USA - Slunečnou Floridou za poznáním i koupáním + zastávka ve vánočním New Yorku - 2024/25 - CK Poznání
Universal Studios

USA - Slunečnou Floridou za poznáním i koupáním + zastávka ve vánočním New Yorku

14denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - Slunečnou Floridou za poznáním i koupáním + zastávka ve vánočním New Yorku
Florida, Sunshine state (Sluneční stát), každým rokem přiláká mnoho návštěvníků, kteří se jedou uvelebit na zdejší dlouhé písečné pláže. My vám však nabízíme ještě něco navíc. Relaxaci na pláži poseté palmami vystřídáme návštěvou národního parku a přírodních rezervací plných mokřadů zatajených v mlžném oparu. Prozkoumáme nenáročné turistické stezky, kde se skrývají i krokodýli či aligátoři, dojedeme až na samý jižní konec USA, Key West, který leží jen 90 mil od Kuby. Florida je jednou z nejméně prozkoumaných oblastí USA, ale svým charakterem je tak rozmanitá. Náš zájezd jsme obohatili o zastávku ve městě, které nikdy nespí - v New Yorku. V prosinci navíc s vánoční atmosférou!
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 01.12. - 14.12.24 neděle - sobota
Kód termínu 24KKB01600
Cena
89 990 Kč
cena za 14 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR, přílet do MIAMI, tropického ráje na okraji Karibiku, ubytování.
2. den: snídaně, prohlídka města - z centra protkaného obchodními centry a galeriemi se vydáme do čtvrti LITTLE HAVANA opředené latinskoamerickou historií a poseté domky pastelových barev, projdeme si slavnou CALLE OCHO zahalenou do vůně doutníků, kávy a čerstvě upečeného chleba. Zaskočíme na ostrov KEY BISCAYNE a při troše štěstí uvidíme i delfíny či kapustňáky, a prohlédli si velkolepá sídla slavných.
3. den: snídaně, volný den na pláži nebo individuální prozkoumávání SOUTH BEACH. Pro zájemce návštěva mořského parku MIAMI SEAQUARIUM. Večer můžeme zavítat do některého z místních klubů, zatančit si salsu či merengue, nebo si můžeme k večeři objednat pokrm z řady New Floridian (nový floridský styl), která propojuje ryby a tropické ovoce se zdravou kuchyní.
4. den: po snídani nás čeká napínavá cesta do NÁRODNÍHO PARKU EVERGLADES. Navštívíme EVERGLADES CITY, kde zavítáme do MUSEUM OF THE EVERGLADES. Následuje lodní výprava kolem DESETI TISÍCŮ OSTROVŮ, při které se budeme proplétat jako v labyrintu mezi mangrovníky a budeme se snažit narazit na místní obyvatele - aligátory. Dále se vydáme na procházku po cestě ANHINGA TRAIL a GUMBO LIMBO TRAIL, kde se seznámíme zejména s exotickými rostlinami jako jsou fíkovníky, palmy královské, kávovníky. Přejezd na ubytování.
5. den: brzy ráno odjezd nezapomenutelnou silnicí na tzv. Floridské ostrovy, které tvoří více než 10 000 ostrůvků obklopených korálovým útesem FLORIDA REEF. Po cestě navštívíme rybářský "purpurový ostrov" ISLAMORADU, botanickou zahradu mezi ostrovy - LONG KEY STATE PARK, jejíž perlou je dřevěný chodník nad lagunou lemovanou mangrovy. Poté se budeme ubírat dále směrem na jih přes most SEVEN MILE BRIDGE mezi ostrovy KEY VACCA a BAHIA HONDA KEYS a dorazíme na nejjižnější místo pevninských USA, na KEY WEST, kde se budeme spíše cítit jako na Kubě než na Floridě. Při procházkách místními uličkami narazíme na turistické centrum DUVAL STREET, domov mnoha barů a bizarních galerií. Projedeme se trolejbusem Starého města nedaleko MALLORY SQUARE.
6. den: po snídani navštívíme MUZEUM ERNESTA HEMINGWAYE. Jen pár kroků odtud stojí maják o výšce 26 metru, který je jedním z prvních na Floridě (postavený v r. 1847). Projdeme se úzkými uličkami bahamské vesničky a budeme se cítit jako za starých časů kdesi v Karibiku. Pak se již vydáme zpět na sever, abychom pod sebou cítili opět pevnou floridskou půdu města Miami.
7. den: snídaně, cílem dnešní cesty je Vesmírné pobřeží SPACE COAST, sídlo největší atrakce oblasti - KENNEDYHO VESMÍRNÉHO STŘEDISKA. V rámci vesmírného střediska uvidíte repliku raketoplánu Explorer ve skutečné velikosti, vesmírné divadlo, památník astronautů, raketovou zahradu, síň slávy astronautů atd. Autobusem budeme projíždět místem, odkud startují raketoplány, prohlédneme si raketu Saturn V, která vynesla do vesmíru první Apollo. Nocleh.
8. den: po snídani přejezd do UNIVERSAL STUDIOS, filmové továrny s rozlohou přes 160 hektarů. Součástí studií je komplex UNIVERSAL STUDIOS a ISLANDS OF ADVENTURE s obrovskými horskými drahami. Probíhají tu interaktivní živá představení, zdejší prostředí vás doslova vtáhne do děje filmů jako např. Shrek, Terminátor, E.T. Mimozemšťan, Harry Potter nebo vás přímo zavede do Springfieldu, domova Simpsonů.
9. den: vydáváme se na cestu zpět do Miami. Naše cesta povede kolem jezera OKEECHOBEE, které je 2. největší sladkovodní nádrží v USA a také domovem 120 druhů ptáků, rysů, vyder nebo ohroženého luňáka bažinného. Příjezd na ubytování v Miami, volný program.
10. - 13. den: ráno přelet do New Yorku. Čeká vás 3denní podrobná prohlídka NEW YORKU, navštívíme všechny atraktivity Manhattanu - TIMES SQUARE, RADIO CITY MUSIC HALL, WORLD TRADE CENTER, čekají nás nádherné vyhlídky z EMPIRE STATE BUILDING, ROCKEFFELEROVA CENTRA i z BROOKLYNSKÉHO MOSTU. Nenecháme si ujít ani plavbu lodí na OSTROV SVOBODY s dominantou LADY LIBERTY, ochutnáme pravý americký burger... Pro chvíle odpočinku je jako stvořený CENTRAL PARK. Milovníci muzeí si přijdou na své např. v GUGGENHEIMOVĚ MUZEU nebo v dalších světově proslulých muzeích. Domů odletíme 13. den odpoledne nebo večer.
14. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Miami, Miami-New York, New York-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, taxi, bus, loď), 12x nocleh v hotelu ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj, v některých hotelech zajištěna snídaně), lodní výlet kolem Deseti tisíce ostrovů, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní výlety, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".í uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 9 900 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 400 Kč, do 85 000 Kč za 2 150 Kč