákadlem pro všechny návštěvníky Seychel. První polovinu zájezdu budeme ubytovaní v blízkosti pláže na ostrově Praslin, odkud podnikneme výlet do přírodní rezervace Vallé de Mai zapsané na seznamu UNESC0 a poté se pojedeme vykoupat na Anse Lazio, nejhezčí pláž tohoto kouzelného ostrova. Vydáme se na lehkou túru do nitra ostrova a vyjedeme i na dva jednodenní výlety s koupáním na sousední ostrov La Digue, který je určitě jeden z nejromantičtějších ostrovů světa. K bližšímu poznání okolí La Digue pojedeme na celodenní lodní výlet na ostrovy Ile Cocos, Felicté a Grand Soeur s barbecue, jež jsou skvělým místem pro šnorchlování a při troše štěstí i pro pozorování želv ve volné přírodě. Druhou polovinu zájezdu strávíme na hlavním ostrově Seychel Mahé, kde budeme ubytováni v blízkosti nejhezčí pláže ostrova Beau Vallon a kde jsou nejkrásnější západy slunce. Seznámíme se s trochou historie v nejmenším hlavním městě světa - Victorii, navštívíme proslulý trh s kořením, ochutnáme místní rum v destilerii Takamaka, pro zájemce se projdeme k pláži Anse Major s úžasnými výhledy či vyjedeme lodí na jedinečný ostrov Silhouette s panenskými plážemi (fakultativně). Vždy bude možné se některý den programu nezúčastnit, tak abyste si užili Seychely dle svého přání, buď na pohodu nebo aktivněji.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 12.04. - 24.04.24 pátek - středa
Uzavřeno
Kód termínu 24SCI02514
Cena
93 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 18.10. - 30.10.24 pátek - středa
Kód termínu 24SCI02515
Cena
93 990 Kč
cena za 13 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy na Seychely.
2. den: přílet na ostrov MAHÉ, přestup a odlet na ostrov PRASLIN, transfer na ubytování, dle letového řádu ještě koupání na pláži COTE D´OR.
3. den: snídaně, výlet do srdce ostrova PRASLIN do přírodní rezervace VALLÉE DE MAI, kde roste endemická palma COCO DE MER (Kokosy z moře) se svými největšími kokosy na světě. Palmy toho druhu nerostou nikde na světě. V palmovém háji strávíme cca 2 hod, pak odjedeme na oběd do restaurace nedaleko pláže Cote d´Or, kde ochutnáme kreolskou kuchyni a odtud pojedeme na sever ostrova na nejkrásnější pláž na ostrově Praslin - ANSE LAZIO. Pláž je olemovaná palmami a ohraničena černými žulovými kameny. Koupání na této kouzelné pláži vás určitě nadchne, je zde též možnost šnorchlování. Po koupání odjezd zpět na ubytování.
4. den: snídaně, výlet na nejkrásnější ostrov Seychel LA DIGUE, kde se nachází nejhezčí pláž světa ANSE SOURCE D´ARGENT. V přístavu si zapůjčíme kola a nejdříve se pojedeme podívat na koloniální dům, želvy a koloniální vanilkové plantáže, které se nachází v přírodní rezervací L´Union Estate. Poté dojedeme na nejkrásnější a nejfotografovanější pláž celého souostroví ANSE SOURCE D´ARGENT, kde strávíme dostatek času na báječné koupání v průzračně tyrkysové vodě. Dle aktuální situace a počasí fakultativně projížďka v průhledném kajaku podél pobřeží pláže SOURCE D´ARGENT. Krásný den zakončíme na východním pobřeží, kam dojedeme za pár desítek minut na kole. Zpět na ostrov Praslin lodí a transfer na ubytování.
5. den: snídaně, turistická procházka PASQUIERE TRACK cca 1,5 hod. (nebo SALAZIE TRACK cca 2 hod.) ze západního pobřeží GRAND ANSE na východní pobřeží k ANSE PASQUIERE (nebo ANSE VOLBERT), při kterém poznáme jak faunu, tak i flóru úžasného ostrova Praslin. Po koupání odjezd na ubytování. Alternativně volno s možností strávit celý den na pláži v blízkosti ubytování.
