Pohoda na Jávě - vulkán Bromo, proslulé chrámy UNESCO a moře - 2024/25 - CK Poznání
shutterstock_594209144_Bromo

Pohoda na Jávě - vulkán Bromo, proslulé chrámy UNESCO a moře

15denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohoda na Jávě - vulkán Bromo, proslulé chrámy UNESCO a moře
Novinka roku 2021 nás zavede na indonéský ostrov Jáva, kde poznáme obrovské přírodní bohatství ostrova od Yogyakarty na východ po masív sopky Bromo. Nejdříve vyjedeme a sestoupíme k úžasné sopce Bromo, která je nejfotografovanější místo na světě. Opravdu úžasný zážitek nás čeká už na začátku zájezdu. Ale ani ostatní dny nebudeme ochuzeni o nádherné scenérie střední a východní Jávy. Ať už se jedná o hinduistický chrámový komplex Sukuh pod sopkou Lawu, či dechberoucí výhledy na pobřeží, kde budeme ubytováni v blízkosti pláže po dobu 4 dnů. Nesmíme si nechat uniknout ani možnost prohlídky 2 skvostů UNESCO - a to jeden z největších budhistických komplexů Prambananu a budhistický chrámový komplex Borobudur. Jak už bývá zvykem u těchto zájezdů, po celou dobu budeme mít polopenzi, ubytování budeme v pěkných hotelech či pensionech a také po celou dobu bude přítomen náš český průvodce.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 06.06. - 20.06.24 čtvrtek - čtvrtek
Uzavřeno
Kód termínu 24JAV01257
Cena
65 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 05.09. - 19.09.24 čtvrtek - čtvrtek
UZAVŘENO
Kód termínu 24JAV01258
Cena
65 990 Kč
cena za 15 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z ČR do JAKARTY, ubytování a večeře.
3. den: snídaně, přelet do SURABAYA a následný přesun do WANASARI pod Národní park Bromo - Tengger - Semeru, nocleh s večeří.
4. den: snídaně, po aklimatizaci se později dopoledne vydáme k vodopádu MADAKARIPURA. K samotnému vodopádu nás pak čeká necelé 2 km dlouhá cesta. Jedná se o vcelku lehkou túru podél řeky, do které stéká voda z okolních skal. Na konci vás čeká dechberoucí pohled na tento skvost. Zpět na ubytování, večeře a nocleh.
5. den: velmi brzo ráno vstaneme a vydáme se na zlatý hřeb zájezdu. Dojedeme džípy až téměř na vrchol sopky BROMO a budeme žasnout nad východem slunce. Až se pokocháme atmosférou východu slunce, budeme pokračovat ke kráteru sopky. Přecházet budeme přes LOATIN PASIR (moře písku). Do kráteru je možné sejít buď pěšky, nebo si můžeme pronajmout koně. Po zdolání více jak 250 schodů se ocitneme tváří přímo útrobám sopky Bromo. Po tomto opravdu neopakovatelném zážitku se vrátíme na ubytování, kde bude ještě čas na odpolední procházku pod kráterem či jen tak lenošení a dospání velmi včasného vstávání. Večeře a nocleh.
6. den: snídaně, denní přejezd do SOLO, kde se ubytujeme v blízkosti nádherných vodopádů pod sopkou LAWU, kde ještě před večeří navštívíme úžasné vodopády GROJOGAN SEWU, večeře, nocleh.
7. den: snídaně, mikrobusem či džípem odjedeme na prohlídku čajových zahrad KEBUN TEH KEMUNING, kde můžete ochutnat místní čaj. Poté se přesuneme do chrámu SUKUH. Jedná se o hinduistický chrámový komplex, který je považován za kontroverzní kvůli jeho neobvyklému tvaru připomínající pyramidu jihoamerických indiánů, a hlavně kvůli zjevnému zobrazení lidských genitálií na některých jeho obrázcích. Stavba ve tvaru pyramid jihoamerických indiánů od roku 1995 patří do světového dědictví UNESCO. Přejezd na hotel, večeře a nocleh.
8. den: snídaně a dopoledne ještě možnost procházky k vodopádům AIR TERJUN JUMOG. Následuje přejezd na ubytování u moře.
9. den: volno u moře, lenošení a relax na pláži, večeře a nocleh.
10. den: snídaně, celodenní výlet mikrobusem či džípem na prohlídku jeskyně KALISUCI CAVE, kde můžete také vyzkoušet trochu adrenalinu na CAVE TUBING, zpět na ubytování, večeře a nocleh.
11. den: volno u moře, odjezd na KARANG BOLONG CORAL BEACH, která je jednou ze skrytých pláží okolí PACITAN a její útesy nabízejí nespočet možností fotografování, večeře a nocleh.
12. den: snídaně a přejezd do BOROBUDUR. Jedná se o největší buddhistický chrámový komplex. Skládá se z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, celá stavba je poseta 2672 reliéfními panely a 504 sochami Buddhy. Celý komplex je také pod záštitou UNESCO. Po prohlídce se přesuneme na ubytování do YOGYAKARTY, večeře a nocleh.
13. den: snídaně, prohlídka TAMAN SARI - sultánský vodní palác z 18. století. Sultán ho dal postavit jako kulturní doplněk ke svému vládnímu paláci. Odpoledne návštěva PRAMBANANU. Tentokrát se jedná o jeden z největších hinduistických komplexů v Indonésii. Komplex je tvořen šesticí velkých chrámů, kolem nichž je rozeseto dalších 224 menších. Opět památka pod záštitou UNESCO. Navečer odlet do JAKARTY, večeře a nocleh.
14. den: snídaně, dle letového řádu odlet do ČR (možný přílet již 14. den večer).
15. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Surabaya a Yogyakarta–Praha v max. výši 30 000 Kč, 12x ubytování, 12x polopenze, všechny výlety v programu (kromě fakultativních), doprava po ostrově dle programu (mikrobusy,džípy, apod.), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, vízum cca 35 USD, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 500 Kč, do 85 000 Kč za 2 250 Kč

Podobné zájezdy