Drauradweg - Z Dolomit do slovinských termálů - 2024/25 - CK Poznání
shutterstock_222947851

Drauradweg - Z Dolomit do slovinských termálů

9denní zájezd
  Náročnost 2
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Za svůj původně slovanský název vděčí řeka Dráva velmi živému, tedy dravému charakteru svého horního toku. V roce 2019 byla Drávská cyklostezka ohodnocena prestižním německým cyklistickým klubem ADFC nejvyšším pětihvězdičkovým oceněním. Tato perfektně značená, 400 km dlouhá dálková trasa nás povede třemi státy: Itálií, slunným jihem Rakouska a Slovinskem. Jede se po asfaltových nebo štěrkových cyklostezkách a ve Slovinsku pak po malých, klidných venkovských silnicích. To vše za podpory našeho autobusu, který nám bude zavazadla převážet do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné možnosti na občerstvení a ochutnávky specialit. Profil trasy není jen rovinatý, ale obzvláště ve Slovinsku se cesta houpe vysoko nad řekou s výhledy na okolní horstvo. O osvěžení není nouze, neboť trasa protíná korutanskou jezerní pánev s řadou oblíbených jezer, k nimž lze zajet i na kole: Millstätter See, Weissensee, Faaker See, Wörthersee, Klopeiner See a mnoho dalších. Projedeme také historickými jádry měst Lienz, Spittal an der Drau, Villach a Maribor. Naši pouť pak zakončíme ve vyhlášených termálních lázních Terme Ptuj nebo v Radinci s dostatkem času na relaxaci.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Termíny a ceny

Termín 25.05. - 02.06.24 sobota - neděle
UZAVŘENO
Kód termínu 24DWG01866
Cena
19 490 Kč
cena za 9 dní
Termín 24.08. - 01.09.24 sobota - neděle
Kód termínu 24DWG01867
Cena
19 490 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd v podvečerních hodinách z ČR do Itálie.
2. den: ranní příjezd k malebnému jezeru TOBLACHER SEE ležícím na úpatí Lienzerských Dolomit v nadmořské výšce 1259 m n.m. Odtud se vydáme k pramenům Drávy a italsko-rakouským hranicím. Provázet nás bude působivé panorama skalních věží a štítů Lienzerských Dolomitů. Dlouhým sjezdem kolem soutěsky GALITZENKLAMM nás trasa zavede do historického jádra okresního města LIENZ pyšnícího se několikasetletou tradicí.
3. den: korutanskou bránou opustíme Východní Tyrolsko a stále ještě dravá řeka nás bude doprovázet v našem putování dále do zajímavého historického města SACHSENBURG. Po průjezdu MÖLLBRÜCKE kolem soutoku s řekou Möll dorazíme do okresního města SPITTAL AN DER DRAU s nekrásnější renesanční stavbou Rakouska, zámkem Porcia. Město bylo založeno roku 1191 jako "špitál” - ubytovna pro poutníky a cestující.
4. den: po snídani budeme pokračovat širokým údolím podél již "línější" řeky jabloňovými sady do druhého největšího města Korutan, VILLACHU. Zajímavá alternativní trasa kolem jezera MILLSTÄTTER SEE nabízí kopcovitý terén s možností osvěžení v průzračně čisté vodě. Cesta za Villachem pak patří k nejrozmanitějším úsekům celé Drávské cyklostezky a krátkou zajížďkou se dostaneme k jezeru FAAKER SEE, které nás přivítá tyrkysovou barvou.
5. den: dále budeme pokračovat po dobře sjízdných hrázích až do údolí ROSENTAL. Působivé útesy, hrady a jezera poskytují malebnou rozmanitost. Kolem města FERLACH, které se proslavilo po celém světě svou tradicí puškařského řemesla, doputujeme k jezeru KLOPEINER SEE, které s teplotou vody kolem 29 °C patří k nejteplejším alpským jezerům.
6. den: také další část trasy nabízí různorodost. Většinou zalesněné svahy klesají strmě dolů k řece Drávě. Proto cesta vede velmi často trochu dál od řeky po klidných silničkách v údolí JAUNTAL. Zvláštní atrakcí je nejvyšší železniční most ve střední Evropě JAUNTALBRÜCKE (96m), nebo visutý most ST. LUCIA. Dlouhým sjezdem doputujeme až do nejnižšího bodu v Korutanech, městečka LAVAMÜND kde překročíme rakousko-slovinské hranice a přivítá nás první slovinské město DRAVOGRAD.
7. den: slovinská cyklostezka vede pěknou krajinou přes klidné, odlehlé vesnice, kde v místních restauracích můžeme ochutnat slovinské speciality. Pohořím POHORJE se cyklostezka houpe vysoko nad řekou a před sjezdem k městu RUŠE se nám otevřou daleké výhledy do vinařské kotliny v okolí Mariboru.
8. den: závěrečná etapa našeho putování nás zavede přímo do srdce druhého největšího slovinského města, MARIBORU, významného kulturního i hospodářského centra severovýchodní oblasti. Zde, přímo na břehu DRÁVY, roste nejstarší vinná réva na světě zapsaná do Guinessovy knihy rekordů. Podél řeky rozvolněnou krajinou dorazíme do cíle naší poutě, historického městečka PTUJ, jež je považováno za nejstarší a nejkrásnější ve Slovinsku. V jarním termínu na kole do slovinských termálů Radenci.
9. den: dopolední relaxace v aquacentru THERME PTUJ (v jarním termínu v THERME RADENCI). Odpoledne odjezd přes Rakousko s příjezdem do ČR v pozdních večerních hodinách.

Stravování: vlastní

snídaně.

Ubytování: hotel

hotel/penzion.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 7x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 675 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

Podobné zájezdy