Termíny - přidat do oblíbených
02.04.21 - 16.04.2121BAC0160843 490 KčPřidat
02.11.21 - 16.11.2121BAC0160943 490 KčPřidat
03.04.22 - 17.04.2222BAC0160843 490 KčPřidat
04.11.22 - 18.11.2222BAC0160943 490 KčPřidat

Bali - ostrov bohů za super cenu **

Náročnost 1 letecky bus penzion snidane TIP CK Poznání

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti.

Úvod:

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti. Bali, nazývané „ostrov bohů“, je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy, jen několik stupňů pod rovníkem. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii. Svojí rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem. Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je kolem dokola obklopena vodou a hlídána před špatnými silami a vetřelci jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na své v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisíci netopýrů. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života. Závěr našeho programu je věnovaný relaxaci u moře, kterou můžete vyplnit četnými fakultativními výlety jako je lodní výlet na Lembongské souostroví s možností šnorchlování, nebo zaletět na Jávu a navštívit unikátní památky buddhistický Borobudur a hinduistický Prambanan. Provází Marek Bejr.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v podvečerních hodinách na BALI, ubytování poblíž světoznámé surfařské pláže a místního „městečka“ KUTA.
 • 3. den: celodenní relax v oblasti KUTA - LEGIAN, možnost koupání, četné restaurace a hudební kluby - vyrovnávání se s časovým posunem.
 • 4. den: průzkum severní oblasti Bali. Návštěva jezerního kláštera ULUNDANU ze 17. stol. zasvěceného jezerním bohům na BRATANSKÉM JEZEŘE, které zavlažuje svou vodou četná rýžová pole. BUAYNSKÉ JEZERO nás přivítá všudypřítomnými opičkami, od jezera TAMBLINGAN budeme mít nádherný výhled na místní hory porostlé nepropustnou džunglí. Z vesničky MUNDUK zažijeme takřka ptačí pohled na rýžová pole, plantáže kávy a hřebíčku. Další zastávka v severní části Bali bude patřit termálním pramenům BANJAR s možností koupání a krátké relaxace v blízkosti buddhistického kláštera, takřka věrné kopie chrámového komplexu BOROBUDUR na Jávě - BRAHMA ARAMA VIHARA, který rovněž navštívíme. Odpolední relaxace proběhne na pláži LOVINA s černým sopečným pískem. Cestou zpět na ubytování neopomineme ani 65 m vysoký vodopád GIGIT. Podvečerní příjezd do podhorské umělecké vesničky UBUD - ubytování.
 • 5. den: dopoledne k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m n. m.), relax v horkých vývěrech BATURSKÉHO JEZERA (1030 m n. m.). Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpolední příjezd do UBUDU. Pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi. Fakultativně lze tento den absolvovat brzký ranní výstup na sopku Batur s pozorováním východu slunce (cca 35 USD), dopolední spojení s hlavní skupinou a pokračování v programu dne.
 • 6. den: celodenní výlet po nejznámějších balijských klášterech. Královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, abychom navštívili jedinečný chrám z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrohu v moři. Večerní příjezd na ubytování do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 9. - 11. den: 9.-12. den: relaxace a pobyt u moře. V tyto dny je možné podniknout fakultativní výlety např. na Lembocké souostroví se šnorchlováním, 3denní trekking na sopku Rinjani (3 770 m) na ostrově Lombok nebo zaletět na Jávu do Yogyakarty, odkud je to kousek na památky zapsané na seznamu UNESCO - Borobudur a Prambanan.
 • 13. den: po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na soukromé „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva kláštera ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem. Odjezd na ubytování.
 • 14. den: relaxace a pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města Bali - DENPASAR (trhy, muzea, památky). Odjezd na letiště.
 • 15. den: odlet z Indonésie zpět do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), 12x ubytování v turistických guesthousech se snídaní, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 900 Kč, do 80 000 Kč za 1 500 Kč
 • Stravování: snídaně
 • Ubytování: jednoduché turistické guesthousy se sociálním zařízením a větrákem, kde jsou podávány kontinentální snídaně nebo tradiční indonéské snídaně (za příplatek).
 • Umístění: Kuta a okolí, Sanur a okolí, Ubud a okolí

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 800 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Indonésie Indonésie
Bali Bali
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníPenzion
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Indonésie - zájezdy
Bali - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Ivana Slavíkovátermín: 10.04. - 24.04.2018

Dobrý den,

včera jsem se vrátila z poznávacího zájezdu na Bali. Musím poslat velkou pochvalu jak sestavení zájezdu, jeho organizaci a především průvodci Markovi Bejrovi. Jeho povídání postavilo zájezd ještě o příčku výš než bylo v nabídce.

Oceňuji všechny drobnosti, které byly zajisté nad rámec programu a zájezd umožnily prožít tak, že určitě nejen já na něj budu ráda vzpomínat. Oceňuji i to, že v den odletu jsme nemuseli opouštět pokoje do 12 hod, ale až večer.

Děkuji všem, kteří se na zájezdu jakkoliv podíleli.

S vaší CK jsme podnikla několik zájezdů a byla vždy spokojena, tentokrát to však bylo SUPER!

Přeji hodně úspěšných zájezdů!S pozdravemIvana Slavíková

Podobné zájezdy