Turecko - Velký okruh Tureckem - letecky - 2024/25 - CK Poznání
Istanbul

Turecko - Velký okruh Tureckem - letecky

12denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Turecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské monumenty, pohodové lidi, vynikající kuchyni a krásné moře.

Poznámka: v závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 650 Kč/os.

Termíny a ceny

Termín 10.10. - 21.10.24 čtvrtek - pondělí
Kód termínu 24VOC08009
Cena
31 490 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy, přílet do Istanbulu, ubytování.
2. den: ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi, Yerebatanská cisterna). Nocleh v Istanbulu.
3. den: dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.
4. den: ANKARA - hlavní město Turecka se známým archeologickým muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.
5. den: údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI.V rámci programu může být zařazena návštěva dílen na zpracování onyxu a výrobu keramiky (tradiční řemesla v oblasti Kappadokie), s možností nákupu výrobků. Nocleh v Kappadokii .
6. den: odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.
7. den: TURECKÁ RIVIÉRA - PERGE - impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU - soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.
8. - 9. den: PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERÁPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.
10. den: EFES - archeologický areál unikátních antických staveb se slavnou Celsovou knihovnou, Trajánovým a Hadriánovým chráme, obrovským divadlem s krásným výhledem aj. Nedaleké trosky jednoho ze sedmi divů starověkého světa - ARTEMIDINA CHRÁMU. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou na terasách vysoko na kopci s nádherným výhledem daleko do kraje. V rámci programu může být zařazena ukázková výroba koberců nebo ukázka tradiční výroby šperků, s možností nákupu. Nocleh.
11. den: PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu . Nocleh.
12. den: odlet z Istanbulu do Prahy.

Stravování: polopenze

polopenze

Ubytování: hotel

11x ubytování v hotelích

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Istanbul vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000 Kč, 11x ubytování v hotelích s polopenzí (večeře nemusí být podávána na hotelu), doprava tureckým autokarem dle programu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • spropitné, vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 900 Kč

Podobné zájezdy