Pohodový týden v Alpách - Ďábelské Švýcarsko - ledovec Scex Rouge s kartou - 2024/25 - CK Poznání
Švýcarsko Mont Blanc 2009 002

Pohodový týden v Alpách - Ďábelské Švýcarsko - ledovec Scex Rouge s kartou

  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Ďábelské Švýcarsko - ledovec Scex Rouge s kartou
Ve francouzsky mluvící části Švýcarska je ukryto nádherné městečko Les Diablerets s výhledem na ledovce stejného názvu (v překladu ďábelské). Náš ****hotel je v centru tohoto menšího turistického střediska a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře min. menu o 3 chodech. Během zájezdu poznáme blízké okolí hotelu, ale i ledovcového světa Les Diablerets při túrách dle vašich možností. I návštěva Ženevského jezera s nejznámějším hradem Chillon či městečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmínku. Určitě oceníte i kartu Free Access Card, která vás opravňuje využívat lanovky, vlaky, busy a koupaliště v okolí Les Diablerets a Villars.

Poznámka: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Poznámka II: Svozy se realizují od 4 osob
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR.
2. den: příjezd do hotelu v LES DIABLERETS (1 200 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod.,↑250 m, ↓850 m): výjezd lanovkou na LEZ MAZOTS (1 700 m), od horní stanice lanovky výstup na vyhlídku do výšky 1 950 m a pěšky do železniční stanice VERS Í ÉGLISE (1 150 m), zpět na hotel místním vláčkem. Lehčí varianta jen krátký výstup na vyhlídku a zpět do hotelu opět lanovkou. Všichni večeře.
3. den: snídaně, busem do VILLARS (1 253 m) základní varianta (2,5 z 5, 6 hod.,↑150 m, ↓350 m): lanovkou na ROC D ORSAY (1 976 m) výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m), po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako 1. skupina, sjezd k busu. Odjezd do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do LES MOSSES (1 500 m), základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra městečka na vrchol PIC CHAUSSY (2 354 m), odkud jsou jedinečné výhledy až na Mont Blanc (těžší túra hlavně v závěru), lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod.,↑350 m, ↓350 m): jen k jezeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnost zastávky na salaši, kde se vyrábějí pravé švýcarské sýry - Lioson-d´en-Bas, a zpět přes PRA CORNET do LES MOSSES. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
5. den: snídaně, lehce odpočinkový den, busem do městečka MONTREAUX, krátká prohlídka tohoto městečka na břehu Ženevského jezera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prohlídka hradu CHILLON, možnost zkrácení lodí (Montreux - Chillon). Odjezd do hotelu, večeře.. Pro zájemce náročná fantastická ledovcová túra: fakultativně výjezd lanovkou na SCEX ROUGE (2 971 m) a přes ledovec TSANFLEURON, kolem chaty CABANE DE PRAROCHET a jezera SANETSCHSEE k horní stanici lanovky SANETSCHBAHN, sjezd do údolí do GSTEIG a místním busem do hotelu.
6. den: snídaně, odjezd do BEXU, vlakem do BARBOLEUSAZ, výjezd kabinkovou lanovkou na LES CHAUX (1 760 m) základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑250 m, ↓400 m): přes TAVEYANNE (1 660 m) až k úchvatným skalním útvarům PYRAMIDES DE GYPSEL (1770 m), kde je možné nastoupit na místní bus a sjet zpět do Les Diablerets, nebo dále pokračujeme na lanovku EXPESS, kterou sjedeme zpět do našeho hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): z LES CHAUX jen krátká okružní procházka a zpět lanovkou a vlakem do BEXU, odkud naším busem přejedeme do hotelu. Všichni večeře.
7. den: snídaně, dopoledne odjezd se zastávkou u největších švýcarských vodopádů - REINWASSERFALL, fakultativně lodí až pod vodopády a navečer odjezd do ČR.
8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

****hotel

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, karta Free Access Card dle programu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 560 Kč

Podobné zájezdy