Tenerife - 2024/25 - CK Poznání

Tenerife - zájezdy a dovolená

Poznávací zájezdy s turistikou na ostrově Tenerife

TENERIFE – Kanárské ostrovy
Tenerife je největší z Kanárských ostrovů, které leží v Atlantickém oceánu u pobřeží Afriky, na západ od Maroka. Celé souostroví je vulkanického původu. Charakterem krajiny je Tenerife ze všech ostrovů nejrozmanitější a nejpestřejší. Od úrodného severozápadu s bujnou tropickou vegetací, banánovníkovými plantážemi, divoce rostoucími kaktusy, kapradím, palmami, přes vysokohorskou oblast okolo Pico del Teide se postupně mění k jihovýchodu ve vyprahlou krajinu, převážně se sukulenty a pryšci. Téměř 20% rozlohy zaujímají lesy.

Na ostrov Tenerife jezdí turisté, kteří si užívají odpočinku na sluncem zalitých plážích, ale v posledních letech ho vyhledávají i ti, pro které se pěší výlety po ostrovu staly opravdovým zážitkem. Čeká zde na ně nepřeberné množství krásných a zajímavých tras, které zahrnují prakticky všechny oblasti ostrova, od pobřeží až po nejvyšší vrcholky hor. Vedou příjemnými lesními cestami původních vavřínových a vřesovcových lesů na východní straně ostrova, borovicovými lesy k bizarním běložlutým skalnatým útvarům, připomínajícím tureckou Kappadokii, nebo hlubokými rozeklanými skalními soutěskami, které prudce klesají k moři.

Asi největším lákadlem Tenerife jsou túry v Národním parku Teide, kde se turisté pohybují ve vulkanické krajině, přes lávová a pemzová pole, mezi pozůstatky velkých i malých sopek, úžasně zbarvených skalisek rozmanitých tvarů. Lanovka je vyveze do výšky 3.555m pod vrchol nejvyšší hory Tenerife a Španělska, Pico del Teide, odkud je možné se dát po vyhlídkové trase s minimálním převýšením nebo se pokusit dosáhnout vrcholu ve výšce 3.718 mnm. Pochopitelně vyjde i čas na relaxaci na černých písčitých plážích a ochutnání místních specialit.

Tenerife - Poznávací zájezdy s turistikou