Bali - 2024/25 - CK Poznání

Bali - exotická dovolená

Aktivní dovolená na Bali

Ostrov Bali je součástí rozlehlého a nesmírně rozmanitého souostroví Indonésie. Rozhodně se ale v spleti tisíců ostrovů a ostrůvků neztrácí, naopak vyniká střetem protikladů, které se zde spojují v podmanivé harmonii. Vzácně se zde potkává čilý cestovní ruch s tradičním způsobem života v klidných zemědělských vesničkách. Na procházkách pobřežními plážemi se zaboríte do bílého i černého písku a hrát vám k tomu bude tradiční orchestr i extatická hudba snad nikdy nekončících tanečních párty. A samotný ostrov vyrůstá z mořského dna, obklopuje se koralovými útesy a šplhá se do třítisícových výšek, kde si občas odfrkne lávu a dým ze svých stále aktivních sopek.

Bali je zároveň v převážně muslimské Indonézii domovem specifického balijského hiduizmu, který nás přenese do mýtického světa tisíců bůžků, chrámů zvláštních tvarů a vůní a představení hudby a tance, které jinde na světě nezažijete.
Komu by se po těchto zážitcích zachtělo obyčejných světských radovánek, může se vydat na turistiku do hor, jít si zasurfovat na impozantních vlnách nebo šnorchlovat v mělkých pobřežních vodách a poté zregenerovat síly třeba při šálku dobré kávy z místních plantáží. Možná pro toto všechno cestovatelé označují Bali za nejkrásnější a turisticky velmi přívětivý ostrov z celé Indonézie.

Bali - dovolená a zájezdy