Pohoda na Bali s lehkou turistikou - 2024/25 - CK Poznání
12denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Chcete-li zažít nedotčenou nádheru ostrova bohů, připojte se k nám a poznejte přírodní krásy ostrova v nejlepší kvalitě. Bali nabízí turistům nepřeberné množství historických, kulturních a uměleckých památek, ale také velké množství nádherných vodopádů skrytých v džungli, vulkány, termální laguny v blízkosti aktivních sopek, které vybízí k odpočinku, jeskyně a na pobřeží velkolepé scenérie skal. Pojeďte s námi do pralesa, na rýžové terasy, kochejte se divokou a drsnou přírodou, poznávejte život obyčejných Balijců, zažijte ohromující atmosféru fauny a flóry. Ubytování máme přímo u pláže, v ***hotelovém ubytovacím zařízení s bazénem, které ctí balijskou kulturu a přírodu.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 12.04. - 23.04.24 pátek - úterý
Uzavřeno
Kód termínu 24BAP01001
Cena
59 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 26.09. - 07.10.24 čtvrtek - pondělí
Kód termínu 24BAP01039
Cena
59 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy na Bali, transfer na ubytování nedaleko CANDIDASY, ubytování, večeře.
3. den: snídaně, pobyt u bazénu, koupání v moři, procházka po pobřeží, relaxace, odpoledne pěšky (cca 4 km) do města CANDIDASA, návštěva místního chrámu u lotosového jezera uprostřed města atd.
4. den: po snídani se vydáme do vnitrozemí, kde budeme objevovat krásy džungle, projdeme se pěšky divokým skalním údolím až dorazíme do posvátného a tajemného kaňonu THE SECRET CANYON OF SUKAWATI. Ten je tak neuvěřitelný, že inspiruje každého, kdo chce být ohromen v reálném životě výhledem na přírodní mistrovské dílo. Procházka opičím lesem UBUD MONKEY FOREST, který je zajímavý nejen spoustou opic, ale i nádhernou bujnou vegetací. Odpoledne do centra města UBUDU, hlavního uměleckého a kulturního centra na Bali. Město je umístěno na strmé rokli mezi rýžovými poli. Zde si prohlédneme královský palác PURI SAREN AGUNG, vychutnáme si atmosférou městečka a místní kuchyni. Večer návrat do hotelu.
5. den: po snídani odjedeme do přístavu PADANG BAI a procházkou si dojdeme na pláž BLUE LAGOON, kde strávíme část dne na nejkrásnější pláži ostrova s bělostným pískem, bez davu turistů. Možnost šnorchlování v průzračné vodě. Při návratu zastávka u moře s černými písky a s chrámem GOA LAWAH (netopýří jeskyně). Navečer přejezd na ubytování, večeře.
6. den: po snídani výlet na PURA BESAKIH - největší a nejstarší matka balijských chrámů. Jeho prohlídka je téměř povinností pro všechny návštěvníky Bali. Všichni králové, kteří panovali na Bali, se chodili klanět BESAKIH CHRÁMU. Poté odjezd do TIRTA GANGGA, vodního paláce, který je obklopen bludištěm bazénů a fontán, bujnou zahradou a kamennými sochami. Při dostatku času přejezd k moři a koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH, odjezd na ubytování, večeře.
7. den: odpočinkový den, pobyt u bazénu či moře nebo fakultativně časně ráno odjezd k výstupu na nejvyšší sopku GUNUNG AGUNG (turistika cca 9 hod.).
8. den: snídaně, relax u bazénu, koupání v moři nebo výlet do pralesa, do nedaleké vesnice TENGANAN, kde žije komunita lidí, která zachovává starověkou MAJAPAHIT balijskou kulturu. Lehká túra pralesem s výstupem na vyhlídku, sestup rýžovými terasami k řece (cca 4 hod.). Na zpáteční cestě koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH.
9. den: ráno odjezd k posvátným pramenům TIRTA EMPUL, které jsou nejposvátnějšími prameny na ostrově a přisuzují se jim magické účinky. Místní obyvatelé sem chodí dělat rituální očistu. Přejezd ke skalním hrobkám GUNUNG KAWI z 11. století - jeden z největších a nejstarších monumentů na Bali. Do areálu vstoupíme po 371 kamenných schodech. Procházka cca 1,5 hod. Cestou zpět zastavíme u sloní jeskyně GOA GAJAN z 10. století, památka UNESCO. Pod jeskyní jsou dva bazény a cestou podél řeky můžeme dojít ke kamenným reliéfům YEH PULU vytesaných do skály. Procházka cca 2 hod. Večer návrat na ubytování.
10. den: po snídani, odjezd na VIRGINIA BEACH, relax u moře nebo fakultativně časně ráno odjezd k nádherným SECRET GARDEN OF SAMBANGAN. Po absolvování rýžových teras budeme objevovat tři tajné vodopády. Poté půjdeme z kopce přes vesnici CENGANA. V této oblasti si můžeme prohlédnout život místních lidí, uvidíme, jak místní lidé zpracovávají kávu a vyrábí tradiční medicínu, na plantážích pěstují hřebíček, kakao, exotické ovoce atd. Dále budeme pokračovat vesnicí BANTENAN k dalším čtyřem vodopádům. Všechny vodopády vyzývají ke koupeli a osvěžení. Večer návrat na ubytování.
11. den: transfer na letiště, odlet z Denpasaru.
12. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Denpasar vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, transfer na/z hotelu, 9x nocleh v ***hotelu, 9x polopenze, všechny výlety dle programu místním mikrobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 200 Kč, do 85 000 Kč za 1 950 Kč

Podobné zájezdy