Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive - 2023 - CK Poznání
12denní zájezd
Náročnost 1
all inclusive stravaall inclusive hotel *** ubytováníhotel *** letecky dopravaletecky
Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive
Zájezd vás zavede na západní pobřeží Kostariky, kde budeme poznávat bohatou faunu v místních národních parcích. Ubytování máme 3 noci v *** hotelu v oblasti Jacó a poté 7 v *****resortu s přímým vstupem do moře a s all inclusive v oblasti Tambor. Budeme podnikat výpravy za neuvěřitelným množstvím druhů ptactva, dále poplujeme po řece Tarcoles s velkým množstvím krokodýlů a navštívíme i blízký národní park Manuel Antonio. Velmi zajímavý je i výlet k vulkánu Poás s návštěvou kávové plantáže či šnorchlování u ostrova Tortuga s nádherně bílým pískem. Takže záleží jen na Vás, které výlety budete absolvovat, nebo můžete jen využívat all inclusive programu našeho hotelu. Po celou dobu je přítomen i náš zkušený český průvodce.

Termíny a ceny

Termín 08.03. - 19.03.23 středa - neděle
Vyprodáno, Garance odjezdu
Kód termínu 23KST02057
Cena
72 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 29.11. - 10.12.23 středa - neděle
Kód termínu 23KST02056
Cena
73 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR, přílet do SAN JOSE, ubytování u letiště nebo přesun na hotel na západním pobřeží (v závislosti na letovém řádu).
2. den: snídaně, celodenní výlet do NP MANUEL ANTONIO, který je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos a byl vyhlášen NP v roce 1972 za účelem záchrany zdejších bělostných pláží a pestré přírody před výstavbou dalšího z mnoha turistických plážových resortů. Kromě malebných pláží jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat včetně vzácných LENOCHODŮ a TUKANŮ. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, leguáni ... Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Zpět na ubytování.
3. den: snídaně, fakultativně výlet na sopku POÁS. Za dobrého počasí pozorování fotogenického barevného jezírka uvnitř kráteru. Cestou uvidíme i horské pastviny, které dokreslí pravou kostarickou atmosféru. Při cestě zpět zastávka na kávové plantáži. Dozvíme se více o pěstování a zpracování kávy - od sběru až po pražení. Kostarika byla první středoamerickou zemí, ve které se tato plodina vysadila a stala se spolu s banány jednou z ekonomicky nejdůležitějších plodin. Cena cca 80 USD dle počtu účastníků.
4. den: celodenní volno s odpočinkem u moře, koupáním a první seznámení s okolím hotelu.
5. den: výlet do nedaleké přírodní rezervace CARÚ REFUGE s pozorováním zvířat (papušci ARA, opice atd…). Po procházce tímto soukromým parkem zpět do hotelu.
6. den: výlet do nedaleké přírodní rezervace CURÚ REFUGE s pozorováním zvířat (nosálové, opice atd…). Několik turistických tras nás provede tímto soukromým parkem, čas bude i na koupání na místní velmi pěkné pláži. Poté zpět do hotelu.
7. den: celodenní volno či fakultativně výlet na šnorchlování u ostrova TORTUGA. Naše loď bude odjíždět buď z hotelové pláže či z nedaleké rybářské vesničky TAMBOR, po krátké jízdě lodí budeme moci obdivovat podmořský život u jedné z nejhezčích pláží na Kostarice – PLAYA TORTUGA (vybavení na šnorchlování v ceně výletu). Poté nás loď převeze přímo na bílou písečnou pláž, kde se můžete věnovat lenošení či koupání. V ceně výletu je občerstvení na lodi a oběd. Odpoledne návrat do hotelu. Cena cca 85 USD.
8. den: celodenní volno s možností využití fakultativně vodních sportů. V odpoledních hodinách fakultativně lodní výlet na pozorování BIOLUMINISCENCE neboli svítícího planktonu. Po západu slunce budete mít možnost plavat v místech s nejmenších světelným znečištěním tak, aby bylo možné pozorovat tento výjimečný světelný jev. Nejlepší způsob pozorování je z vody se šnorchlovacím vybavením, kdy se kolem vás vaším vlastním pohybem rozsvěcí drobné krystalky planktonu. Cena cca 65 USD.
9. den: ráno odjezd do městečka MONTEZUMA, pěšky krátká túra nejprve po visutých mostech v korunách stromů, poté po udržované cestičce k vodopádům UPPER WATERFALL – možnost koupání či skoků do jezírka pod vodopádem, pro zájemce náročnější úsek cesty po schodech a poté korytem řeky k přes 20 metrů vysokému LOWER WATERFALL. Zpět do města, možnost koupání na pláži MONTEZUMA, zpět na hotel.
10. den: další odpočinkový den u moře, poslední možnosti nákupu suvenýrů a relaxaci v moři či v hotelovém bazénu.
11. den: snídaně, přejezd na letiště a odlet do ČR.
12. den: přílet do ČR

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-San Jose vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, všechny výlety a transfery dle programu klimatizovaným minibusem, 3x ubytování ve ***hotelu se snídaní, 2x večeře, 7x ubytování v *****hotelu s all inclusive, vstup do NP Curú Refuge a NP Manuel Antonio, místní průvodce v NP Manuel Antonio, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 12 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 200 Kč, do 85 000 Kč za 1 950 Kč

Podobné zájezdy