Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem
Zbývá už jen málo míst na světě, která zůstávají turisticky neobjevená. Jedním z nich je Saudská Arábie. Země se světu otevřela teprve nedávno, a vy můžete stále patřit mezi historicky první turisty, kteří tuto zemi navštíví! Po našich zkušenostech s touto zemí ze zájezdů v roce 2020 a 2021 jsme vybrali to nejzajímavější a obohatili tuto cestu do pravého arabského světa o návštěvu dalších dvou monarchií, Bahrajnu a Kuvajtu. Projedeme nekonečnou pouští, skrze fotogenické pískovcové útvary či horskou krajinou. Setkáme se s místními, pro které budeme doslova atrakcí, jako jedni z prvních Evropanů spatříme starověké nabatejské sídliště MADEIN SALEH a navštívíme tři metropole. Svezeme se po moderní saudské železnici a místní přelety nám umožní podívat se komfortně jak na pobřeží Perského zálivu, tak k Rudému moři. Ubytováni budeme po celou dobu v hotelech, cestovat budeme v malé skupině a s trochou štěstí spatříme i Prorokovu mešitu ve svatém městě Medině.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 31.10. - 09.11.24 čtvrtek - sobota
VYPRODÁNO, Garance odjezdu, průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 24KBS02362
Cena
78 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy.
2. den: přílet do BAHRAJNU. Zájezd zahájíme prohlídkou ostrovního království a nejmenšího státu PERSKÉHO ZÁLIVU. V hlavním městě MANAMA uvidíme bývalou portugalskou pevnost QAL’AT AL-BAHRAIN, mešita AL-FATIH, moderní čtvrť plnou mrakodrapů, kde nás zaujme mimo jiné trojúhelníková stavba BAHRAIN TRADE CENTER.
3. den: snídaně, přes CESTU KRÁLE FADHA (unikátní soustavu mostů a viaduktů o délce 25 km) na pevninu do SAUDSKÉ ARÁBIE. Pobřežním městě DAMMAM nasedneme na moderní "rychlovlak", kterým přejedeme do RIYADHU vzdáleného 450 km. Skrze nekonečnou poušť se do hlavního města dostaneme za necelé 3,5h. Odpoledne prohlídka centra včetně ikonického mrakodrapu SKYBRIDGE, starého města AD-DIRIYAH a pevnosti MASMARK.
4. den: snídaně, přelet do MEDINY. Dle aktuálně platných opatření pro osoby nemuslimského vyznání návštěva svatého města (s výjimkou bezprostředního centra). Dle aktuálních opatření (prosinec 2021) je možné přiblížit se na dohled MEŠITY PROROKA MOHAMEDA.
5. den: snídaně, vyrážíme směrem na sever přes fotogenickou krajinu. Po průjezdu horami se se octneme ve světe plném úchvatných pískovcových útvarů, které nás budou doprovázet až do první turistické oblasti Saudské Arábie – AL ULA. Se západem slunce si vychutnáme pohled na celou oblast z vyhlídky vysoko nad historickým městem. Projdeme se také k nádhernému skalnímu útvaru ELEPHANT ROCK.
6. den: snídaně, návštěva atrakce budoucího světového významu – HEGRA/MADEIN SALEH. Jedná se o unikátní starověké sídliště a pohřebiště NABATEJSKÉHO království. Návštěvy památky významem srovnatelné například s jordánskou Petrou je o to unikátnější, že budete patřit mezi první Evropany v historii, kteří tuto oblast navštíví. Na večer nás čeká ještě prohlídka historické části města AL ULA, kde se ponoříme do pravé arabské atmosféry.
7. den: Dopoledne přejezd k RUDÉMU MOŘI do YANBU. Odpoledne relaxace na plážích. Nocleh v budoucím přímořském letovisku se zachovalou starou čtvrtí.
8. den: po snídani návrat do MEDINY, přelet do KUVAJTU. Transfer na hotel.
9. den: snídaně, celodenní prohlídka moderní metropole KUVAJTU včetně známých věží KUWAIT TOWERS symbolizující moderní ráz města, VELKÉ MEŠITY apod. Transfer na letiště.
10. den: odlet do ČR v brzkých ranních hodinách. Přílet do ČR. V případě pozdějšího odletu je v ceně zahrnut nocleh v hotelu z 9. na 10. den.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Bahrajn/Kuvajt – Praha a místní letenky Riyadh – Medina/Medina – Kuvajt vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, 7-8x ubytování (dle letového řádu viz 9. resp. 10. den) v 3* hotelu ve 2 lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením, 7x snídaně, vlak Dammam – Riyadh, doprava minivanem 5. – 8. den dle programu, místní doprava ve městech dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, víza, ostatní stravu, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj za 8 000 Kč, vízum do Saudské Arábie 4 000 Kč, vízum do Kuvajtu 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč

Podobné zájezdy