Termíny - přidat do oblíbených
23.07.22 - 31.07.2222AAV0175313 490 KčPřidat

Pohodový týden - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s mořem

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Durmitor - Černá Hora - Vydejte se s námi do malebné horské krajiny, kde jsme pro Vás připravili nenáročnou turistiku kolem jezer pod majestátnými vrcholy, popřípadě do sedel a náhorních luk s překrásnými, dech beroucími výhledy.


Úvod:

Na poměrně malém území se nachází jedno z nejmalebnějších a nejznámějších pohoří Černé Hory - Durmitor, který se svými 48 štíty vyšších 2 000 m, 18 jezery, 5 kaňony a 748 prameny bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Vydejte se s námi do malebné horské krajiny, kde jsme pro vás připravili nenáročnou turistiku kolem jezer pod majestátnými vrcholy, popřípadě do sedel a náhorních luk s nádhernými výhledy. Na své si přijdou i zdatnější turisté, pro které jsou připraveny hřebenové cesty a výstupy na místní velikány s panoramatickými pohledy do širého okolí. Neopomineme ani severní část pohoří, kde se dravou silou prodírá nejdelší černohorská řeka Tara největším evropským kaňonem hlubokým až 1 300 m a dlouhým 130 km. Na své si opravdu přijde každý a věříme, že budete odjíždět se spoustou turistických zážitků. Ubytováni budeme v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí. A bonus na závěr. Nedávno byla dokončena významná zkratka přímo z Durmitoru k moři. Využijeme ji a vy můžete půl dne relaxovat u moře.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
23.07.22 - 31.07.22 22AAV01753 13 490 Kč Rezervovat
24.07.21 - 01.08.21 21AAV01753 Uplynulý termín
25.07.20 - 02.08.20 20AAV01753 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Černá Hora - Durmitor - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
 • 2. den: ranní zastávka na kávu v sedle na hranici NP, příjezd do černohorského horského střediska v NP DURMITOR - ŽABLJAK, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika (procházka) k ledovcovému CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem Malého a Velkého jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do SEDLA, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓500 m): okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa ZELENI VIR a dále kolem jedinečné ukázky geologické činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedoucí k autobusu. Alternativně lze vystoupat na osamělý vrchol SEDLENA GREDA (350 m převýšení) s jedinečným výhledem na Durmitor a černohorsko-bosenské pohraniční pohoří. Těžší varianta (3 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓750 m): pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol pohoří BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), odkud budete mít celý Durmitor jako na dlani. Zpět stejnou cestou nebo okruhem jednodušší varianty. Odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓850 m): lanovkou (pokud nepojede, tak pohodová túra na SKRČKO JEZERO) na SAVIN KUK (2 313 m n. m.). Zpět na ubytování příjemnou cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., ↑250 m, ↓1 000 m): pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou „tatranskou“ cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování. Večeře v hotelu.
 • 5. den: snídaně, základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓250 m): odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy - TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace, večeře.
 • 6. den: snídaně, základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑650 m, ↓650 m): pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost koupě ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě trasy nás zavedou k jezeru a poté zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑750 m, ↓750 m): pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošinu Durmitoru - CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Cestou možnost ochutnat místní pálenku a čerstvé sýry na salaši. Okruh nazpět na ubytování vede krasovým terénem. Večeře na hotelu.
 • 8. den: snídaně, přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory.
 • 9. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: 6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 405 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 405 Kč

Černá Hora - Durmitor
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Durmitor Durmitor
Černá Hora Černá Hora
Typ zájezduPohodové týdny v Alpách
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájezdy do destinací
Durmitor - zájezdy
Černá Hora - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy