Guatemala - 2024/25 - CK Poznání

Guatemala - dovolená a zájezdy

Poznávací zájezdy do Guatemaly

Proč právě do Guatemaly?
Protože tajemná a originální Guatemala je domovem potomků starých Mayů, kteří v této zemi ještě dnes tvoří polovinu obyvatelstva. Setkáme se s nimi přímo v srdci této indiánské země – u posvátného modrozeleného jezera Atitlán obklopeného pravidelnými kužely tří sopek a budeme žasnout nad barvitostí jejich tradičního oblečení. Většina místních vesnic si zachovala do dnešního dne tradiční způsob života, včetně kultů a mayských bohů nebo legend. Druhým velkým magnetem Guatemaly najdeme v tropických deštných pralesích Peténu nedaleko živého turistického městečka Flores ležícího na ostrůvku v jezeře Petén Itzá. Magický Tikal – jedno z nejmocnějších středisek starých Mayů v dobách jejich největší slávy a do dnešních dob poutní místo sloužící k rituálům jejich potomků v období svátků. Nejvyšší stavby mayského světa, až 64 metrové pyramidy se tu ukrývají v sytě zelené náruči tropické džungle spolu s ruinami stovek dalších staveb, z nichž většina ještě nebyla odkryta, to vše s působivou zvukovou kulisou řvoucích opic – vřešťanů.
A k tomu všemu ještě společně navštívíme sousední Mexiko, které nabízí nejen sněhobílé pláže a korálové útesy pod žhavým sluncem Karibiku a kouzelné zátoky v průzračných vodách Pacifiku, a nejen vyprahlé hory s pověstnými kaktusy candelabros, tropickou džungli a koloniální města kypící životem, ale hlavně je synonymem a kolébkou starých indiánských civilizací, původním domovem Olméků, Mayů a Aztéků, kteří po sobě zanechali fascinující obří plastiky a reliéfy svých božstev, tajemné cenoty i chrámy postavené na vrcholcích pyramid. A navíc tato úžasná země skýtá nezapomenutelné kulinární zážitky, protože si určitě nenecháte ujít žádnou příležitost ochutnat lahůdky proslulé mexické kuchyně v kombinaci s neodmyslitelnou tequilou a margaritou – a to vše se sombrery a typickou muzikou mariachis a temperamentem vlastním Latinské Americe.
S námi uvidíte hlavní město Mexico City z výšky 42. patra Latinskoamerické věže, nejstarší pyramidy v Teotihuacanu, slavnou Růžencovou kapli v Oaxace, zapotécké obřadní centrum Monte Albánu, krajkové mayské chrámy v Palenque i olmécké obří hlavy v La Ventě, jeskyně i pyramidy na Yukatánu a na vlastní kůži poznáte, jak voní a chutná Karibik i Pacifik.
Toto a ještě mnoho dalšího můžete zažít i vy, pokud si vyberete naši cestu.

Poznávací zájezdy do Guatemaly