Termíny - přidat do oblíbených
21.05.21 - 29.05.2121WEN0104315 490 KčPřidat
12.09.21 - 20.09.2121WEN0104415 490 KčPřidat

Itálie - Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku k moři na kole

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika

Báječná cyklostezka Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku skrz Jižní Tyrolsko, Benátsko až k Jadranu.


Úvod:

Tato cyklostezka nás zavede z Brennerského průsmyku až k Jaderskému moři. Pojedeme převážně stezkou podél nejznámějších řek a jezer jižního Tyrolska, cestou nás budou obklopovat fantastické vrcholky Dolomit. Projedeme i nejhezčími městečky jako je Bruneck či Cortina di Ampezzo, cestou zbyde čas i na to, abychom se pokochali atmosférou jedinečných údolí, ochutnat vynikající jihotyrolské víno či absolutně vyladěnou italskou zmrzlinu. Ukončení zájezdu po 370 km na kolech máme v blízkosti Benátek, takže bude možnost i nakouknout do tohoto světoznámého městečka. Po celou dobu vás bude doprovázet zkušený průvodce a pro ty, kteří nejsou tak zdatní bude možnost i zkrácení cyklotúr naším autobusem. Po cestě je dostatek míst, kde se lze občerstvit. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
 • 2. den: ranní příjezd do BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU. První etapu našeho putování zahájíme na Rakousko - Italském pomezí ve výšce 1 374 m n. m. Odtud po proudu řeky EISACK sklesáme 650 m výškových k vesničce AICHA. Dále nás cyklostezka proti proudu řeky RIENZ povede až k městu BRUNECK, třetího největšího města Jižního Tyrolska. Zde budeme mít možnost návštěvy historického centra tohoto překrásného jihotyrolského městečka (65 km, ↓700 m na 50 kilometrech, poté ↑100 m na 15 kilometrech). Ubytování a nocleh.
 • 3. den: po snídani pojedeme pozvolným stoupáním dále proti proudu řeky kolem jezer OLANGER SEE a TOBLACHER SEE s úchvatnými výhledy na skupinu skalních štítů Tre Cime vyjedeme až do sedla PASSO CIMABANCHE (1 530 m n. m.). Odsud nás čeká sjezd do CORTINA DI AMPEZZO, nad kterým ční největší velikán dolomitských obrů a to TOFANA DI MEZZO (3 244 m). Městečko je také známo jako populární středisko zimních sportů, kde se v roce 1956 konaly zimní olympijské hry (75 km, ↑700 m na 60 kilometrech, poté ↓300 m na 10 kilometrech). Dojezd na ubytování, nocleh.
 • 4. den: snídaně, cyklostezka nás tentokrát povede údolím řeky BOITE do městečka PIEVE DI CADORE, rodiště proslulého renesančního malíře Tiziana Vecelli. Zde se napojíme na stezku podél známé řeky PIAVE, jejíž tok nás zavede do městečka PONTE NELLE ALPI (70 km, ↓850 m). Dojezd na ubytování, nocleh.
 • 5. den: snídaně, poté kolem jezer LAGO DI SANTA CROCE, LAGO MORTO a LAGO DELL RESTELLO až k říčce FIUME MESCHIO, která nás zavede do malebného městečka VITTORIO VENETO. Dále po vedlejších silnicích dojedeme do města CONEGLIANO, nad nímž se tyčí pozůstatky hradu z 10. století, který je výraznou dominantou města. Město samo je známé pro své kvalitní víno, především suché bílé Prosecco a je domovem nejstarší a nejprestižnější vinařské školy (55 km, ↓350 m). Ubytování, nocleh.
 • 6. den: po snídani nasedneme opět na kolo a s Alpami za zády se cyklostezka klikatí po místních silničkách a cestách tak, aby se vyhnula hlavním tahům. Budeme projíždět malebné italské vesničky, ještě jednou překročíme mohutnou řeku PIAVE a dojedeme do srdce hlavního města provincie Benátsko, do TREVISO. Historické město s mnoha pamětihodnostmi leží na soutoku dvou říček, proto řadu ulic tvoří kanály (55 km, ↓300 m). Dojezd na ubytování, nocleh.
 • 7. den: po snídani nás čeká poslední etapa našeho putování. Pojedeme lesními parky po břehu meandrující říčky FIUME SILE, která nás doprovodí až k našemu vysněnému cíli, Jaderskému moři. Cyklostezka nás povede okolo Benátské laguny, která je společně s Benátkami zapsána na seznam dědictví UNESCO k městu JESOLO pyšnící se 15 km dlouhou písčitou pláží (60 km, rovina). Ubytování, nocleh.
 • 8. den: snídaně, celodenní relaxace u moře či místní hromadnou lodní dopravou návštěva BENÁTEK. Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na Caorle. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 6x nocleh, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 405 Kč.
 • Stravování: 6x snídaně.
 • Ubytování: 6x nocleh. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.
 • Umístění: Itálie - Bruneck, Jesolo, Benátky

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 405 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Itálie Itálie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha
Zájezdy do destinací
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist