Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku k moři na kole - 2024/25 - CK Poznání
Cyklistika v Itálii

Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku k moři na kole

9denní zájezd
  Náročnost 2.5
snídaně stravasnídaně různé ubytovánírůzné autokarem dopravaautokarem
Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku k moři na kole
Tato cyklostezka nás zavede z Brennerského průsmyku až k Jaderskému moři. Pojedeme převážně stezkou podél nejznámějších řek a jezer jižního Tyrolska, cestou nás budou obklopovat fantastické vrcholky Dolomit. Projedeme i nejhezčími městečky jako je Bruneck či Cortina di Ampezzo, cestou zbyde čas i na to, abychom se pokochali atmosférou jedinečných údolí, ochutnat vynikající jihotyrolské víno či absolutně vyladěnou italskou zmrzlinu. Ukončení zájezdu po 370 km na kolech máme v blízkosti Benátek, takže bude možnost i nakouknout do tohoto světoznámého městečka. Po celou dobu vás bude doprovázet zkušený průvodce a pro ty, kteří nejsou tak zdatní bude možnost i zkrácení cyklotúr naším autobusem. Po cestě je dostatek míst, kde se lze občerstvit. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha

Termíny a ceny

Termín 15.05. - 23.05.24 středa - čtvrtek
UZAVŘENO
Kód termínu 24WEN01043
Cena
19 990 Kč
cena za 9 dní
Termín 12.09. - 20.09.24 čtvrtek - pátek
uzavřeno
Kód termínu 24WEN01044
Cena
19 990 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2. den: ranní příjezd do BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU. První etapu našeho putování zahájíme na Rakousko - Italském pomezí ve výšce 1 374 m n. m. Odtud po proudu řeky EISACK sklesáme 650 m výškových k vesničce AICHA. Dále nás cyklostezka proti proudu řeky RIENZ povede až k městu BRUNECK, třetího největšího města Jižního Tyrolska. (65 km, ↓700 m na 50 kilometrech, poté ↑100 m na 15 kilometrech). Ubytování a nocleh.
3. den: po snídani budeme mít možnost návštěvy historického centra překrásného jihotyrolského městečka Bruneck. Pojedeme pozvolným stoupáním dále proti proudu řeky kolem jezer OLANGER SEE a TOBLACHER SEE s úchvatnými výhledy na skupinu skalních štítů Tre Cime vyjedeme až do sedla PASSO CIMABANCHE (1 530 m n. m.). Odsud nás čeká sjezd do CORTINA DI AMPEZZO, nad kterým ční největší velikán dolomitských obrů a to TOFANA DI MEZZO (3 244 m). Městečko je také známo jako populární středisko zimních sportů, kde se v roce 1956 konaly zimní olympijské hry (75 km, ↑700 m na 60 kilometrech, poté ↓300 m na 10 kilometrech). Dojezd na ubytování, nocleh.
4. den: snídaně, cyklostezka nás tentokrát povede údolím řeky BOITE do městečka PIEVE DI CADORE, rodiště proslulého renesančního malíře Tiziana Vecelli. Zde se napojíme na stezku podél známé řeky PIAVE, jejíž tok nás zavede do městečka PONTE NELLE ALPI (70 km, ↓850 m). Dojezd na ubytování, nocleh.
5. den: snídaně, poté kolem jezer LAGO DI SANTA CROCE, LAGO MORTO a LAGO DELL RESTELLO až k říčce FIUME MESCHIO, která nás zavede do malebného městečka VITTORIO VENETO. Dále po vedlejších silnicích dojedeme do města CONEGLIANO, nad nímž se tyčí pozůstatky hradu z 10. století, který je výraznou dominantou města. Město samo je známé pro své kvalitní víno, především suché bílé Prosecco a je domovem nejstarší a nejprestižnější vinařské školy (55 km, ↓350 m). Ubytování, nocleh.
6. den: po snídani nasedneme opět na kolo a s Alpami za zády se cyklostezka klikatí po místních silničkách a cestách tak, aby se vyhnula hlavním tahům. Budeme projíždět malebné italské vesničky, ještě jednou překročíme mohutnou řeku PIAVE a dojedeme do srdce hlavního města provincie Benátsko, do TREVISO. Historické město s mnoha pamětihodnostmi leží na soutoku dvou říček, proto řadu ulic tvoří kanály (55 km, ↓300 m). Dojezd na ubytování, nocleh.
7. den: po snídani nás čeká poslední etapa našeho putování. Pojedeme lesními parky po břehu meandrující říčky FIUME SILE, která nás doprovodí až k našemu vysněnému cíli, Jaderskému moři. Cyklostezka nás povede okolo Benátské laguny, která je společně s Benátkami zapsána na seznam dědictví UNESCO k městu JESOLO pyšnící se 15 km dlouhou písčitou pláží (60 km, rovina). Ubytování, nocleh.
8. den: snídaně, celodenní relaxace u moře či místní hromadnou lodní dopravou návštěva BENÁTEK. Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na Caorle. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.
9. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Stravování: snídaně

6x snídaně.

Ubytování: různé

6x nocleh. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 6x nocleh, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 675 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

Podobné zájezdy