USA - Turistika mezi vulkány Kaskádového pohoří - Mt. Rainier a Mt. Baker - 2023/24 - CK Poznání
11denní zájezd
Náročnost 3
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - Turistika mezi vulkány Kaskádového pohoří - Mt. Rainier a Mt. Baker
Kaskádové pohoří zůstává běžným turistům zatím méně známé, jelikož stát Washington není v dnešní době častým turistickým cílem jako například Kalifornie se svou Sierrou Nevadou. To ale neplatí pro klienty CK Poznání, nadšené turisty, kteří chtějí objevovat nové kouty Ameriky a nezajímají je tolik města. Na tomto zájezdu trávíte maximum času v přírodě, jejíž většina plochy je pokryta horami vulkanického původu. Budete procházet mezi jednotlivými sopkami, otočíte se na jednu stranu a uvidíte ikonický Mt. Rainier, otočíte se na druhou stranu a před vámi se tyčí legendární hora St. Helens. Zájezd nabízí většinou polodenní až celodenní túry s velkolepými výhledy na zmíněné vulkány, rozsáhlé lučiny a modravá ledovcová jezera. Však tudy také prochází Pacifická hřebenová stezka, jedna z nejlegendárnějších dálkových stezek na světě, která není jen tak pro někoho. My budeme mít možnost si některé její úseky projít a zjistit tak, proč je místní příroda tolik oceňovaná. Ledovcový stratovulkán Kuma Kulšan, více známý jako Mt. Baker, vás přesvědčit, že tato cesta stála opravdu za to.

Termíny a ceny

Termín 07.08. - 17.08.23 pondělí - čtvrtek
Kód termínu 23MTR01244
Cena
58 600 Kč
cena za 11 dní
uzavřen
Termín 20.07. - 30.07.24 sobota - úterý
Kód termínu 24MTR01244
Cena
58 600 Kč
cena za 11 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do USA, přílet do státu WASHINGTON a odjezd na ubytování.
2. den: odjezd do NP RAINIER, kterému vévodí stejnojmenný stratovulkán MOUNT RAINIER (4 392 m). Po místní horské silnici vyjedeme až do národního parku a vydáme se na túru okolo jezera FROZEN na jeden z vrcholů Borroughského hřebene. Pokud dorazíte až na třetí z nich, budete mít majestátný masív Rainieru jako na dlani. Naskytne se vám pohled na rozpukané ledovcové splazy EMMONS a WITHROP GLACIER. Možnost sestupu dolů do údolí na parkoviště (15 km, ↑470 m, ↓1000 m, 6,5 hod.) nebo okolo jezera SHADOW zpět na horní parkoviště (16 km, ↑↓470 m, 7 hod.). Odjezd zpět na ubytování.
3. den: návrat zpět do hor, resp. na hranici NP MOUNT RAINIER a OKANOGAN-WENATCHEE NATIONAL FOREST. Okružní trasa okolo NACHES PEAK (1 966 m) s výhledy na ledovcová jezírka a stratovulkán RAINIER (6 km, ↑↓200 m, 3 hod.). Nacházíme se v oblasti legendární dálkové trasy PACIFIC CREST TRAIL procházející KASKÁDOVÝM POHOŘÍM od kanadských hranic a končící v pohoří SIERRA NEVADA u Mexika. V případě dostatku sil budeme pokračovat po této cestě až do oblasti CRYSTAL MOUNTAIN (+10 km, ↑↓350 m, +4 hod.). V podvečer odjezd na ubytování.
4. den: turistika v oblasti NISQUALLY RIVER s jedinečnou okružní trasou SKYLINE TRAIL (10 km, ↑↓470 m, 5 hod.), která kopíruje nástupní cestu horolezců na vrchol Rainieru. Ve zbytku dne neopomineme rovněž návštěvu NARADA FALLS BRIDGE s vodopádem a horské městečko LONGMIRE s historickými budovami ze 20. let 20. století.
5. den: odjezd k jezeru REFLECTION LAKE, odkud se vydáme na vrchol UNICORN PEAK (2 124 m), podél stejnojmenného ledovce po hřebeni hor až pod vrchol PINNACLE PEAK (2 000 m), sestup dolu do údolí. Nádherná horská trasa, která vám kromě již známého Rainieru odhalí i nedaleké stratovulkány MOUNT ADAMS (3 743 m) i legendární ST. HELENS (2 549 m) (10 km, ↑↓900 m, 6,5 hod.).
6. den: cesta na sever ke kanadským hranicím, do NÁRODNÍHO PARKU SEVERNÍ KASKÁDY (v rámci času a dopravní situace zastávka ve městě SEATTLE), průjezd panoramatickou cestou KASKÁDOVÝMI HORAMI na naše ubytování.
7. den: výjezd do oblasti HEATHER MEADOWS s množstvím jezer a jezírek, panoramatické cesty s výhledem na velkolepý MOUNT BAKER (3 286 m), který je další sopkou našeho zájezdu, nebo fotogenický MOUNT SHUKSAN (2 761 m) tvořící s okolními jezery jednu z dominant NP SEVERNÍ KASKÁDY. Čekají nás lehké i středně náročné trasy v délce 12-18km, s průměrným převýšením 400 m.
8. den: opět MOUNT BAKER, ale tentokrát z druhé strany. Horská cesta nás zavede na úpatí hory, odkud se vydáme na místní vrchol PARK BUTTE (1 641 m) s vyhlídkou. Zpět stejnou cestou s možností zacházky na CATHEDRAL CRAG (1 531 m) (12 km, ↑↓620 m, 6,5 hod.). Další možností je příjemná okružní trasa s místními svišti - SCOTT PAUL TRAIL (13 km, ↑↓550 m, 6 hod.).
9. den: začneme se přibližovat více k Seattlu. Málokdo by řekl, že v takové blízkosti od velkoměsta můžete nalézt tak unikátní místo s výhledem jako je tento. Po tom, co vystoupáme na horu MT. PILCHUCK s pozorovatelnou se nám naskytne 360° výhled na Olympijský poloostrov, NP Severní Kaskády, Pugetův záliv, San Juanovy ostrovy a hlavně na Mt. Rainier (9 km, ↑↓660 m, 4,5 hod.). Večer možnost posledních nákupů před odletem.
10. - 11. den: odjezd směr letiště a odlet z USA do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Seattle vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, doprava minivanem v rámci programu, 9x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 9x snídaně, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné mimo NP a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 7 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu do USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč