Brazílie - Rio de Janiero s výletem do císařského města a vodopády Yguacú - 2024/25 - CK Poznání
shutterstock_12836927201

Brazílie - Rio de Janiero s výletem do císařského města a vodopády Yguacú

snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Brazílie - Rio de Janiero s výletem do císařského města a vodopády Yguacú
Poleťte s námi objevit toto jedinečné město zábavy, samby a nekonečných bílých pláží s jeho pestrým okolím. Rio je obklopeno horami s tropickým deštným pralesem. V bezprosřední blízkosti města budeme mít možnost spatřit různé druhy opic, vzácné ptactvo či jinou pro nás neobvyklou faunu a floru. Překrásnou polohu města budeme obdivovat během jízdy zubačkou na horu Corcovado se světoznámou sochou Krista Spasitele. Další dech beroucí výhledy na město nás čekají při návštěvě Cukrové homole. Rio nabízí pestré historické centrum, které pulsuje životem nejen během slavného karnevalu. Navštívíme rozličné městské čtvrti, zhlédneme autentickou show samby a budeme relaxovat na vyhlášených brazilských plážích Copacabana, Ipanema a dalších. Zavítáme i do čarokrásné krajiny Varhanovitých hor v brazilském vnitrozemí jejichž centrem je císařské město Petrópolis. Historické centrum plné koloniální architektury, tropických květin a obchodníků s banány přímo vyzývá k pěším procházkám. Pro zájemce bude možnost prozkoumat jedinečné smaragdové pobřeží Costa Verde táhnoucí se na západ od Ria de Janeira. Perlou této oblasti jsou panenské tropické ostrovy v čele s Ilha Grande, které nabízí pravý tropický ráj v podobě divoké vegetace a nádherných pláží. Dále možnost návštěvy lekcí samby nebo prohlídka vyhlášených chudinských čtvrtí - favel. Vypravte se s námi zakusit pravou brazilskou pohostinnost, odpočinout si na báječných plážích a poznat Rio - "úžasné město", jak ho nejen místní nazývají. Po celou dobu zájezdu vás bude doprovázet zkušený český průvodce.

Poznámka: Pro cestování do Brazílie je nutný negativní výsledek testu na Covid-19. Při návratu do ČR je nutné podstoupit test na Covid-19 po příletu.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy do RIO DE JANEIRO, ubytování v hotelu, procházka čtvrtí COPACABANA a relaxování na světově proslulé stejnojmenné pláži.
3. den: snídaně, poté se vydáme na prohlídku malebných čtvrtí SANTA TERESA a CENTRO) UNESCO) s okolní koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a slavnými tramvajemi BONDE, tyto čtvrti jsou vyhlášené pouličními festivaly místních hudebníků a umělců, uvidíme akvadukt LAPA ARCHES, moderní katedrálu CATEDRAL METROPOLITANA, pestrobarevné schodiště ESCADARIA SELARÓN, náměstí PRACA XV DE NOVEMBRO nebo klášterní kostelík SAO BENTO s jedním z nejbohatších sakrálních interiérů křesťanského světa.
4. den: snídaně, půldenní výlet na místní dominantu - horu CORCOVADO se slavnou sochou CRISTO REDENTOR (Krista Spasitele), během cesty lanovkou budeme obdivovat bujnou džungli s nádhernou květenou, která je součástí Národního parku TIJUCA, nahoře si užijeme jedinečné výhledy na město a navštívíme kapličku umístěnou přímo v nitru 30 metrů vysoké sochy, odpoledne relaxace na plážích v centru Ria, večer návštěva jedné z nejautentičtějších show samby v PEDRO DO SAL.
5. den: snídaně, procházka čtvrtí BOTAFOGO a ochutnávka brazilských churros ve zdejších pouličních stáncích, výstup/výjezd lanovkou na CUKROVOU HOMOLI, působivá 396 metrů vysoká skála poskytuje bezkonkurenčně nejlepší výhled na město a okolní tropický deštný prales, cestu na vrchol často zpříjemňují roztomilé opičky Kosmani, následné koupání s místními obyvateli na skryté pláži VERMELHA.
6. den: snídaně, vydáme na celodenní výlet do hornatého vnitrozemí, autobusem vystoupáme podél četných vodopádů skrz tropický prales až do půvabného horského letoviska PETRÓPOLIS ležícího ve výšce 900 m n.m., bývalá letní rezidence brazilských císařů nabízí chladnou oázu plnou koloniální architektury, která je obklopena tropickou vegetací a všudypřítomnými prodavači banánů, navštívíme vyhlášené Císařské muzeum MUSEU IMPERIAL, katedrálu SAO PEDRO DE ALCANTARA s hrobkami posledních brazilských panovníků, skleněný palác PALÁCIO CRISTAL, možnost návštěvy místního pivovaru s muzeem a ochutnávkou různých druhů zdejšího zlatavého moku.
7. den: snídaně, transfer na letiště, přelet do brazilského YGUAZÚ. Z letiště se přesuneme přímo na ubytování, a odpoledne buď relax u hotelového bazénu či procházka městečkem FOX DO IGUAZU, které se nachází v těsné blízkosti argentinských hranic.
8. den: snídaně, celodenní výlet k největší atrakci snad celé jižní Ameriky – vodopád IGUACÚ. Národní park Iguazu se skládá ze dvou národních parků, jeden v Foz de Iguazu (Brazílie) a druhý v Puerto Iguazu (Argentina). Park má rozlohu 252 982 hektarů (67 720 na argentinské straně a 185 262 na brazilské straně).Tyto vodopády v Argentině a Brazílii dokázaly přilákat tolik pozornosti, že téměř současně byly vyhlášeny národními parky (1934 v Argentině a 1939 v Brazílii). A po několika letech a milionech návštěvníků fascinovaných krajinou a zvukem této přírodní atrakce je UNESCO v roce 1984 prohlásilo za místo světového dědictví a znovu potvrdilo výjimečnou této přírodní krásky. Dokonce v roce 2012 byly zařazeny mezi 7 divů světa. Nasedneme u hotelu do mikrobusu, který nás zaveze celodenní prohlídce vodopádů Iguazu. Podíváme se na neuvěřitelné kaskády těchto vodopádů, kterým se přezdívá ĎÁBLŮV CHŘTÁN.
9. den: snídaně, výlet k největšímu technickému divu světa, kterou je bezesporu gigantická hydroelektrárna ITAIPU, která leží Brazílie a Paraguaye. Elektrárna se stavěla plných 9 let a jen např. délka přehradní hráze 7 700 m snad ohromí každého z Vás. Při zpáteční cestě se stavíme i u budhistického chrámu, od kterého je to jen kousek k našemu hotelu. Možnost posledních nákupů suvenýrů. Večer ještě přesun na typickou latinsko-americkou večeři s hudbou a tancem.
10. den: snídaně, transfer na letiště, přelet do Sao Paulo (nebo Rio de Janeiro), nocleh buď v Sao Paulo nebo v Rio de Janeiro.
11. - 12. den: snídaně, odlet a návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Rio de Janeiro vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, transfer z/na letiště, 5x nocleh v ***hotelu se snídaní v Riu de Janeiro, 3x nocleh se snídaní v Iguazu, 1 x nocleh při odletu v Riu či Sao Paulo, výlety dle programu včetně dopravy (mimo fakultativní), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupy do objektů, městská hromadná doprava po Rio de Janeiro, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 900 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 000 Kč

Podobné zájezdy