Pohoda na romantických Maledivách s návštěvou královny Orientu - Dubaje - 2023 - CK Poznání
11denní zájezd
vlastní stravavlastní různé ubytovánírůzné letecky dopravaletecky
Pohoda na romantických Maledivách s návštěvou královny Orientu - Dubaje
Zájezd Maledivy a Dubaj představuje pro mnoho turistů, kteří se do těchto končin chystají vydat, klasický symbol luxusu a romantiky. A tak tomu opravdu je! Jen těžko najdete na světě místo s krásnějšími plážemi, čistším mořem a úžasnějším barevným podmořským světem. Maledivy nabízí vše. A navíc můžete očekávat skvělou kuchyni a pohostinnost, kterou nabízí personál našeho hotelu. Na této dovolené se budete cítit opravdu jako v ráji. Prvních pár dní v Dubaji, královně Orientu, vás jen příjemně navnadí na to, co bude dále následovat. V Dubaji si užijete ruch, nákupy a bohatý noční život, Maledivy pro vás přichystají klidnou atmosféru s těmi nejkrásnějšími východy a západy slunce.

Termíny a ceny

Termín 21.01. - 31.01.23 sobota - úterý
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 23DMA01555
Cena
67 490 Kč
cena za 11 dní
Termín 10.05. - 20.05.23 středa - sobota
Kód termínu 23DMA02158
Cena
69 990 Kč
cena za 11 dní
uzavřen
Termín 13.10. - 23.10.23 pátek - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 23DMA01557
Cena
67 490 Kč
cena za 11 dní
Termín 20.01. - 30.01.24 sobota - úterý
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 24DMA01555
Cena
69 990 Kč
cena za 11 dní
Termín 10.03. - 20.03.24 neděle - středa
na ověření letenek, poslední místa, garance odjezdu, průvodce: Kateřina Kočí
Kód termínu 24DMA02158
Cena
69 990 Kč
cena za 11 dní
Termín 12.10. - 22.10.24 sobota - úterý
Kód termínu 24DMA01557
Cena
69 990 Kč
cena za 11 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do DUBAJE, přesun na hotel nedaleko centra města.
2. den: první den prohlídky luxusní metropole DUBAJ věnujeme nejstarší a nejcharismatičtější čtvrti města - DEIRA. Pro DEIRU jsou typické její rozmanité súky (trhy). Projdeme a nakoupíme na trhu s kořením, zlatem, rybami a parfémy. Budeme se proplétat malebnými uličkami plnými zvuků a vůní, ochutnáme tradiční čaj a arabskou kuchyni, ale také se projedeme lodí abra po řece DUBAI CREEK ústící do PERSKÉHO ZÁLIVU. Po obědě se přesuneme do oblasti JUMEIRAH, abychom se pokochali sněhově bílou stejnojmennou mešitou. Večer se vydáme do centra nočního života u nákupního centra DUBAI MALL s jezerem BURJ LAKE a tančící fontánou. DUBAI MALL nenabízí turistům jen nekončící nákupy, ale můžete tu navštívit i fascinující obří akvárium. Třešničkou na dortu bude výjezd do 148. podlaží nejvyšší budovy světa BURJ KHALIFA (828 m).
3. den: DUBAJ, to není pouze symbol nákupů a života v luxusu, ale DUBAJ znamená i koupání a lenošení na pláži. A my si vybereme pláž SUNSET BEACH. Vybíráme ji proto, abyste mohli plavat v moři, a přitom obdivovat ladnou siluetu budovy BURJ AL ARAB, pětihvězdičkového hotelu ve tvaru plachetnice. Prohlédneme si i "arabské Benátky" - MEDINAT JUMEIRAH, což jsou kanály protkané hotely, kavárnami a butiky. Jedná se o moderní interpretaci tradiční arabské vesnice, která je okouzlující zejména v noci. Pro nadšence lyžování je MALL OF THE EMIRATES jako stvořený, jelikož je to komplex, kde se nachází (mimo jiné) i nejpodivnější atrakce Dubaje - umělá zimní krajina se sjezdovkou.
4. den: ráno odlet do MALÉ (dle aktuálního letového řádu), přesun rychlou lodí na ostrov THULUSDHOO ležící v ATOLU NORTH MALÉ, který má svým turistům opravdu co nabídnout - skvělé lokality ke šnorchlování, bílé písečné pláže a přátelské pohostinné obyvatele. Po zbytek dne relaxace na naší pláži.
5. den: dnes nás čeká výlet po malém ostrůvku THULUSDHOO, který nás zavede na místa, kde si budeme připadat jako součást maledivského dění a blíže se tak seznámíme s tím, jaké je žít na malých izolovaných maledivských ostrůvcích. Navštívíme továrnu Coca-Coly, která se tu vyrábí z odsolené vody. Pokud budeme mít štěstí, podíváme se i do místní školy.
6. den: dnes nás čeká neopakovatelný lodní výlet do oblasti ostrova HURAA za pozorováním želv (obzvláště kareta obrovská nebo kareta pravá) a žraloků dosahujících délky až 2 metrů, který patří k těm nejzajímavějším zážitkům na ostrovech. Když budeme mít štěstí, je možné tu zahlédnout i manty či delfíny.
7. den: volný den na pláži COKES BEACH, možnost zapůjčení kajaku či projížďky na vodních lyžích, šnorchlování přímo z pláže, společnost vám budou dělat pestrobarevné rybičky, ochutnávání místní lahodné kuchyně, doporučujeme například pokrm zvaný mas huni, což je směs tuňáka, cibule, kokosu a chilli, která se jí za studena k čaji.
8. den: po snídani vyrazíme na šnorchlovací výlet do AQUARIA, což je korálový útes v hloubce asi 15 m, který je bohatý na velké množství útesových ryb, pohybují se tu i pyskouni, hejna chňapalů či rejnoci.
9. den: výlet menšími rychlými čluny se zastávkami na koupání a šnorchlování. Po dobu výletu si budete moci zarybařit na šňůru přímo z loďky. Váš úlovek vám pak místní kuchař připraví přímo před vašimi zraky.
10. den: přesun do MALÉ, hlavního města těchto pohádkových ostrovů, které má pro turisty připravené historické památky, výškové budovy, ale nabízí i spleť úzkých uliček vhodných pro nákup suvenýrů. Určitě musíme navštívit velice významnou MEŠITU HUKURU MINSKIY ze 17. st. nebo PALÁC MULEE-AAGE, bývalé sídlo sultána Mohameda Shamsuddeena III. Neopomeneme navštívit i vyhlášený rybí trh a trh s kořením, šátky a ovocem a zeleninou. Nocleh v hotelu.
11. den: odlet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dubaj a Dubaj-Maledivy vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, lodní transfery mezi ostrovy, 4x ubytování v hotelu, 6x v rodinném penzionu, 10x snídaně, 6x večeře, lodní výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 500 Kč, vstupenka na Burj Khalifu (orientační cena v r. 2022 je 2 950 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč

Podobné zájezdy