Termíny - přidat do oblíbených
14.01.22 - 23.01.2222GOA0111941 990 KčPřidat
13.04.22 - 22.04.2222GOA0150742 990 KčPřidat
11.05.22 - 20.05.2222GOA0150841 990 KčPřidat

Indická Goa - kráska Orientu

Děti vítány Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze snidane

Pobytově-poznávací zájezd s jednodenními výlety po oblasti, kterou Portugalci v 15. st. pojmenovali GOA. Jedná se o nejvíce prosperující svazový stát Indie omývaný čistými plážemi Arabského moře. Užijete si ubytování ve 4hvězdičkovém hotelu s bohatou snídaní ale i lodní výlet se šnorchlováním a grilováním.


Úvod:

Už jste slyšeli o Goe, maličkém kusu země v obří Indii s úchvatnými západy slunce a stejně magickými úplňky nad Arabským mořem? O malém státečku s nespornou portugalskou minulostí lemovaném dlouhými plážemi s bělostným pískem, kde si odpočinete tak daleko od civilizace starého kontinentu a zároveň se necháte unášet vůní i chutí koření všudypřítomného v unikátní regionální kuchyni? Ještě ne? Tak neváhejte, pojeďte s námi poznat tento kout Indie, pojeďte se seznámit s „kráskou Orientu“! Provází M. Mitáš.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.01.22 - 23.01.22 22GOA01119 GARANCE ODJEZDU 41 990 Kč Rezervovat
13.04.22 - 22.04.22 22GOA01507 42 990 Kč Rezervovat
11.05.22 - 20.05.22 22GOA01508 41 990 Kč Rezervovat
02.04.21 - 11.04.21 21GOA01507 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do Indie.
 • 2. den: přílet do GOY, transfer na ubytování do ****hotelu na břehu Arabského moře, které leží nedaleko pohádkové pláže s bělostným pískem a malebnými chýšemi z palmového listí, kam si můžete v rámci odpoledního nebo podvečerního poznávání okolí hotelu dojít na vynikající šťávu z čerstvého kokosu, anebo rovnou na tradiční kořalku „feni“ destilovanou z plodů kešu a kokosové šťávy.
 • 3. den: po snídani se vydáme na výlet do severní Goy, při kterém zastavíme u několika pláží, abychom okusili teplý písek a průzračnou vodu. Dorazíme k vesničce VAGATOR s červenými valy čaporské pevnosti a širokou pláží BIG VAGATOR BEACH - koupání, navštívíme i sousední, schovanou pláž OZRAN, na jejímž jižním konci stojí jakési kavárničky nabízející něco malého, ne však nic nudného, k zakousnutí. Výtečné jsou hlavně čerstvé mořské ryby na grilu připravené. A pak už se přesuneme kousek dále, na samé úpatí mysu vybíhajícího od Vagatoru, do vesnice ČAPORA, jejímž hlavním zdrojem financí je prodej ryb a stavby lodí, díky čemuž si zachovala svůj příjemný a nezávislý způsob života. My vyšplháme pěšky po cestě na kopec, jemuž vévodí ruina pevnosti s hradbami z červeného kamene, kterou zde postavili Portugalci v r. 1617 a ze které je úžasná vyhlídka. Dále pokračujeme do vesnice ARAMBOL, za kterou leží rajská pláž PARADISE obehnaná strmými útesy. Pokud už budete mít v dnešní den slané vody dost, můžete vyzkoušet vedlejší jezírko se sladkou vodou, která pochází z horkého vřídla, a bahno na břehu jezírka obsahuje velké množství síry s léčivými účinky. K večeru se vrátíme zpět na ubytování do našeho hotelu.
 • 4. den: snídaně, volný den, relaxace na pláži.
 • 5. den: snídaně, lodí odplujeme na celodenní výlet na tropický ostrov GRAND ISLAND (při plavbě můžeme zahlédnout i delfíny), abychom si zašnorchlovali nebo si jen tak lehli na pláž a opalovali se, následuje indické barbecue, večer návrat zpět do hotelu.
 • 6. den: snídaně, dnes nás čeká putování za kulturou do vnitrozemí Goy. Dnes odjedeme k nejvyšším vodopádům v Indii, k vodopádům DÚDHSAGAR ležícím v horách Západního Ghátu a zároveň v přírodní rezervaci BHAGVÁN MAHÁVÍR, která je útočištěm levhartů, jelenů, gaurů a slonů. Vodopády se řítí z výšky 600 m obrovskou rychlostí v mohutných kaskádách do zelené tůně. Budete doslova okouzleni půvabem okolní krajiny s tropickými lesy. Tím však dnešní nabitý den nekončí! Při cestě zpět prozkoumáme okolí města PONDA, kde se v rozsáhlých údolích rozprostírá asi tucet hinduistických chrámů ze 17. - 18. st., které čekají na nás, abychom se nechali unést pradávnou atmosférou hinduistických božstev, která jsou pravidelně uctívána tisícem poutníků, jež přicházejí i z okolních indických států. Abychom poznali všechny, museli bychom tu zůstat spoustu dnů, proto navštívíme ty nejzajímavější - nejbohatší chrám ŠRÍ MANGUEŠ s rozsáhlou posvátnou vodní nádrží zasvěcený Šivovi a ŠRÍ MAHALSA zasvěcený Višnuovi. Večerní prohlídku věnujeme městu STARÁ GOA (VELHA GOA), které bývalo hlavním městem portugalské Indie. Prohlédneme si například baziliku Bom Jesus s hrobkou Františka Xaverského nebo kostel sv. Františka z Assisi. Návrat na hotel ve večerních hodinách.
 • 7. den: snídaně, volný den, individuálně možnost výletu motorkovým taxíkem do exotického letoviska ANDŽUNA s možností nákupu tradičních suvenýrů v podobě stříbrných šperků, výrobků z papíroviny, pestrobarevných tkaných výrobků apod.
 • 8. den: snídaně, dopoledne dorazíme do PŘÍRODNÍ REZERVACE BONDLA výjimečné pro bohatou flóru (smíšené opadavé lesy), ale také pro zajímavé druhy divokých zvířat - divoká prasata, opice, indičtí bizony gauři, hyeny, levharti či gazely. Do zeleného městečka LUTOLIM s koloniálními paláci z dob největší slávy portugalského impéria zavítáme v pozdním odpoledni. Jak se zde žilo před sto lety nám povypraví pracovníci skanzenu ANCESTRAL GÓA. Pak se po klikaté cestě přesuneme na krásnou pláž, kterou si místní zarputě brání před výstavbou komerčních objektů. Večer si užijeme poslední společnou rozlučkovou góanskou večeři (rybí speciality).
 • 9. den: snídaně, poslední nákupy, odlet domů.
 • 10. den: přílet do ČR.
 • Poznámka I: v případě nepříznivé návaznosti letů do Goy může být do programu 2. dne navíc na náklady CK zařazena prohlídka Bombaje a do Goy se přiletí až v pozdních večerních hodinách.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Goa včetně let. tax a poplatků v max. výši 18 500 Kč, transfery klimatizovaným minibusem a džípy k vodopádu Dúdhsagar, lodní výlet na ostrov Grand Island vč. barbecue a nápojů, 7x ubytování v hotelu**** se snídaní, 1x góanská večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, vízum (orientační cena z r. 2020 je 2 500 Kč), 6x večeře 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 750 Kč, do 80 000 Kč za 1 350 Kč.

Příplatky a slevy


 • vízum - 2 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 750 Kč
 • 6x večeře - 3 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 350 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Indie Indie
Goa Goa
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 4*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Indie - zájezdy
Goa - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Pavlína a Pavel Brahovitermín: 26.03. - 4.4.2017

Vážení,
dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozdravili a popřáli Vašemu konání i nadále plno úspěchu v organizaci a výběru zájezdů pro nás. Účastnili jsme se leteckého poznávacího zájezdů INDICKÁ GOA - KRÁSKA ORIENTU vedeného Vaším průvodce panem Mg. Markem Bejrem.

Dovolte, abychom alespoň touto cestou vyjádřili naprostou spokojenost jak s obsahem a náplní celého zájezdu, tak především s obětavou prací výše jmenovaného průvodce pana. Pan Mgr. Bejra, který opravdu vyhověl každému byť jen splnitelnému přání a po celou dobu zájezdu Praha - Goa - Praha byl naším skutečným průvodcem.

Velice oceňujeme i jeho znalosti tamní země a navíc i jeho přístup k nám všem. Byla to pod jeho vedením opravdu prima parta a tak naše poděkování ještě jednou patří jak Vaší cestovní kanceláři, tak především panu Mgr. MARKU BEJROVI.

Díky . Srdečně a s úctou zdraví Pavlína a Pavel Brahovi

Eva Jonášovátermín: 26.03. - 4.4.2017

Dobrý den.Včera jsem se vrátila ze zájezdu vaší CK-Goa.Byla jsem spokojená (i když skanzen bych vynechala a vodopády mě nenadchly). Chtěla bych vyzdvihnout práci průvodce Marka Bejra,který se o nás bezvadně staral.Těším se zase na nějaký zájezd s vaší CK.Přeji hezký den.EVA JONÁŠOVÁ

Podobné zájezdy