Pohodový týden - Slovensko, Polsko - Západní Tatry a Roháče za super cenu** - 2024/25 - CK Poznání
7denní zájezd
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden - Slovensko, Polsko - Západní Tatry a Roháče za super cenu**
Pohodový týden vás zavede do hor našich sousedů, na Slovensko, kde poznáte výjimečný kraj na hranicích Oravy, Chočských Vrchů a Západních Tater - Roháče. Čeká vás zajímavá turistika v krajině ledovcových jezer, strmých hřebenů a nedotčené přírody na slovensko-polském pomezí. Během našeho putování se pravděpodobně potkáme s kamzíkem nebo svištěm, vyloučené není setkání ani s medvědem. V dolinách nám pak cinkot zvonců připomene přítomnost lidských obydlí v těchto kouzelných horách. Na své si přijdou nejenom nadšení turisté vyznávající alpský charakter hor, ale i méně zdatní, kteří rozhodně nebudou ochuzeni o nádherné horské scenérie s výhledy do širého okolí. Náš hotel leží na úpatí Roháčů na říčce Oravica nedaleko Oravské přehrady, ve městečku Vitanová, kousek od slovensko-polských hranic. Výhodná poloha hotelu zaručuje krátké přejezdy do našich turistických cílů. Ubytování je zajištěno v moderně zařízených pokojích se sprchou a WC, TV, telefonem a s přístupem na internet. Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech.

Poznámka: Svozy se realizují od 4 osob!

Termíny a ceny

Termín 26.07. - 01.08.24 pátek - čtvrtek
UZAVŘENO
Kód termínu 24ATR01934
Cena
13 990 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd v nočních hodinách z ČR na Slovensko.
2. den: příjezd na ubytování, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, přejezd busem do ORAVIC, základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑300 m, ↓300 m): krátká procházka Juranovou a Bobroveckou dolinou, poté možnost koupání v místních termálních lázních, zpět místním busem, večeře.
3. den: snídaně, busem odjedeme do Polska - oblast ZAKOPANE. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ↑1 050 m, ↓1 050 m): pro turistické nadšence výšlap na "národní horu Polska" - GIEWONT (1 905 m) s impozantním rozhledem od Podhalí přes Gorce, Oravu, Babí horu po Západní Tatry, Nízké Tatry a některé vrcholy Vysokých Tater. Zpět stejnou cestou, alt. okružní trasou přes KONDRATOWU DOLINU k autobusu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑350 m, ↓350 m): pro méně zdatné možnost výstupu na protější hřeben v oblasti GUBALOWKA (1 120 m) s nádhernými výhledy na TATRY, po hřebeni sestup zpět do města. Možnost zkrácení trasy lanovkou. Odjezd na ubytování, večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do ROHÁČSKÉ DOLINY, základní varianta (2 z 5; 7 hod., ↑600 m, ↓600 m): odtud po cestě k ROHÁČSKÝM PLESŮM pod vrcholy PLAČLIVÉ (2 125 m) a OSTRÝ ROHÁČ (2 087 m). Okružní trasou okolo Tatliakovej chaty zpět k autobusu. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ↑1 175 m, ↓1 175 m): pro zdatnější možnost výstupu od autobusu na hřeben Roháčů s vrcholy BRESTOVÁ (1 902 m), SALATÍN (2 047 m), SPÁLENÁ (2 083 m) a PACHOĹA (2 166 m). Celodenní plnohodnotná turistika s panoramatickými výhledy na každém kroku. Sestup do údolí k busu a společný odjezd na ubytování, večeře.
5. den: snídaně, okružní trasa vápencovými soutěskami na pomezí Západních Karpat a Tater. V KVAČIANSKÉ DOLINĚ budeme obdivovat staré zrekonstruované vodní mlýny. Průchod kaňonem po již nepoužívané silnici nás dovede na úpatí CHOČSKÝCH VRCHŮ s výhledem na Liptovskou Maru. Dále proti proudu říčky Prosečianka vstoupíme do jedné z nejhezčích krasových soutěsek na Slovensku - PROSIECKÉ DOLINY. Hluboký, divoký a nespoutaný kaňon nám leckde připomene scenérii Yosemitského NP. Lehčí varianta (1 z 5; 4 hod., ↑200 m, ↓200 m): procházka k vodním mlýnům a do PROSIECKÉ DOLINY.
6. den: snídaně, odjezd do Polska. Základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup na chaty MUROWANIEC (1 550 m) a dále na VELKI STAW GASNIECZOWY. Těžší varianta (3 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓1 300 m): pro zdatnější možnost hřebenové túry na vrchol LALIOVE (2 050 m). Společný odjezd na ubytování, večeře.
7. den: snídaně, dopolední odjezd k ORAVSKÉMU HRADU, možnost návštěvy hradu, nebo možnost zkusit plavbu na pltích, polední odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ***

***hotel.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 525 Kč

Podobné zájezdy