Okolím Loiry mezi zámky a vinicemi k moři - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
  Náročnost 2
snídaně stravasnídaně různé ubytovánírůzné autokarem dopravaautokarem
Loira, notoricky známá řeka s putováním a prohlídkami od zámku k zámku. V našem pojetí je putování tímto krajem trochu odlišná záležitost. Vzhledem k délce řeky Loiry (1023km) jsme vybrali cyklistické etapy tak, abychom ukázali rozmanitost tohoto kraje jak po stránce kulturní , tak i po stránce přírodní a kulinářské.
Putování je pojato jako typická cyklisticky uvolněná část, kde si každý může najít to své. Můžete putovat od zámku k zámku, od prohlídky k prohlídce, jiný může preferovat ochutnávky místní gastronomie a někdo si užije čistou přírodu. Jediným omezením je dojet večer na ubytování a nezapomenout se v nějakém zajímavém sklípku či hospodě.
Většina dálkových cest musí končit u moře. Proto se poté, co projedeme krajem vinic a oblast ztratí svou atraktivitu, přesuneme přímo k ústí řeky Loiry k Atlantickému oceánu, kde nás na závěr čeká dvoudenní romantická projížďka podél písečných pláží, které se střídají s divokými skalisky. Po cestě bude mnoho možností koupání, odpočinku a občerstvení. Po poslední cestě na konec blízkého přílivového ostrova v Atlantickém oceánu, vyrazíme k večeru směr domů.

Poznámka: počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou
příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta. Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň

Termíny a ceny

Termín 05.06. - 14.06.24 středa - pátek
UZAVŘENO
Kód termínu 24LOR01561
Cena
27 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 20.09. - 29.09.24 pátek - neděle
UZAVŘENO
Kód termínu 24LOR01562
Cena
27 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách.
2. den: průjezd Francií a příjezd v odpoledních hodinách do města ORLÉANS na ubytování. Čeká nás večerní prohlídka slavného města s krásnou katedrálou a bohatým nočním životem v přilehlých uličkách starého města.
3. den: Po snídani vyjedeme z Orléans po levém břehu řeky Loiry a dojedeme do příjemného městečka MEUNG-SUR-LOIRE s jedním z největších a nejstarších hradů v této oblasti. Pak dojedeme podél řeky do městečka BEAUGENCY a dál po levém břehu do Saint-Dyé-sur-Loire, kde můžeme odbočit a cca po 6 km dojet k zámku CHAMBORD, největším renesančním zámku na Loiře. Odtud pak podél řeky Le Cosson dojedeme cca po 20 km na ubytování do krásného královského města BLOIS s nádherným královským zámkem (65 km).
4. den: Po snídani vyjedeme z Blois a pojedeme po levé straně řeky až do CHAUMONT-SUR-LOIRE s velkým zámkem s rozlehlými zahradami. Kousek za městem pak odbočíme od řeky a přes Valliéres-les-Grandes po cca 25 km dojedeme k úžasnému zámku CHENONCEAU, postaveném přes řeku Le Cher. Následně pak pojedeme cca 10km proti proudu řeky na ubytování do městečka MONTRICHARD VAL DE CHER s vyhlášenou písečnou pláží u řeky (55 km).
5. den: Po snídani vyjedeme z hotelu podél řeky směrem na Chisay-en-Touraine (4 km), kde přejedeme řeku La Cher na druhou stranu a po levé straně řeky pohodovou cestou dojedeme opět až k zámku Chenonceau s nádhernými výhledy na zámek nad řekou z druhé strany řeky. Pojedeme dál podél řeky až k dalšímu mostu (12 km), kde přejedeme na druhou stranu. Za mostem vpravo podél vody (cca 300 m) je zajímavé bistro nad řekou. Dál pak po silnici projedeme vesničku CIVRAY-DE-TOURAINE, kde si můžeme odskočit do příjemného sklípku s vínem Caves du pére Auguste. Po občerstvení dojedeme do AMBOISE, kde navštívíme park Leonardo da Vinci se zajímavými netradičními instalacemi dle uměleckých děl Leonarda. V zámečku u parku Leonardo da Vinci prožil své poslední roky. Pak projedeme středem Amboise s množstvím restaurací a dalším vinným sklípkem v hradební zdi zdejšího zámku. K večeru dojedeme do TOURS s impozantní katedrálou a večerním životem v blízkých uličkách starého města. Ubytování v okolí (65 km)
6. den: Vyjedeme od ubytování k řece Le Cher na jižním okraji Tours a pak podél levého břehu příjemnou krajinou dojedeme k SAVONIÉRES (16 km) a před ústím řeky Cher přijedeme k zámku VILLANDRY (20 km) s nádhernými zahradami. Po dalších 3 km dojedeme znova k Loiře v místě, kde se spojuje s řekou Cher. Podél Loiry dojedeme do BRÉHÉMONTU (33 km). Dalším cílem je městečko a mohutný zámek v RIGNY-USSÉ. Můžeme tak jet dál podél Loiry anebo romantičtěji kolem řeky L’Indre. Z Rigny-Ussé dál přes Huismes dojedeme do CHINONU (56km), města s mohutným rozlehlým hradem a skvělým vínem ve vinném sklepu Le Clos de l'Echo. (60 km)
7. den: Od ubytování vyjedeme směrem k mostu přes řeku La Vienne. Přejedeme na levou strany řeky, abychom se po 4 km vrátili dalším mostem zpět na pravou strany řeky a pak projeli krajinou až k ústí řeky Va Vienny do Loiry, kde opět přejedeme most a dostaneme se do městečka CANDES-SAINT-MARTIN (20km). Poté pojedeme podél Loiry (24km) a přes vesničku TURQUANT projedeme ihned mezi vinice nebo pokračujeme podél řeky a do vinic zahneme až v Souzay-Champigny. Vinicemi dojedeme až k impozantnímu hradu před městem SAUMUR, jehož počátky sahají až do 10. století. Pak dojedeme na ubytování. (38km). Odpolední či večerní prohlídka zajímavého městečka s množstvím vinných sklípků a možností ochutnat skvělá vína Crémant vyráběná tradičním způsobem.
8. den: Po snídani přejezd naším busem do SAINT NAZAIRE. Od ústí řeky Loiry přes městečko Saint-Brevin-les-Pins pojedeme kolem mořského pobřeží s možností zastávek na širokých písečných plážích, které se střídají s kamenitými pasážemi. Cestou cca po 10 km si můžeme prohlédnout zajímavý menhir PIERRE ATTELÉE. Pak dál kolem pobřeží až k výběžku s muzeem Semafor. (24km). Odtud pestrou pobřežní krajinou přes Préfailles a Sainte-Marie-sur-Mer až do PORNICU na ubytování. (38 km).
9. den: Vyjedeme od ubytování podél oceánu a pojedeme až ke konzolovému mostu, přes který se dostaneme na přílivový ostrov ÍLE DE NOIRMOUTIER (cca 40km). Přejedeme na ostrov, který si projedeme až na konec do části L’HERBAUDIÉRE s množstvím restaurací a vyhlídkami na oceán. Celkem cca 65km. V pozdním odpoledni odjezd domů.
10. den: dojezd do ČR v dopoledních hodinách.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: různé

hotely/penziony.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 7x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 750 Kč, přeprava elektrokola 1000 Kč