Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny „miniaturního kontinentu“ - 2024/25 - CK Poznání
Kanárské ostrovy - La Palma - turistika na ostrově

Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny „miniaturního kontinentu“

9denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny „miniaturního kontinentu“
La Isla Verde, La Isla Bonita, to jsou jedeny z mnoha názvů zeleného ostrova La Palma, na rozdíl od ostatních Kanárských ostrovů je pokryt hustými borovicovými lesy, kapradinami a palmami. Díky minimálnímu znečištění vzduchu je na nejvyšším vrcholu ostrova umístěna jedna z nejvýznamnějších astronomických observatoří. Ostrov je rájem zejména pro turisty a aktivněji zaměřené jedince. Oproti tomu na ostrově Gran Canaria si můžete užít písečné pláže, archeologická naleziště i rušnější města. Ostrovu se často přezdívá "miniaturní kontinent" pro jeho krajinou různorodost – strmá skalnatá pobřeží, duny a suché přímořské oblasti, hory a lesy. Během jedné cesty nakombinujeme dva rozdílné ostrovy a pro vaše pohodlí je v ceně zájezdu zahrnut přelet mezi ostrovy a polopenze.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 01.10. - 09.10.24 úterý - středa
Kód termínu 24LPG02315
Cena
47 990 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR na La Palmu
2. den: po snídani přejezd na severní část ostrova do ZARZY, zastávka v muzeu pod širým nebem s kresbami na skalách původních obyvatel Gaunčů. Pohádkovým lesem sestup do soutěsky kolem mystických míst a tzv. skalní katedrály. Cesta pokračuje otevřenější soutěskou na tzv. Královskou cestou po pobřeží s výhledy na skaliska bičovaná mořem do malebné vesničky EL TABLADA. Zpět do hotelu, možnost koupání, večeře.
3. den: snídaně, přejezd k turistickému středisku EL PILAR, odtud tzv. cestou sopek přechod přes hřeben CUMBRE VIEJA s panoramatickými výhledy na východní i západní pobřeží. Jedná se o jednu z nejkrásnějších tras na ostrově. Ve FUENCALIENTE fakultativně ochutnávka vína. Přejezd do hotelu, možnost koupání v moři, večeře.
4. den: snídaně, přejezd na nejvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS ve výšce 2 426 m. Vyhlídky do hlubokých, dech beroucích soutěsek. Po okraji kaldery okolo astronomických observatoří s pohledy na neobvyklé skalní formace a do prudkých strží přes vyhlídku DEGOLLADA DES FRANCESES na PICO DELLA CRUZ a z posledního vrcholu PICO DE LA NIEVE sestup na parkoviště. Přejezd do hotelu, večeře.
5. den: odjezd na letiště La Palma a přelet do ostrov Gran Canaria. Ubytování, večeře.
6. den: dopoledne návštěva kanárské Sahary DUNAS MASPALOMAS, koupání na jediné světlé písčité pláži. Odpoledne volno ke koupání.
7. den: Zastávka v městečku ARUCAS proslaveném výrobou kanárského rumu (možná prohlídka palírny). Přejezd do městečka TEROR - nejdůležitější poutní místo ostrova s historickým centrem a starými domy s dřevěnými balkóny. Odpoledne procházka historickou čtvrtí VEGUETA hlavního města LAS PALMAS (katedrála, úzké uličky, koloniální paláce ze 17. a 18. století).
8. den: přejezd do vnitrozemí, okružní túra okolo nejznámějšího symbolu ostrova ROQUE NUBLO, čedičového monolitu vysokého 67 m, ležícího na stolové hoře. Nádherné vyhlídky na celý ostrov, zejména na kráter TEJEDA a okolní soutěsky, v dálce ostrov TENERIFE s vrcholem EL TEIDE. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené vesnici ostrova ARTENAŘE. Lidé tu ještě dnes žijí v jeskyních. Pěkné výhledy na okolní krajinu. Prohlídka blízkého městečka Tejeda, nejpůvabnějšího na ostrově. Rozložené na několika plošinách uprostřed rozeklané krajiny, se strmými a klikatými uličkami, je vyhledávanou zastávkou turistů. Zpět do hotelu.
9. den: Přejezd na letiště odlet zpět do ČR.

Stravování: polopenze

8x snídaně, 8x večeře

Ubytování: hotel

4x na ostrově La Palma, 4x na Gran Canaria v apartmánu nebo hotelu 3*

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka na La Palmu a z Gran Canarie vč. let. tax a poplatků v max. výši 11 400 Kč, místní přelet La Palma – Gran Canaria, transfery z/na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, 8x ubytování s polopenzí v apartmánu nebo hotelu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • místní doprava mimo program, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 630 Kč, do 85 000 Kč za 1 380 Kč