Z Chicaga do New Orleans - hudební a kulturní kolébky USA - 2024/25 - CK Poznání
17denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Z Chicaga do New Orleans - hudební a kulturní kolébky USA
Spojené státy americké, to je jeden obrovský národ lidí, kteří miluji svou zemi a jako správní patrioti se o ni náležitě starají. Amerika, to nejsou jen národní parky a města s mrakodrapy, ale také úžasné dlouhé pastviny s pobíhajícími koňmi, zvlněná krajina mlžných hor, kukuřičná a bavlníková pole, malebné vesničky, které se díky proběhlým historickým okamžikům vryly do paměti každému správnému rodákovi. Slavná Route 66 a další americké silnice vás dovedou na místa, kde se formovaly zásadní prvky fungování demokracie, místa, kde se zrodily ty největší legendy všemožných hudebních žánrů. Stanete na území narození a posledního odpočinku milovaného prezidenta Lincolna, bojovníka za lidská práva. Ochutnáte skvělý americký bourbon a whisky, ale i rozmanitou americkou kuchyni napříč několika státy, přičemž zjistíte, že ne vše je tu jen o burgerech. Následující cesta vás zavede do míst, které se navždy zapíšou do vaší paměti, aniž byste to zpočátku čekali.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 09.08. - 25.08.24 pátek - neděle
průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 24JZZ01585
Cena
73 990 Kč
cena za 17 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do CHICAGA, jednoho z nejkrásnějších měst v USA na břehu MICHIGANSKÉHO JEZERA, města gangsterů a Al Caponeho. Dle času příletu první seznámení s městem, návštěva ČÍNSKÉ ČTVRTI s krásnou vstupní bránou a proslulou ústřední třídou CERMAK ROAD pojmenovanou po českém rodákovi, který působil ve 30. letech minulého století ve funkci místního starosty.
2. den: pokračujeme v prohlídce "větrného města", dnes zamíříme do úplného centra. Začneme v MILLENIUM PARKU, abychom se vyfotili s obrovskou ocelovou "fazolí" CLOUD GATE, ikonou města. Procházkou se po chvíli dostaneme k BUCKINGHAMSKÉ FONTÁNĚ a k jedné z historicky nejdůležitějších budov v Chicagu ROOKERY, jejíž lobby je dílem známého architekta F. L. Wrighta. Odsud nás už jen pár kroků dělí od top atrakce dnešního dne, kterým je 2. nejvyšší mrakodrap v USA - WILLIS TOWER (442 m). Ještě než překročíme DUSABLE BRIDGE přes řeku Chicago, vyfotíme se u místa, kde začíná legendární silnice ROUTE 66. Poté se kolem věže TRIBUNE TOWER, která je sídlem slavného deníku Chicago Tribune vydáme na nejlepší burger ve městě, kam už od r. 1934 chodí novináři a slavné osobnosti z okolí - BILLY GOAT TAVERN.
3. den: volný den na nákupy, návštěvu místní krásné ZOO, některého z vyhlášených muzeí nebo na plavbu po řece Chicago centrem města.
4. den: už víme, kde slavná "Mother Road" Route 66 začíná, tak proč se po ní i neprojet? Dnes se po Route 66 vydáme do hlavního města státu ILLINOIS, ale nejdříve se zastavíme ve městečku PONTIAC se stejnojmenným muzeem legendárních automobilů. Ve SPRINGFIELDU si prohlédneme místa spjatá s životem 16. prezidenta USA Abrahama Lincolna. Navštívíme jeho dům, ale i hřbitov, kde je pohřben. Poté se přesuneme dál směrem do MISSOURI, ale večeři si dopřejeme v jedné z nejdéle fungujících restaurací na Route 66.
5. den: ráno navštívíme monumentální oblouk GATEWAY ARCH (192 m) s vyhlídkovou plošinou ve městě ST. LOUIS, který je nejvyšším obloukem světa. Přesouváme se do státu KENTUCKY s metropolí LOUISVILLE, která je rodištěm baseballu, ale i slavného boxera Muhammada Aliho, jemuž tu místní zasvětili i muzeum, které si prohlédneme. Kentucky je rodištěm pravého amerického bourbonu, proto na naší cestě neopomineme zastávku v nejslavnější bourbon destilerii JIM BEAM ve vesničce CLERMONT, kterou spojíme i s ochutnávkou a nákupem.
6. den: Lincoln si zdejší oblasti velmi zamiloval, proto je i mnoho míst s touto významnou osobností spojováno. My se dnes vydáme na poznávání jeho rodného místa ve vesničce HODGENVILLE a poté si užijeme přírodu v NP MAMMOTH CAVE, který je nejdelší jeskyní světa (délka až 630 km). Zúčastníme se některého z nabízených prohlídkových okruhů. Ještě než překročíme hranice státu TENNESSEE, pro milovníky (i nemilovníky) krásných aut je připraveno MUZEUM CORVETTY. Večer příjezd do rodiště country hudby, města NASHVILLE, kde si užijeme noční život v jednom z četných hudebních klubů a honky-tonk barů.
7. den: dopoledne pro milovníky country hudby začíná v Síni slávy country hudby s muzeem či návštěvou MUZEA JOHNNYHO CASHE. V tomto hlavním městě si prohlédneme i STÁTNÍ KAPITOL a odpoledne se budeme potulovat místními uličkami s country bary.
