Termíny - přidat do oblíbených
07.08.21 - 15.08.2121KSC017298 990 KčPřidat

Černá Hora - Prokletije - Komovi - Vizitor za super cenu ** - chatka

Náročnost 2 klimatizovaný autobus chatka vlastni strava turistika

Týden plný turistiky v oblasti jižní Černé Hory. Čekají Vás vápencová pohoří Prokletije, Komovi a Vizitor a také městečka s památkami z dob osmanské nadvlády.


Úvod:

Během tohoto týdne budete mít možnost poznat panenský kout Černé Hory - Prokletých hor, které vynikají divokou krásou a nedotčenou přírodou, kam donedávna téměř nevkročila lidská noha. Vápencové pohoří Komovi patří spolu s Durmitorem a Prokletijem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Tvoří součást Dinárské horské soustavy a jeho vrcholy se hrdě vypínají nad řekami Tara a Lim. Perličkou je dvoutisícový hřeben Vizitoru v sousedství čarovných Prokletých hor a překrásného Plavského jezera. Před našimi zraky se nám bude odehrávat obrovské přírodní divadlo s nezapomenutelnými přírodními scenériemi, strhujícími výhledy i neuvěřitelnými až kýčovitými panoramaty, která zůstanou navždy zapsány v našich srdcích. Divoké hory a průzračná jezera ledovcového původu tvoří hlavní náplň tohoto zájezdu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
07.08.21 - 15.08.21 21KSC01729 UZAVŘENO 8 990 Kč Rezervovat
08.08.20 - 16.08.20 20KSC01729 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
 • 2. den: dopoledne příjezd k proslulému PLAVSKÉMU JEZERU ledovcového původu, největšímu v Černé Hoře, které se rozkládá mezi dvěma pohořími - Prokletije a Visitor, ubytování na břehu jezera (6 nocí na stejném místě), odpočinek nebo pro zájemce procházka do nedalekého PLAVU - město s. řadou muslimských památek z osmanské doby, z nichž nejznámější je Sultánská mešita, pěšky z Plavu, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5,5 hod., ↑850 m, ↓850 m): pohodový výstup na CECUNSKO BRDO, odkud jsou výjimečné vyhlídky na Plavské údolí, kolem salaší naučnou přírodovědeckou stezkou na vrchol KOFILJAČI (1 825 m), návrat KONJSKIM OBOREM zpět do Plavu na ubytování.
 • 3. den: krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérií, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑950 m, ↓1 050 m): celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch KARANFILU (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, prohlídka muslimského městečka Gusinje, zpět na ubytování.
 • 4. den: výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou - odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, základní varianta (3 z 5, 6 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup lesní pěšinou k salaším osady Štavnik, horský masiv KOMOVI se prudce zdvihá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět na ubytování.
 • 5. den: základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑450 m, ↓900 m): místní dopravou se přesuneme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou „Šťastné jezero“, kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití, zpět na ubytování.
 • 6. den: základní varianta - odpočinkový den (1,5 z 5, 6 hod., ↑250 m, ↓250 m): autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta (3,5 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je možný výstup do masivu pod nejvyšším bodem Černé Hory, vrcholem ZLA KOLATA (2 534 m). Alternativně možnost samostatné (pomocí nahrané trasy v GPS) náročné túry (3 z 5, 6 hod., ↑1 250 m, ↓1 250 m) v překrásném pohoří VISITOR - vápencové pohoří se znaky vysokohorského krasu (nejvyšší vrchol Plana 2 211 m).
 • 7. den: krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vojenském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika pod masivem VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE, návrat na ubytování.
 • 8. den: volné dopoledne, v poledních hodinách odjezd, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR pozdě odpoledne.
 • Poznámka I: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh v 3-5lůžkových chatkách, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: večeře 7-10 EUR (platba na místě) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj v chatce 1 650 Kč/os., 6x místní snídaně 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 405 Kč.
 • Stravování: vlastní stravování, možnost přikoupení snídaní.
 • Ubytování: 6x nocleh v 3-5lůžkových chatkách.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Příplatky a slevy


 • 2lůžkový pokoj v chatce - 1 650 Kč
 • 6x místní snídaně - 700 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 405 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Prokletije Prokletije
Černá Hora Černá Hora
Vizitor Vizitor
Komovi Komovi
Typ zájezduHorská turistika
UbytováníChatka
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájezdy do destinací
Prokletije - zájezdy
Černá Hora - zájezdy
Vizitor - zájezdy
Komovi - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy