Z Toskánska až do Říma na kole - Via Francigena - 2024/25 - CK Poznání
italie-via-francigena-2020-2

Z Toskánska až do Říma na kole - Via Francigena

11denní zájezd
  Náročnost 2.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Předběžné pokyny k zájezdu
Via Francigena je poutní stezka vedoucí skrz celou západní Evropu. Rodí se v anglickém Canterbury a vede až do slovutného Říma. My si vybereme poslední, zřejmě nejkrásnější úsek, který vede trasou, kudy v dávné minulosti kráčel svatý Petr a František. Naše trasa povede vysněnou italskou krajinou napříč Toskánskem a Laziem. Cykloputování nás provede zvlněnou krajinou plnou cypřišových alejí a vinic s osamělými statky a vesnicemi na vrcholech kopců, které jsou typické pro tuto oblast. Pro zastávky a odpočinek navštívíme i místa zapsaná na seznamu památek UNESCO a nepočítaně známých i neznámých historických měst i vesnic, z nichž většina je sevřena v středověkých hradbách. Některá místa jistě překvapí a okouzlí i ty, kteří si myslí, že Itálii již znají. Po trase nás uvítá i několik vinařství, kde můžeme zastavit na sklenku Chianti Classico, či pro tuto oblast unikátního bílého Vernaccia.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Termíny a ceny

Termín 25.05. - 04.06.24 sobota - úterý
VYPRODÁNO, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24RIC01583
Cena
20 490 Kč
cena za 11 dní
Termín 10.09. - 20.09.24 úterý - pátek
GARANCE ODJEZDU, průvodce: R. Tomín
Kód termínu 24RIC01584
Cena
20 490 Kč
cena za 11 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: odpolední příjezd na ubytování do San Gimignana. Odpoledne ještě dostatek prostoru na prohlídku SAN GIMIGNANA , kterému se přezdívá středověký Manhattan.
3. den: snídaně. Nasedneme na kola a pokračujeme krajem plným vinic a alejí. Průjezd hradebními branami a starým centrem městečka  COLLE DI VAL D´ELSA  a poté mezi zahradami a kamennými zídkami vystoupáme k vesnici  MONTERIGGIONE . Tato vesnice má pouze rozlohu jako fotbalové hřiště, ale Sienští ji ve 13. století opevnili pásem hradeb s věžemi. V této kráse se uchovala dodnes. Den ukončíme příjezdem do "podle mnoha návštěvníků" nejúžasnějšího středověkého města Evropy - SIENY (UNESCO). Město po několik staletí soupeřilo se svým rivalem Florencií. Svůj zápas Siena prohrála, ale pro návštěvníky zde zůstalo náměstí PIAZZA DEL CAMPO - dějiště slavného dostihu Palio, nedostavěná katedrála IL DUOMO a množství gotických paláců. Nocleh v blízkosti tohoto světoznámého města (cca 50 km).
4. den: po snídani začneme den příjemným sjezdem do údolí  VAL D´ORCIA  (UNESCO), které se zaslouženě dostalo na seznam světového kulturního dědictví, neboť Sienští měšťané zde po generace budovali kulturní krajinu plnou opevněných vesnic, políček a vinic. Přes bývalý gotický špitál Cuna přijedeme k vinařství CAPARZO, kde můžete zakoupit mnoho ročníků červených vín. Trasa nás dovede do mnohým neznámého krásného městečka SAN QUIRICO D´ORCIA, kde nás uvnitř hradeb přivítá příjemná ospalá atmosféra téměř bez turistů (cca 55 km).
5. den: snídaně a poté nás cypřišové aleje dovedou přes miniaturní "orlí hnízdo" kamennou vesničku Vignoni do lázeňského městečka BAGNO VIGNONI (UNESCO), kde mají unikátní náměstí tvořené bazénem s bublající sirnou léčivou vodou. My cyklisté jistě oceníme možnost vykoupat se zdarma opodál v dalším léčivém sirném prameni ve volné přírodě. Po kúře již opustíme Toskánsko a cesta pokračuje ke starobylé pevnosti Radicofani pod kterou se nachází malé lázeňské městečko Bagni San Filippo. Zdejší léčivá voda je výjimečná tím, že obsahuje bílou prachovou substanci, převážně z vápníku (cca 45 km).
6. den: snídaně, ranní sjezd do údolí říčky Paglia. Italským venkovem po prašných cestách přes malebné městečko Proseno doputujeme do Acquapendente. Pohodový sjezd do letoviska Bolseny nám zpříjemní panoramatické výhledy na  LAGO DI BOLSENA . Toto jezero je se svými 114 hektary 5. největší v Itálii a jeho kruhovitý tvar vás ujistí o jeho původu. Jezero je zaplavenou obří sopečnou kalderou. Odpoledne volno u jezera, relaxace (cca 55 km).
7. den: snídaně, zahradami a lesy, kde je možnost občerstvit se z pitných pramenů, nás stezka dovede do MONTEFIASCONE, dalšího střediska na břehu jezera a centra proslulé vinařské oblasti DOC EST! EST!! EST!!!. Odtud je již blízko k dalšímu architektonickému skvostu, městu  VITERBO s papežským palácem a katedrálou San Lorenzo. Po cestě budeme mít možnost relaxace v sirných lázních (cca 40 km).
8. den: snídaně, lískooříškovými plantážemi se dostaneme do center osídlení starověkých Etrusků. Projedeme vesnicí VETRALLA, která je postavená z jemně oranžových kamenů. Projedeme dvě příjemná starobylá městečka CAPRANICA a SUTRI, kde již místy v měkké sopečné tufové hornině uvidíme uměle vytesané jeskyně či sýpky. Za Sutri nás cyklostezka vede podél etruských hrobek a sousedního římského divadla, která jsou vytesána v poddajné sopečné hornině. Dojezd na ubytování do okolí CAMPAGNANO DI ROMA (cca 65 km).
9. den: snídaně, cestou mezi zelenými pahorky okolo renesančního kláštera SANTURIO DELLA MADONA DEL SORBO do přírodního parku Parco di Veio, kde vás již na předměstí Říma překvapí zelený svěží les a koňské farmy. Přes městečko FORMELLO mírným sjezdem údolím potoka až na předměstí Říma k řece Tevere (Tiber). Příjezd po asfaltové Tiberské cyklostezce až do centra ŘÍMA (UNESCO). Stezka se line po říční náplavce a nerušeně nás dovede k Andělskému hradu u hradeb Vatikánu a poté i ke Koloseu a dalším antickým památkám (cca 60 km).
10. den: snídaně. Dopoledne ještě můžeme strávit návštěvami památek Říma nebo přejet k moři za pár minut. Fiumicino je letovisko s rozlehlými písečnými plážemi a množstvím restaurací. Na jaře i na podzim se můžeme koupat v příjemně teplém moři. (cca 30 km), večer odjezd do ČR.
11. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: hotel

penziony/hotely.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 8x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 000 Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 825 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

T
Irena T.    Veseli nad Moravou
100%
Velmi vstřícný přístup hlavního vedoucího zájezdu,který nám sdělil i historii navštívených měst.Zajímavá trasa..moc hezkà.Řidič busu ochotný,.Ubytování na úrovni
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
9. 06 2024
O
Pavel O.    Kutná Hora
90%
velmi příjemná destinace a celkem dobře zvolená trasa, adekvátně vybrané ubytování, pohodlný autobus
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
6. 06 2024