Pohoda na Srí Lance s výlety - 2023/24 - CK Poznání
14denní zájezd
polopenze stravapolopenze pension ubytovánípension letecky dopravaletecky
Srí Lanka je krásný zelený ostrov s jedinečnými plážemi, historickými chrámy, srdečnými lidmi a stálým počasím. Právě bohatá flóra i fauna vás zaujme hned při příletu na ostrov. Každý druhý den se budete moci zúčastnit nějakého zajímavého výletu s naším průvodcem nebo se můžete oddávat lenošení na úžasné dlouhé pláži jen pár metrů od ubytování. Celou dobu budeme ubytováni v hotelu ve městě Hikkaduwa (kromě posledního noclehu) na jihozápadní straně ostrova. Pokoje jsou na místní poměry velmi komfortně vybaveny včetně sociálního zařízení, klimatizace, teplé vody. Vykoupat se můžete i v našem bazénu. Snídaně je podávána v hotelu a večeře v přilehlé restauraci. Během výletů poznáte historii této části ostrova, poslechnete si koncert stromových žab v pralese, projede se na lodi mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, podniknete výpravu džípy mezi slony do národního parku atd.

Termíny a ceny

Termín 17.07. - 30.07.23 pondělí - neděle
Vyprodáno, Garance odjezdu
Kód termínu 23SRX01446
Cena
53 990 Kč
cena za 14 dní
Termín 26.10. - 07.11.23 čtvrtek - úterý
NOVÝ TERMÍN
Kód termínu 23SRX01470
Cena
49 990 Kč
cena za 13 dní
uzavřen
Termín 08.11. - 20.11.23 středa - pondělí
Vyprodáno, Garance odletu, průvodce: B. Bubeníčková
Kód termínu 23SRX01471
Cena
49 990 Kč
cena za 13 dní
uzavřen
Termín 26.02. - 09.03.24 pondělí - sobota
průvodce: J. Trepková
Kód termínu 24SRX01439
Cena
52 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 18.07. - 30.07.24 čtvrtek - úterý
Kód termínu 24SRX01446
Cena
56 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 06.11. - 18.11.24 středa - pondělí
průvodce: B. Bubeníčková
Kód termínu 24SRX01471
Cena
52 990 Kč
cena za 13 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy na SRÍ LANKU, transfer na ubytování, první seznámení s nádherným Indickým oceánem, večeře.
3. den: snídaně, celodenní koupání s možností pozorování želv přímo v moři či se můžete kochat pohledem na pestrobarevné rybičky v malém korálovém útesu, večeře.
4. den: snídaně, přejezd mikrobusem na návštěvu želví farmy jen pár kilometrů od hotelu, kde se seznámíte se záchranou těchto nádherných živočichů. Poté přejedeme do oblasti BALAPITIYA, odkud podnikneme zajímavou plavbu mezi mangrovníky po řece MADU GANGA, uvidíme vodní varany a nespočetné množství vodního ptactva. Během cesty zastavíme u některého z 66 ostrůvků s plantážemi hřebíčku či skořice. Na zpáteční cestě se zastavíme v městečku AMBALANGODA, centru výroby DŘEVĚNÝCH DÉMONICKÝCH MASEK, a pokud budeme mít štěstí, můžeme vidět tradiční tanec s maskami v místní taneční škole. Večeře.
5. den: snídaně, celodenní koupání, možnost vyjížďky s průvodcem místním vlakem (už sama jízda je nezapomenutelným zážitkem) na jih od města do DODANDUWY, kde se nachází zajímavý chrám KUMARAKANDA VIHRA, k němuž vede ohromující schodiště. Večeře.
6. den: velmi brzy ráno odjezd na prohlídku NP UDAWALAWE (nebo dle příznivějších podmínek NP YALA), který projedeme místním džípem. Park leží asi 200 km jihovýchodně od Colomba, na jižním konci hor, a zabírá rozlohu více než 30 000 ha. Rozkládá se v suché části ostrova s ročním úhrnem srážek 1524 mm a průměrnou teplotou 29 °C. Park se těší velkému množství slonů (kolem 500 jedinců), které je možné spatřit v početných stádech. Není neobvyklé spatřit volně se pasoucí slony a malá slůňata, které si spolu hrají během koupání v místním rezervoáru. Kromě toho se tu vyskytují vodní buvoli, vysoká zvěř, opice a příležitostně i leopardi. Tato oblast je bohatá i na výskyt ptactva. NP Udawalawe leží v okolí rezervoáru Udawalawe a zasahuje do dvou provincíí (Sabaragamuwa Province a Uva Province). Park protíná řeka Walawe, která také odděluje jednotlivé provincie. Pozdě odpoledne ještě možnost koupání na "naší" pláži", večeře.
7. den: snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k Muzeu tsunami, večeře.
8. den: snídaně, půldenní výlet do malého deštného pralesa, kam chodí pouze místní. Projdeme se korytem říčky až k vodopádů, kde okusíme vodní masáž, vykoupeme se v malé zátoce pod vodopádem a přitom budeme poslouchat neutuchající řev stromových žab, který vás určitě překvapí svojí hlasitostí, večeře.
9. den: snídaně, odpoledne odjezd vlakem do GALLE, které patří mezi skvosty pod záštitou UNESCO. Staré město Galle se navíc nepodobá jiným městům na ostrově. Nenajdete tu žádné buddhistické či hinduistické chrámy, nýbrž pravidelné ulice, masivní hradby, protestantské kostely a honosné koloniální domy. Vypadá to tu spíše jako v Holandsku než jako v jižní Asii. Město totiž založili evropští kolonizátoři - konkrétně Portugalci. Hradby pevnosti obklopují staré město, které je ale stále živým městem. Z hradeb je krásný výhled na město, ale především na Indický oceán. Prohlídku lze absolvovat i jako dopolední výlet. Večeře.
10. den: snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k muzeu tsunami, večeře.
11. - 12. den: po snídani odjedeme na 2-denní výlet. Nejdříve cestou do báječného města KANDY, které se řadí mezi skvosty celé Srí Lanky, navštívíme botanickou zahradu PERADENIYA, která sloužila jako královská okrasná zahrada. Ze tří stran je ohraničena řekou Mahaveli ganga. Najdete zde sbírku orchidejí, zahradu koření, fíkus benjamín, který pokrývá 1600 m2, různé druhy palem a další stromy i kvetoucí keře a rostliny. Pak se již přesuneme do hotelu v KANDY, kde ještě před večeří shlédneme fakultativně tance místních umělců, které určitě stojí za to. Večeře. Druhý den, po snídani, se brzy ráno půjdeme podívat do Chrámu Budhova zubu, kde se údajně ukrývá nejdůležitější budhistická relikvie Srí Lanky - Budhův zub. Traduje se, že Budhův zub byl vytažen z jeho pohřební hranice a ve 4. století n. l. ho na Srí Lanku propašovala ve vlasech princezna Kalinga. Zub je ukrytý ve zlaté schránce, která je v dalších šesti schránkách typu matrljoška, a nejspíš ho nikdy nikdo neviděl, protože je možné spatřit pouze relikviář a to ještě ze vzdálenosti asi 3 metrů. Po prohlídce přejedeme do oblasti DAMBULY, která je známá skalním chrámem, jež je tvořený pěti samostatnými jeskyněmi obsahujícími kolem 150 zobrazení Buddhy. Po návštěvě tohoto skalního skvostu již pojedeme přímo na letiště se zastávkou na večeři. Odlet do ČR.
13. den: přílet do ČR dle letového řádu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka na Srí Lanku vč. let. tax a poplatků v max. výši 18 000 Kč, transfer na hotel, 10x nocleh v hotelu (9x Hikkaduwa, 1x Kandy), 10x polopenze, všechny výlety místním mikrobusem, zpáteční vlak do Galle, lodní výlet po řece Madu Ganga, džíp do NP včetně vstupu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní vstupy (Dambula, chrám v Kandy, botanická zahrada a tradiční tanec) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, vízum 1 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 300 Kč, do 85 000 Kč za 2 050 Kč

Podobné zájezdy

Dobrý den, byli jsme s Vaší cestovní kanceláří na exotickém zájezdu POHODA NA SRI LANCE s průvodkyní Alenou Zlámalovou. Považuji za velmi důležité Vám zdělit, že Alena je velmi příjemná, ochotná a přátelská. Byli jsme opravdu spokojeni, určitě mluvím za celý kolektiv zájezdu, kde panovala vždy úžasná nálada. Tímto děkujeme Aleně za krásnou dovolenou a určitě se budeme těšit na další poznání. S pozdravem Netušil Pavel Netušilová Lenka Rainer Zbyněk Grollová Petra
termín: 20.4. - 2.5.2017

Dobrý den, absolvovali jsme s Vaší CK Pohodu na Srí Lance s výlety v období 20.04. do 02.05.2017 s průvodkyní Alenou Zlámalovou. Byla jsem velmi překvapena skvělou organizací zájezdu. Alena byla velmi vstřícná, milá, velmi nám pobyt zpříjemnila, viděli jsme i spoustu věcí, které původně nebyly v plánu, což velmi oceňuji. Nic nebyl problém. Skvělé jídlo, skvělé ubytování se stále usměvavým majitelem penzionu, který se o nás velmi dobře staral, prostě skvělá dovolená s nezapomenutelnými zážitky, kterou nám nezkazili ani jeden nebo dva stále remcající účastníci zájezdu, ale lidé jsou různí... :-) ještě jednou děkuji za skvělou dovolenou.