6. den: snídaně, celodenní výlet, ráno odjezd do přístavu, přejezd lodí opět na romantický ostrov LA DIGUE. Tři alternativy programu, první možnost: kombinace kola a lehké pěší turistiky tropickým lesem k pláži GRAND ANSE, jež je obklopena žulovými kameny a tyrkysově zbarvenými lagunami. Druhá možnost: kombinace kola a pěší turistiky na nejvyšší horu ostrova La Digue NID D´AIGLE (333 m) s fantastickým výhledem do okolí. Třetí možnost: prozkoumání ostrova na kole a strávit den na pláži dle vlastního výběru či se dle počasí projet na průhledném kajaku (fakultativně). Zpět opět lodí na ubytování na ostrově PRASLIN.
7. den: snídaně, celodenní lodní výlet na nádherné ostrovy ILE COCOS, FÉLICITÉ a GRANDE SOEUR s možností šnorchlování na Ile Cocos a kreolské barbecue na ostrově Grande Soeur.
8. den: snídaně, odjezd lodní dopravou na MAHÉ, přejezd z přístavu na ubytování. Odpoledne strávíme koupáním na "naší" pláži BEAU VALLON, kde zažijete nejhezčí západ slunce na ostrově.
9. den: snídaně, odjezd místní dopravou na výlet do hlavního města VICTORIA. Jedná se o nejmenší hlavní město na světě, ale má úžasnou atmosféru. Navštívíme trh SIR SELWYN CLARE, který byl otevřen v roce 1840. Prohlédneme si zrenovovanou katedrálu CATHEDRAL OF THE IMMACULATE, hinduistický chrám ARU MIHU NAVASAKTHI VINAYAGAR a symbol města CLOCK TOWER, tzv. malý Big Ben. Odpoledne přejezd do destilerie TAKAMAKA na ochutnávku místního rumu, o jehož výrobě nás seznámí místní průvodce. Jako suvenýr si zde můžete zakoupit různé druhy rumu. Zpět společně na ubytování.
10. den: snídaně, dopoledne pěší turistika k romantické pláži ANSE MAJOR, jedná se o nádhernou trasu vedoucí podél pobřeží s fantastickými výhledy, na pláži koupání, šnorchlování či jen tak lenošení. Po cestě uvidíme řadu exotických stromů jako například skořicovník, jelly fish tree (medúzový strom) či chlebovník. Zpět lodí na pláž Beau Vallon nebo stejnou trasou pěšky až na ubytování, pokud by lodní doprava nebyla k dispozici. Alternativně den volna na lenošení na pláži v Beau Vallon.
11. den: snídaně, fakultativně celodenní výlet lodí na luxusní ostrov ILE SILHOUETTE, který leží severozápadně od ostrova Mahé. Kdysi tento ostrov sloužil jako pirátská základna, je místem mnoha endemických druhů rostlin a je obdivován pro svou panenskou přírodu. My se procházkou vydáme ke zdejšímu vodopádu, vykoupeme se na zdejších plážích a na jedné z nich se také bude podávat oběd formou barbecue nebo bufetu. Při zpáteční cestě lodí se zastavíme na šnorchlování. Alternativně den volna.
12. den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.
13. den: přílet do PRAHY.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku Praha – Mahé vč. let. tax a poplatků v max. výši 30 000 Kč, vnitrostátní přelet Mahé - Praslin v max. výši 5 000 Kč, 1x lodní přejezd Praslin – Mahé, 6x ubytování se snídaní na Praslin, 4x ubytování se snídaní na Mahé, všechny výlety v programu (mimo fakultativní), 2x zapůjčení kol na ostrově La Digue, 1x vstupné do L´UNION ESTATE na ostrově La Digue, lodní výlet s barbecue na ostrovy Ile Cocos, Félicité a Grande Soeur, kreolský oběd, ochutnávka rumu Takamaka, vstupné do přírodní rezervace Vallée de Mai, transfery, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů, fakultativní výlet na ostrov Silhouettes cca 170 EUR, vyjížďka v kajaku cca 21-40 EUR, vstupní registrace a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 300 Kč nebo do 85 000 Kč za 2 050 Kč, příplatek za 1lůžkový pokoj 20 000 Kč, vyřízení vstupní registrace 300 Kč