Azorské ostrovy - 2024/25 - CK Poznání

Azorské ostrovy - poznávací zájezdy s turistikou

Poznávací zájezdy na Azorských ostrovech

Azorské ostrovy, smaragdy uprostřed Atlantiku

Portugalsko, kdysi velká námořní velmoc se nestala koloniální velmocí jako třeba Španělsko nebo Spojené království. Patří mu ale do dnešních dnů opravdové poklady, ostrovy Madeira a Azorské ostrovy.

Madeira je pro cestovatele z Evropy poměrně dostupnou destinací, Azorské ostrovy vzdálené tisíce kilometrů od amerického i evropského kontinentu představují řádnou dávku exotiky. Stále zelené ostrovy ozdobené nádhernými květy jsou omývané vlnami Atlantického oceánu. A přitom když na ostrovech přistanete a rozhlédnete se kolem, uvidíte povědomou evropskou architekturu a zvídavé oči kravek, které spásají místní subtropickou zeleň.

Azorské ostrovy nabízejí poklidnou dovolenou a bezpočet aktivit zároveň. Milovníci přírody zde mohou pozorovat mnoho druhů ptáků, pro které byly ostrovy domovem dávno před příchodem prvních osadníků. Díky své poloze v severním Atlantiku jsou Azory „přestupným uzlem“ mnoha migrujících druhů. V pobřežních vodách je možné sledovat velryby, potápět se v nádherných korálových útesech nebo zažít dobrodružné chytání mořských ryb.

Ostrovy je možné projít autem pomalou jízdou po klikatých cestách, pěšky, na hřbetu koně či na kole. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet surfování, kaňonink v horských říčkách či paragliding. Ti klidnější zase mohou vychutnat krásu ostrovů z trávníku golfových hřišť. Každý se určitě zamiluje do krásy, kterou před miliony let vytvořily uprostřed oceánu chrlící sopky.

Poznávací zájezdy s turistikou na Azorských ostrovech