8. den: odjedeme do NP GREAT SMOKY MOUNTAINS, který je snad jediným místem, kde si budete přát, aby další den byla mlha ke krájení. NP GREAT SMOKY MOUNTAINS tvoří především lesy a část parku protíná slavná APPALAČSKÁ STEZKA. My si dnes užijeme dobrodružství v přírodě, vydáme se na jednoduchou túru na vyhlídku CLINGMANS DOME, nejvýše položené místo v NP (2 025 m), kde se nám otevře 360stupňový výhled na celý národní park, a také k vodopádům LAUREL FALLS.
9. den: přejíždíme na významné místo ve válce Sever proti Jihu, do města CHATTANOOGA s Point Parkem, kde se nachází památník na občanskou válku a kde si užijete výhled na řeku Tennessee a město pod sebou. Odpoledne příjezd do městečka LYNCHBURG, domova Jacka Danielse.
10. den: ochutnávka whisky v destilerii JACK DANIEL’S, odjezd do MEMPHISU, města blues a hudebních legend. Prohlídka nejstarší části města, návštěva legendárního STUDIA SUN, kde nahráli své první skladby takové hvězdy jako jsou Elvis Presley nebo i Johnny Cash. Večerní procházka po BEALE STREET s pouličními hudebníky a neopakovatelnou atmosférou jako z dob začátků blues.
11. den: v rámci návštěvy Memphisu zařazujeme do programu i Elvisovu vilu GRACELAND. V rámci prohlídky navštívíte nejen vilu, ale i muzeum se sbírkou Elvisových šatů a automobilů, a dostaneme se i do jeho soukromých letounů. Následuje přejezd do státu MISSISSIPPI, kde jako první zastavíme v ospalém městečku CLARKSDALE, které je však z hudebního hlediska velmi významné, zrodilo se tu totiž mississippské blues a bluesový bar tu vlastnil i známý herec Morgan Freeman. Krajinou dlouhých plochých plantáží projíždíme až do VICKSBURGU, místa, kde se nachází národní vojenský hřbitov založený v roce 1899 na počest vojáků padlých v občanské válce.
12. den: při příjezdu do následujícího státu se vám po překročení hranice vybaví melodie známé písně Sweet Home Alabama. Vítejte v MONTGOMERY, hlavním městě jižanského státu ALABAMA, který nás překvapí svou velice přátelskou atmosférou. Prohlédneme si krásné centrum s několika památníky připomínajícími občanskou válku a baptistický kostel KING MEMORIAL, kde kázal i bojovník za práva afroameričanů M. L. King. Ochutnávka legendárních hot dogů v místní restauraci, kam rádi zavítali američtí prezidenti, známí herci a pěvecké hvězdy, např. Elvis Presley.
13. den: dnes vyrážíme k moři na FLORIDU, ale nebudeme se tlačit v turistickém Miami, ale vykoupeme se v mnohem klidnějším letovisku v západní Floridě u PENSACOLY a ochutnáme vynikající talíře plné mořských plodů. Poté se vrátíme zpět do Alabamy a na 2. sv. válku zavzpomínáme na palubě bitevní lodi USS ALABAMA, která kotví v zátoce MOBILE BAY.
14. den: blížíme se ke konci našeho putování, který si opravdu užijete. Přijíždíme do NEW ORLEANS, města, ve kterém se mísí francouzské, americké i kreolské koloniální prvky, města, ze kterého neodjedete, pokud neuslyšíte alespoň jednou zvuk saxofonu. V kolébce jazzu vaše kroky ihned povedou do FRANCOUZSKÉ ČTVRTI plné historických koloniálních budov s typickými zdobenými balkony. Na náměstí JACKSON SQUARE se pokocháme bílou KATEDRÁLOU ST. LOUIS z 18. st. a s historií karnevalu Mardi Gras, ale i se smutným hurikánem Katrina, který zasáhl New Orleans v r. 2005, se blíže seznámíme v LOUISIANSKÉM STÁTNÍM MUZEU. Večer si užijeme v jazzovém baru či na kreolské večeři v centru hudebního dění.
15. den: v době otrokářství v Louisianě pracovala početná skupina otroků na bavlníkových či cukrových plantážích, tu nejznámější plantáž EVERGREEN, která hrála hlavní roli ve filmu Nespoutaný Django od Q. Tarantina si projdeme i uvnitř. Na břehu Mississippi pak budeme projíždět a zastavovat na fotografie i u dalších plantáži, např. LAURA či OAK ALLEY. Návrat do New Orleans.
16. den: odlet z New Orleans domů.
17. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Chicago, New Orleans-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 27 000 Kč, pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného, městská doprava (MHD), vstupné do NP a národních památníků, 15x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj, v některých hotelech zajištěna snídaně), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, ochutnávky v destileriích, vstupné mimo NP a národní památníky, registrace ESTA ke vstupu na území USA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 9 900 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 85 000 Kč za 2 450 Kč

Recenze

B
Václav B.    
Dobrý den. Chci pochválit dodatečně Váš výše uvedený zájezd. Líbilo se mně úplně vše - zájezd měl pestrý program a plně vyhověl mým zájmům. Jak pokud jde o hudbu, tak historii včetně militárií. Podotýkám, že v USA jsem byl nyní po páté. V této souvislosti uvádím, že jste dříve měli v programu i zájezd Florida + Bahamy. Tam jsem byl také přihlášen, ale bohužel se nekonal. Pozdravujte prosím oba průvodce, M. Obadálka a M. Štýbera. Odváděli profesionální práci a jsou oba dobří a opatrní řidiči. Klientům vždy ochotně pomáhali. S pozdravem Václav Bedrník
27. 09 2023